با این 3 روش دفترچه معاملاتی خود را پر بار تر کنید

47 بازدید

با این 3 روش دفترچه معاملاتی خود را پربار تر کنید

یک دفترچه معاملاتی می تواند به شما کمک کند تا تمایلات رفتاری خود و نتایج معمول آنها را ثبت و رصد کنید تا اینگونه بتوانید بیشترین استفاده را از آن ببرید به شرطی که از آن بدرستی استفاده کنید!

در مقاله امروز پیشنهاداتی در این رابطه ارائه می گردد:

 

بین نکات منفی و مثبت تعادل برقرار کنید

 

معمولاً معامله‌گران مواردی را می نویسند که اشتباه انجام داده‌اند یا فرصت هایی که از کف آنها پریده است!

اما اگر مدخل دفترچه معاملاتی شما شامل فقط همین موارد می شود، وقتی یادداشت های خود را مرور می کنید و تمام اشتباهاتی که مرتکب شده اید را می خوانید، احساس ناامیدی خواهید کرد.

صرفا روی کارهایی که اشتباه انجام داده اید تمرکز نکنید! بخشی از مدخل دفترچه خود را به کارهایی که درست انجام داده اید و آنچه جواب داده است اختصاص دهید. این مورد می تواند ساده باشد همچون اذعان به درستی تحلیل.. یا حتی پیشرفته باشد مثلا اینکه توانسته اید به موقع جلوی ضررهای خود را بگیرید.

زیادی منفی بودن در مدخل های دفترچه معاملاتی می تواند در بلندمدت به اعتماد به نفس معاملاتی شما آسیب برساند، بنابراین بهتر است با مقداری افکار مثبت نیز آن را متعادل کنید.

هم از نقاط ضعف خود بنویسید و هم از نقاط قوت تا اینگونه بتوانید از ژورنال خود برای بهبود عملکرد معاملاتی استفاده کنید.

 

بر یادگیری تمرکز کنید

 

به جز نوشتن در باب روند فکری خود در طول معامله، باید درس هایی که آموخته اید را نیز مشخص کنید تا بدانید در صورت تکرار آن موقعیت چگونه به همان موقعیت واکنش نشان دهید.

با بیان این افکار به صورت کلمات، شانس بیشتری برای به خاطر سپردن این درس ها و به کار بردن آنها در دفعات بعدی وجود خواهد داشت.

برای مثال، می‌توانید از این مورد یادداشت برداری کنید که چگونه می توانستید پوزیشن را بهتر بگیرید یا چگونه می توانستید با افزودن به پوزیشن خود، سود خود را بیشتر کنید. همچنین می‌توانید در مورد سیگنال‌ های تحلیل های تکنیکال یا بنیادی بنویسید که به شما اجازه خروج زود هنگام و جلوگیری از زیاد شدن ضرر را می دادند.

مطمئناً تضمینی نیست که این درس‌ها یا قوانین دفعه بعد که آن‌ها را روی یک پوزیشن استفاده می کنید به سود منتج می‌شوند، اما نکته ای که هست به شما کمک می‌کنند بتوانید در بازار دست بالا را داشته باشید.

با انجام این کار، می توانید اطمینان حاصل کنید که هر روز معاملاتی فرصتی برای یادگیری و رشد به همراه خواهد داشت، چه آن روز سود کرده باشید و چه سود نکرده باشید.

 

هدف گرا باشید

 

یادداشت کردن مشاهدات مفید است، اما، اگر بر اساس آنها عمل نکنید، صرفا چیزی جز مشاهدات نخواهند بود!

شما باید مشاهدات خود را به اهداف عینی و ساده تبدیل کنید. اگر در جایی متوجه اشتباه معاملاتی شدید، باید مشخص کنید که چه کاری را باید جور دیگری انجام می دادید و همان را به هدف روز بعد خود تبدیل کنید.

یک گوشه نشستن و افکار منفی و فکر کردن به اشتباهات برای شما سودی ندارد. بلکه، تمرکز و تلاش خود را بر روی چگونگی غلبه بر موقعیت های مشابه منفی در آینده متمرکز کنید.

به عنوان مثال، اگر متوجه شدید که پس از چند برد شاد می‌شوید و معمولا در چنین لحظاتی به سمت اورتریدینگ می روید، هدف را اینگونه گذارید که تکان نخورید و دفعه بعد که به بردهای متوالی رسیدید، دست به عصاتر باشید.

همین دیگه عزیزان! امیدوارم از این نکات ساده و در عین حال موثر برای استفاده حداکثر از یک دفترچه معاملاتی لذت برده باشید.

بمرور و کم کم، این تغییرات می تواند برای مبحث روانشناسی معاملاتی شما و ای بسا حساب شما معجزه کند.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
https://irtrader.net/?p=17993
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد با این 3 روش دفترچه معاملاتی خود را پر بار تر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403