3 دلیل که چرا به سودها اجازه پیشروی نمی دهید!

365 بازدید

پیشروی سود

به عنوان معامله گران فارکس، ما بسیار راجع به محل و نحوه قرار دادن حد ضرر با خود فکر می کنیم. به هر حال، حد ضرر بخش مهمی از مبحث مدیریت ریسک است. اگر می خواهید از سرمایه خود محافظت کنید، دانستن مکان و زمان خروج از معامله بسیار بسیار مهم است.

نردبان سود

اما دقت کرده اید که به حد سود توجه کافی نمی‌شود، که جای تأسف است زیرا توانایی به حداکثر رساندن سود خود می ‌تواند به میزان زیادی بر درآمد فرد تأثیر بگذارد.

معامله گرانی که در باز گذاشتن پوزیشن های برنده خود با مشکل مواجهند، ممکن است بخاطر ترسی که برای از دست دادن سودهای احتمالی دارند، نوسانات بزرگی را از کف بدهند.

چنین معامله‌ گرانی، برای سودآور ماندن در بلند مدت با مشکل مواجهند، زیرا معاملات سودده آن‌ها از معاملات زیانده آنها چندان بزرگ‌تر نیست. گاهی اوقات، میانگین معامله سودده آنها حتی کمتر از میانگین معامله زیانده آنها خواهد بود.

چرا معامله گران این کار را می کنند؟ دلایل متعددی وجود دارد که چرا معامله گران فارکسی در به حداکثر رساندن پوزیشن های سودده خود مشکل دارند. در مقاله امروز سه مورد از رایج ترین آنها را با هم مرور می کنیم:

 

هیچ حد سودی در ذهن ندارند.

 

اگر ندانید دارید به کجا می روید رسیدن به جایی سخت است. این گفته برای فارکس بسیار صدق می کند.

اگر هدف یا حد سودی در ذهن نداشته باشید، نویز ها و هیاهوی بازار به راحتی می توانند شما را تحت تاثیر قرار دهند یا حواس‌تان را پرت کنند، که خود می‌تواند باعث شود پوزیشن خود را پیش از موعد (نارس) ببندید.

یاد بگیرید که حد سود های خود را محکم بچینید. خواهید دید که حفظ و باز گذاشتن پوزیشن های برنده چقدر می تواند آسان تر باشد.

 

در مورد ایده معاملاتی خود اعتماد به نفس ندارید.

 

معامله گران تازه کار اغلب برای ورود به معاملات بر اساس تحلیل و/یا سیستم شخص دیگری اقدام می کنند. ای بابا.. گاهی حتی بدون در نظر گرفتن و دانستن منطق پشت ایده معاملاتی، معاملات آنها را عینا کپی می کنند!

در چنین مواقعی، معامله گر ممکن است با نوسانات قیمت وحشت زده شده و اعتماد به نفس او پایین آید که به نوبه خود ممکن است باعث شود او در زمان نامناسبی از معامله خارج شود.

 

شما زیادی ریسک گریز هستید.

 

هرچند دانستن نحوه مدیریت ریسک یک مهارت معاملاتی حیاتی است، اما چیزی این وسط وجود دارد به نام ریسک گریزی بیش از حد. به یاد داشته باشید، شما نمی توانید به طور کامل بیخیال ریسک کردن شوید، اما می توانید آن را مدیریت کنید. نکته این است که بدانید چه زمانی ریسک، ارزش پذیرفتن را دارد.

فرض کنید که با یک 500 دلار، بین گرفتن پوزیشن با سود قطعی 1000 دلاری و گرفتن پوزیشن برای سود 2000 دلار با شانس 75 درصد، باید یکی را انتخاب کنید. کدامیک را می گیرید؟

حتی با وجود اینکه شانس 75 درصدی برای به دست آوردن 2000 دلار ارزش بالاتری دارد و در دراز مدت سود بیشتری به همراه خواهد داشت باز هم بسیاری از شما سود مطمئن 1000 دلاری را انتخاب می‌کنند.

حقیقت این است که همه چیز به آنچه در سر شماست بر می گردد.

بله، معامله گران می ترسند یک سود بالقوه از کف آنها بپرد، اما مشکل جدی تر، پیامدهای بالقوه ای است که می تواند بر روان معامله گر داشته باشد.

وقتی معامله‌گری پوزیشن خود را نمی بندد و یک «سود شیرین را از دست می‌دهد»، اتفاقی که می‌افتد این است که او خودش را به خاطر برنداشتن یا حفظ نکردن سودها سرزنش می کند.

چنین ذهنیتی اشتباه است، زیرا به این معنی است که او با باخت یا ضرر دادن مشکل دارد و نمی‌داند که ضرر بخشی از معاملات فارکس است.

علاوه بر این، معامله گران معمولا فکر می کنند که وقتی پوزیشنی را برای حفظ سود در بازار می بندند، فقط بخشی از فرآیند مدیریت معامله است. با این حال، در واقعیت، این پوزیشن نیست که آنها دارند آن را مدیریت می کنند، بلکه آنها فقط درصدد تسکین و کاهش احساسات و هیجانات شکل گرفته پیرامون پوزیشن هستند.

بمنظور ساختن اعتماد به نفس لازم برای نبستن یک پوزیشن برنده، فرد باید بتواند به قابلیت ها و توانایی های خود اعتماد کند.

بگذارید مثال واضح تری برای شما بزنم. دوستانی که رانندگی می کنند: مطمئن هستم که به مهارت رانندگی خود اطمینان دارید و به اندازه کافی اعتماد به نفس دارید که با وجود دیدن تصادفات جاده ای، باز هم کنترل همه چیز را به دست داشته باشید. فقط به این دلیل که اوضاع شلم شوربا شده، شما وحشت زده نمی شوید یا کنار نمی زنید و از پشت فرمان بلند نمی شوید. به رانندگی خود تا رسیدن به مقصد ادامه می دهید.

خوب، دوستان من، در معاملات هم باید چنین باشید! پرسش این است که چگونه در زمان معاملات اعتماد به نفس ایجاد می کنید؟

در زیر دو نکته برای کمک به شما در این مسیر ارائه می گردد:

 

خود را در حال ترید زدن تجسم کنید.

 

حتی پیش از اینکه معامله زدن را شروع کنید، وقتی به نقطه ای رسیدید که باید تصمیم گیری کنید، کاری که قرار است انجام دهید (معامله را ببندید یا اجازه پیشروی به آن دهید)، را تجسم کنید.

تصور کنید که دارید با خود حرف می زنید و می گویید “نابرده رنج گنج میسر نمی شود”. شما باید بیاموزید که چگونه با تنش ناشی از باز نگه داشتن یک پوزیشن  احساس بدی نداشته باشید. فکر کنید که در درازمدت مزد آن را خواهید گرفت.

 

خیلی آرام و محتاط گام های خود را بردارید.

 

شما باید بپذیرید که این چیزی نیست که یک شبه تغییر کند، اما کاری که می توانید انجام دهید این است که تغییرات کوچکی را در روند معاملاتی خود ایجاد و به سمت هدف خود حرکت کنید. به یاد داشته باشید، تغییرات کوچک روی هم جمع می شوند و تغییرات بزرگ را ایجاد می کنند.

یکی از تمریناتی که می توانید انجام آن را شروع کنید این است که پوزیشن خود را به دو پوزیشن کوچکتر تقسیم کنید. به این ترتیب، اگر میل به بستن پوزیشن خود را دارید، می توانید یکی از پوزیشن ها را ببندید و به دیگری اجازه پیشروی دهید.

به مرور زمان و کم کم می توانید نسبت وزن دو پوزیشن را تغییر دهید بویژه زمانی که اطمینان بیشتری نسبت به باز گذاشتن پوزیشن های خود دارید.

در پایان، می خواهم با این نکته کوچک عرایضم را به پایان برسانم: از اشتباه کردن نترسید و به توانایی های خود اطمینان داشته باشید! اینگونه است که می توانید به عنوان یک معامله گر فارکس پیشرفت کنید.

4.2/5 - (5 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=12059
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
حدود 15 سال است که در بازار فارکس فعالیت دارم و درآمد اول من هست. معامله گری در فارکس یکی از شغلهای پر ریسک و پر خطر هست که بدون علم و دانش فقط یک قمار سراسر ضرر خواهد بود.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد 3 دلیل که چرا به سودها اجازه پیشروی نمی دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1402