3 انتظار معاملاتی که منجر به نا امیدی می گردد

531 بازدید

نا امیدی در معاملات

تعیین انتظارات می تواند یک ابزار فوق العاده برای معامله گران باشد. تعیین انتظارات همچون خط کشی است که به ما کمک می کند بتوانیم موفقیت و شکست را برای خود مشخص کرده و نیز اهدافی را در اختیار ما می گذارد که بتوانیم برای رسیدن به آن اهداف تلاش کنیم.

با این حال، ما باید در تعیین و چیدمان انتظارات برای خود دقت کنیم. در صورتی که آنها را بسیار بالا یا غیر واقعی تعیین کنیم، ممکن است خود را برای یاس و نا امیدی در حرفه فارکس آماده کرده باشیم.

در این مقاله قصد داریم برخی از رایج ترین انتظارات معاملاتی که اغلب منجر به نا امیدی می شوند را به شما معرفی کنیم:

 

معامله بیشتر = یادگیری سریع تر

 

درست است که انجام معامله بیشتر می تواند منجر به کسب تجربه بیشتر شود، اما لزوما به این معنا نیست که شما مهارات معامله گری را سریع تر از وقتی که کمتر معامله می زنید، یاد می گیرید.

در واقع، این ذهنیت خطرناک می تواند منجر به اورتریدینگ (اضافه کاری در معاملات) شود. اورتریدینگ یکی از رایج ترین مشکلات معامله گران مبتدی در فارکس است که تریدر را در معرض ریسک های هیجانی و غیر ضروری قرار داده و او را بسیار آسیب پذیر می سازد.

برنده در فارکس

کلید تسریع فرایند یادگیری شما تمرکز بر کیفیت معاملات است، نه کمیت معاملات!

به جای پوزیشن گیری هر چه بیشتر روی الگوهای معاملاتی، اولویت را بر انتخاب بهترین الگوی معاملاتی و اخذ تصمیم گیری های معاملاتی هوشمندانه گذارید. همچنین، تجربه به دست نمی آید، مگر اینکه از ابتدا تا انتها در خصوص معامله خود تامل کنید.

برای کمک به خود در این زمینه، توصیه می کنیم یک دفترچه ثبت دقیق معاملات روزانه برای خود داشته باشید تا بتوانید با نگاه به گذشته، از تجارب معاملاتی خود درس بگیرید.

 

من می توانم از طریق معامله کردن در فارکس ، امرار معاش کنم.

 

همه افراد رویای انجام معاملات برای امرار معاش را دارند. و این رویا واهی و بی اساس نیست. می توان از طریق معاملات فارکس امرار معاش کرد.

اما اگر فکر می کنید می توانید چنین چیزی را ظرف چند ماه (یا حتی چند سال) ابتدایی معامله گری خود به انجام برسانید، فقط دارید خود را برای نا امیدی آماده می سازید.

دانشجویان پزشکی یک شبه جراحان ماهر نمی شوند و قبول شدگان آزمون وکالت در یک چشم بر هم زدن تبدیل به وکلای حاذق نمی گردند.

درست همچون هر حرفه و پیشه دیگری، سالها تمرین و تجربه لازم است تا مهارت های مورد نیاز را کسب کنید تا با استفاده از آنها بتوانید معامله گری را به منبع اصلی درآمد خود تبدیل کنید.

 

بحث پول است.

 

این آخرین مورد، احتمالاً بیشترین بازتاب را داشته و معروف ترین است، اما در عین حال بسیار سزاوار حضور در این فهرست است. درست است که سود ها هستند که در نهایت اثرگذاری و کارایی استراتژی معاملاتی شما را تعیین می کنند، اما لزوماً تعیین کننده موفقیت نیستند.

حتی بهترین معامله گران روزها، هفته ها یا ماه هایی را دارند که استراتژی های تست شده آنها به هیچ سودی نمی رسد.

به جای اندازه گیری موفقیت بر اساس میزان سود و بر مبنای روزانه، باید مبنای موفقیت خود را بر اساس فرایند تصمیم گیری قرار دهید.

آیا الگوهای تکنیکال معتبری را معامله کردید؟ آیا به سیستم معاملاتی خود پایبند بودید؟ آیا مدیریت ریسک صحیح را تمرین کرده اید؟

اگر متوجه شدید که حتی پس از یک سری سفارشات و پوزیشن های خوب همچنان نمی توانید به سود نمی رسید، شاید تنها کاری که باید انجام دهید این است که استراتژی خود را اصلاح یا بهینه سازی کنید. در هر صورتی و تحت هر شرایطی، در مسیر رشد به عنوان یک معامله گر، درآمدزایی نباید تمام هم و غم شما باشد.

پذیرش انتظارات ذکر شده در بالا بزرگترین سوتی هایی نیست که ممکن است در معاملات بدهید، اما به راحتی می توانند شما را برای نا امیدی و شکست آماده کنند.

در محیط و فضایی که تمام حواس و تمرکز شما باید به آن باشد، بودن یک بار اضافی احساسی و غیر ضروری بر روی دوش شما می تواند مانع تمرکز شده و از تبدیل شدن شما به یک معامله گر سودآور جلوگیری کند.

4.5/5 - (2 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=5106
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
حدود 15 سال است که در بازار فارکس فعالیت دارم و درآمد اول من هست. معامله گری در فارکس یکی از شغلهای پر ریسک و پر خطر هست که بدون علم و دانش فقط یک قمار سراسر ضرر خواهد بود.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد 3 انتظار معاملاتی که منجر به نا امیدی می گردد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403