4 دام معاملاتی که می توانند حساب شما را به باد دهند!

473 بازدید

دام های معاملاتی

پس از سال ها معامله زدن و صحبت با معامله گران مختلف فارکسی، به این نتیجه رسیده ام که معامله گران مبتدی بسیار در معرض افتادن در چهار دام هستند.

بیایید نگاهی به هر یک بیندازیم و آنها را با دقت بررسی کنیم. امیدوارم بعد از خواندن این مقاله، بتوانید متوجه آنها شده و پیش از اینکه حساب شما را به فنا دهند، جلوی آنها را بگیرید.

 

عشق ثروتمند شدن

 

عشق ثروتمند شدن به طرق مختلف خود را نشان می دهد. عمده ترین آنها ترس و طمع است که ناگزیر منجر به مشکلات دیگری می شود. اگر خوب فکر کنید می بینید که بیشتر مشکلاتی که معامله گران تازه کار دارند، ریشه در عشق به ثروتمند شدن دارد. مواردی از قبیل:طمع فارکسی

فارکس در کوتاه مدت شما را ثروتمند نخواهد کرد. احتمالا سال ها طول خواهد کشید تا بتوانید به قدری خوب معامله کنید که بتوانید از شغل روزانه خود استعفا دهید. فارکس یک حرفه است و در بلند مدت، اگر موفق باشید، می تواند یک زندگی بسیار با آرامش را برای شما فراهم آورد.

با این حال، اگر تازه از هفته گذشته معامله گری را آغاز کرده اید و قصد دارید شش ماه دیگر شغل فعلی خود را ترک کنید، چون معتقدید بقدری پول می زنید که می توانید یک بوگاتی بخرید، توهم زده اید!

فارکس یک حرفه است، نه یک روش سریع پولدار شدن. اگر می خواهید سریع ثروتمند شوید، می توانید به کازینو تشریف بروید. شانس برد در آنجا بیشتر است.

 

ترس ضرر کردن

 

ما از طفولیت طوری بار آمده ایم که موفقیت را به معنای داشتن پول زیاد می بینیم. از دست دادن پول یا ضرر کردن (نقطه مقابل پول زدن) برای ما به معنی شکست است. این امر به نوبه خود باعث می شود که مردم از ضرر کردن فراری باشند.

گاهی برخی از افراد مبتدی در فارکس تا دو سال در حساب های دمو معامله می کنند، تا جرات کنند یک حساب واقعی یا ریل را باز کنند. برخی از معامله گران مبتدی، هرگاه پوزیشن می گیرند وحشت زده می شوند که همین باعث می شود تصمیمات تند و عجولانه و از روی بی احتیاطی بگیرند.

من فکر می کنم از دست دادن مقداری پول به بازارها در واقع بد هم نباشد. در چنین مواقعی درس های بسیار مهمی می آموزیم. آنچه مضر و آسیب زننده است ترس از دست دادن پول است.

اگر بهش فکر کنید ریسک این افزایش می یابد که به جای یک تصمیم منطقی، یک تصمیم احساسی اتخاذ کنید. بنابراین از شر این ترس ها و نگرانی ها خلاص شوید، آنها هیچ فایده ای برای شما ندارند.

حقیقت این است که شما در بازارها ضرر خواهید داد، این اجتناب ناپذیر است. تمام تریدر های حرفه ای نیز ضرر داده اند. باید توجه داشت که تمام معاملات سودآور نخواهند بود.

چرخ بازار همیشه به نفع شما نمی چرخد و مواقعی وجود دارد، (به ویژه به عنوان یک تریدر مبتدی)، که شما در سمت اشتباه معامله قرار می گیرید. اگر قسمت شما به باد دادن اولین حساب ریل باشد … باداباد. مشکلی نیست.

تا زمانی که بتوانید از جای خود بلند شوید و دوباره تلاش کنید، معامله گر بهتری در این مسیر خواهید بود. من خودم دو حساب ریل را پیش از آنکه در معاملات به سودآوری برسم، به فنا دادم.

 

احساس نیاز به درست گفتن

 

این مورد خوبیست. توماس نرم افزار معاملاتی خود را باز می کند و یک سفارش خرید احمقانه و مردود را وارد سیستم می کند. او 100 پیپ را حد سود و 50 پیپ را حد ضرر خود می گذارد. معامله به محض فعال شدن ، علیه او پیش می رود.

قیمت پایین می آید، ابتدا ده پیپ ، سپس بیست پیپ و سپس سی پیپ. وقتی به چهل پیپ رسید، او تصمیم می گیرد از آنجاییکه نمی خواهد معامله دیگری را ضرر دهد حد ضرر خود را پایین آورد.

قیمت همچنان در حال کاهش است و توماس هم مشغول جایجایی حد ضرر خود است.

100

120

150……

سرانجام توماس پوزیشن خود را بسته و بخش بزرگی از حساب خود را ضرر می دهد.

توماس نمی توانست بپذیرد که یک معامله زیانده باز کرده است. او مدام حد ضرر را پایین می آورد به این امید که سرانجام قیمت برگردد. حس حق به جانب بودن، قاتل حساب است.

 

بی انضباطی

 

من این مورد را گذاشتم آخر باشد، چراکه گرچه یکی از شایع ترین و خطرناک ترین تله هاست، اما به ندرت مورد بحث قرار می گیرد.

معامله گر بی انضباط هرگز نمی تواند در فارکس موفق شود. و بسیاری از معامله گران به دلایل مختلف متهم به عدم رعایت انضباط هستند.

مقصر اصلی آن چیزی است که من مایلم آن را “بند باز” بنامم. اینها معامله گرانی هستند که دائماً روش های معاملاتی خود را اصلاح و تغییر می دهند و به عبارتی از این شاخه به آن شاخه می پرند. این معامله گران متوجه نیستند که یادگیری موثر یک سیستم معاملاتی، زمان بر است.

بند باز ها معامله گرانی هستند که از انضباط کافی برای پایبندی به سیستم و نیز یادگیری نحوه معامله یک سیستم برخوردار نیستند. آنها یک هفته آن را امتحان می کنند و وقتی جواب نمی دهد، سراغ سیستم یا روش بعدی می روند.

یکی دیگر از اقدامات رایج یک معامله گر بی انضباط، کنار گذاشتن یک روش معاملاتی کاملا خوب و مناسب است.

هر روش معاملاتی دارای ایامی است که در آن کمتر از حد متوسط ​​سودآوری دارد. مهم نیست که یک روش معاملاتی چقدر می تواند همه فن حریف باشد، واقعیت این است که یک سیستم در تمام شرایط بازار نمی تواند همیشه حداکثر کارایی را داشته باشد. یک معامله گر واقعی آنقدر انضباط دارد تا بتواند در شرایط سخت بازار نیز به آن پایبند باشد.

دیگر مقلات ما

الپاری

روبو فارکس

اموزش فارکس

امارکتس

ارانته

فیبوگروپ

فارکس فکتوری

4.7/5 - (9 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=5133
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
حدود 15 سال است که در بازار فارکس فعالیت دارم و درآمد اول من هست. معامله گری در فارکس یکی از شغلهای پر ریسک و پر خطر هست که بدون علم و دانش فقط یک قمار سراسر ضرر خواهد بود.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد 4 دام معاملاتی که می توانند حساب شما را به باد دهند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403