معامله بی نقص را فراموش کنید

340 بازدید

معامله پرفکت

در مقاله امروز از مجموعه مقالات آموزش فارکس، به شما خواهیم گفت چرا معامله بی نقص جوابگوی کار ما نیست.

آیا وقتی روی پول خود ریسک می کنید، بدنبال این هستید که به آن اطلاعات سری که هنوز هیچ کس نمی داند یا استراتژی معاملاتی که بی نقص است و ردخور ندارد دست پیدا کنید؟!

برخی از معامله گران آنقدر وسواس دارند و در تلاش برای یافتن “معامله بی نقص” هستند که اصلا به اندازه کافی معامله نمی کنند و تجربه کافی نیز کسب نمی کنند تا بتوانند یک شم معامله گری برای خود ایجاد کنند. چنین چیزی به نوبه خود شانس سودآوری در بلند مدت را کاهش می دهد. اگر ایده آل گرا هستید و همه چیز را بی نقص می خواهید، معامله گری بدرد شما نمی خورد! شما ممکن است برای یک معامله به طور سیستماتیک برنامه ریزی کنید و در نهایت ضرر کنید، زیرا یک رویداد پیش بینی نشده، الگو یا استراتژی معاملاتی شما را که فکر می کردید بسیار عالی بوده، بی اعتبار می سازد، بعبارتی یک سیلی به گوش شما می زند و از شما می پرسد که آیا بازهم می خواهید… بازار همین است!

درست است که نباید یک معامله گر بی دقت و بی برنامه هم باشید، اما یک معامله گر کمال گرا بودن نیز چاره کار نیست. به یاد داشته باشید چیزی به نام “آرایش یا الگوی بی نقص” یا سود تضمینی وجود ندارد.

به جای بی عیب بودن، سعی کنید متوسط ​​باشید. پیام ما برای همگی شما دوستان عزیز که این مقاله را می خوانید همین است، می‌دانم که کمی شاید توهین‌آمیز باشد، زیرا اساساً به شما پیشنهاد می‌کنیم برای نمره 20 تلاش نکنید، اما به حرف ما گوش کنید.

اگر تازه معامله کردن را شروع کرده اید، به جای اینکه به دنبال الگو یا استراتژی “بی نقص” باشید، یک الگو با شانس موفقیت خوب پیدا کنید. بله، ممکن است در هر معامله سود کمتری کسب کنید (یا حتی در آن معامله ضرر کنید)، اما در واقع ریسک می‌کنید و به خود فرصتی می‌دهید تا مهارت‌های خود را رشد دهید، بیشتر یاد بگیرید و اینگونه سود کسب کنید. ممکن است متوجه شوید که معامله «با نقص» را ترجیح می‌دهید، زیرا اینگونه آرامش بیشتری داشته و عملکرد بهتری دارید. (ذهنیت ایده آل گرا استرس بیشتری معمولا با خود به همراه می‌آورد).

از آنجایی که در بازار هیچ قطعیتی وجود ندارد، در بحث معامله گری تماماً صحبت از احتمالات است. و تا زمانی که الگوها و آرایش ها موجه و درست باشد و مدیریت پول و کنترل ریسک صحیح داشته باشید تا سود خود را به حداکثر رسانده و جلوی ضررها را بگیرید، به اندازه کافی معاملات را انجام می‌دهید تا جلو بیفتید. اینگونه قادر خواهید بود از شر معاملات زیانده خلاص شده و روی معاملات سودده متمرکز شوید.

اگر شما کمال گرا و وسواسی هستید، همیشه عصبی و پر استرس خواهید بود و به سختی قادرید پوزیشن بگیرید. چنین چیزی زمینه ساز سقوط شما خواهد بود زیرا نمی توانید روی آرایش ها و الگوهایی که “شانس موفقیت خوبی دارند اما کمی نقص دارند” سفارش ارسال کنید.

جرات کنید که متوسط ​​باشید و ببینید چه اتفاقی می افتد. دانش آموزی که همیشه 20 می گیرد ممکن است باهوش تر باشد اما دانش آموزی که پشت سر او نشسته و 15 می گیرد شاید ثروتمندتر باشد!

4.5/5 - (2 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=6236
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
حدود 15 سال است که در بازار فارکس فعالیت دارم و درآمد اول من هست. معامله گری در فارکس یکی از شغلهای پر ریسک و پر خطر هست که بدون علم و دانش فقط یک قمار سراسر ضرر خواهد بود.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد معامله بی نقص را فراموش کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403