آیا باید یک تیم معاملاتی پیدا کرد؟ یا تنهایی معامله زدن بهتر است؟

389 بازدید

تنهایی معامله کردن

من قویا معتقدم که “هیچ تریدری نباید بصورت جزیره ای عمل کند”.

در معاملات فارکس و تقریباً در هر حرفه ای، حس خوبیست که بدانیم تنها نیستیم.

به همین دلیل و چند دلیل دیگر است که من طرفدار نظریه پیوستن به یک گروه معاملاتی هستم.

 

معامله زدن با گروه

 

وجود افراد دیگر در پیرامون شما، این امکان را به شما می دهد تا فرصت های معاملاتی را بتوانید از چندین دیدگاه مختلف ببینید. به عنوان مثال، ممکن است یک الگوی تکنیکال پیدا کنید که از نظر شما در حد بوندسلیگا نزولی باشد و اینگونه روی آن بیش از حد ریسک کرده و پوزیشن سنگین تری می گیرید.

اما رفیق شما در گروه معاملاتی می تواند دیدگاه مخالفی داشته باشد، که می تواند باعث شود شما در تصمیم خود تجدید نظر کرده و ریسک خود را تا سطحی کاهش دهید که با آن راحت تر هستید.

معامله تیمی

گروه های معاملاتی همچنین به شما امکان می دهند که در روزگار سخت معاملات که اوضاع بر وفق مراد نیست همچنان بتوانید انگیزه خود را حفظ کنید. در مواقعی که دراوداون های شدید و بزرگ سبب زیان شما می گردد، دیگران می توانند دلگرمی لازم را برای پیشبرد و ادامه معاملات به شما بدهند.

متاسفانه همه معامله گران به یک طریق ساخته نشده اند. بعضی از افراد بصورت گروهی عملکرد خوبی ندارند و تنهایی معامله کردن برای آنها بهتر جواب می دهد. مثل انگشتان دست که یکسان نیستند، هر شخصی نیز شیوه خاص خود را دارد و معامله بصورت گروهی ممکن است آنچنان که برای برخی پربار و موفقیت آمیز است برای برخی دیگر نباشد.

 

تنهایی معامله کردن

 

یکی از اصلی ترین مزایای معامله بصورت تکی این است که آزادید به هر نحوی که می خواهید معامله کرده و همه چیز را خود تست و تجربه کنید. مسئله این است که، در گروه ها، مردم تمایل دارند مشابه هم فکر کنند. این بدان معناست که وقتی می خواهید از هنجار ها منحرف شوید و تغییر عقیده دهید و خارج از چارچوب گروه فکر کنید، انتقاد و مقاومت زیادی علیه شما در گروه صورت می گیرد.

به عنوان مثال، ممکن است فکر کنید که خبر افزایش نرخ بهره پیش از این اثر خود را بر قیمت گذاشته است، از همین رو به دوستان خود می گویید که می خواهید چنین حرکت و نوسانی را محوسازی (معامله خلاف جهت شکست) کنید.

یا شاید، شما می خواهید یک سیستم معاملاتی نامتعارف را امتحان کنید که هیچ کس تا به حال آن را تست نکرده است. اگر آنها با شما موافق نباشند، ممکن است به دلیل متفاوت اندیشیدن مورد تایید واقع نشوید و این می تواند رشد شخصی شما را خفه کند.

یکی دیگر از مزایای تنهایی معامله کردن این است که خود را درگیر نوسانات روحی و روانی گروه معاملاتی نمی کنید.

انسان ها موجوداتی هوشیار و خودآگاه هستند. معمولا آنها فقط به خاطر آنچه فکر می کنند دیگران از آنها انتظار دارند، کاری را انجام می دهند. یا فقط به این دلیل که چیزی به لحاظ اجتماعی پذیرفته شده تر است و مقبولیت بیشتری دارد کاری را انجام می دهند. در معاملات نیز چنین است.

به عنوان مثال گوش فرا دادن به ایده های معاملاتی دیگران. شاید فکر کنید که الگوی تکنیکال پیشنهاد شده در گروه منطقی نیست و جواب نمی دهد، اما باز هم آن را معامله کنید زیرا اکثریت اعضای گروه معتقدند که ایده معاملاتی خوبی است.

در تنهایی معامله زدن، باید بدانید که فقط شما مسئول موفقیت خود بوده و باید پاسخگوی آن باشید. نمی توانید مسئولیت را گردن کس دیگری انداخته و یا فرد دیگری را سرزنش کنید.

بعضی از معامله گران ممکن است چنین چیزی را بسیار هولناک بدانند، اما از نظر برخی دیگر، نشانه قدرت باشد. آنها می دانند که فقط خود آنها هستند که مسئول سرنوشت خود هستند.

3/5 - (2 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=5061
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
حدود 15 سال است که در بازار فارکس فعالیت دارم و درآمد اول من هست. معامله گری در فارکس یکی از شغلهای پر ریسک و پر خطر هست که بدون علم و دانش فقط یک قمار سراسر ضرر خواهد بود.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد آیا باید یک تیم معاملاتی پیدا کرد؟ یا تنهایی معامله زدن بهتر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403