3 افسانه در خصوص معاملات فارکس

179 بازدید

افسانه معاملاتی

چه شما یک معامله گر خبره فارکس باشید و چه یک مبتدی، مطمئن هستم که تا کنون با چند گفته در مورد فارکس مواجه شده اید.

با این حال آگاه باشید! ممکن است در مورد برخی از آنها حقایقی وجود داشته باشند اما 3 مورد مقاله امروز چیزی جز افسانه نیستند. امروز قصد داریم این 3 مورد را به شما معرفی کنیم:

 

افسانه شماره 1: “تلاش کنید و تلاش کنید. بزودی موفق خواهید شد.”

 

با عرض معذرت که رویاهای شما را نابود می کنم، اما بدانید بازار فارکس به مقدار تلاش های شما کوچکترین اهمیتی نمی دهد.

رویای تریدر

شاید بتوانیم میکی موس را مسئول بدانیم و او را سرزنش کنیم که این طرز تفکر افسانه ای وجود دارد! در واقع برخی با خود فکر می کنند اگر 24 ساعته بازار را رصد کنند ، بیشترین معاملات را انجام دهند و کل زندگی خود را وقف این کار کنند، عاقبت موفق می شوند.

عادلانه است، می دانم. اما زندگی همین است. با خود فکر کنید. فکر می کنید حجم هنرمندان و ورزشکارانی که این اندازه از وقت خود را به حرفه و پیشه خود اختصاص می دهند، اما باز هم در می یابند که نمی توانند بلحاظ مالی وابسته به حرفه و پیشه خود باشند، چقدر است؟!

ما قبلاً بحث کردیم که چگونه می توان از طریق معاملات فارکس گذران معیشت کرد. با این حال، اما هر کس باید تلاش کند در کار خود همیشه خوب باشد.

چنین چیزی لزوماً به این معنا نیست که باید بازار را بی وقفه رصد کنید، به تک تک الگوها یا آرایش های معاملاتی که می بینید شلیک کنید، یا هر روز دوستان خود را برای قرار ناهار بپیچانید چون احساس می کنید همچنان باید معامله کنید!

برای همیشه سودآور بودن در معاملات فارکس، باید قابلیت ها و توانایی های خود را تقویت کرده و مهارت های خود را گسترش دهید. این بدان معناست که شما باید روی مواردی کار کنید که می توانید آنها را کنترل کرده و در اختیار بگیرید. پس تنها اعتقاد به قضا و قدر الهی برای دریافت چند پیپ چاره کار نیست!

 

افسانه شماره 2: “تا زمانی که منضبط باشم، در امنیت هستم.”

 

منظور من را اشتباه برداشت نکنید، نظم و انضباط قطعاً برای موفقیت در معاملات فارکس ضروری است، اما این تنها چیزی نیست که لازم است.

اما هر چقدر هم که منضبط پیش روید، باز هم عواملی وجود دارد که می تواند سبب لغزش شما شده و نتیجه معاملات شما را به ضرر تبدیل کند.

شاید آنها زمان و تلاش کافی را برای درک اینکه کدام روش معاملاتی برای آنها مناسب است یا از چه نوع سیستم مکانیکی باید استفاده کنند، اختصاص نداده باشند.

آنها احتمالاً قبل از آنکه در حساب واقعی اقدام به ترید کنند، هیچ زمانی را صرف تمرین در حساب دمو یا آزمون و خطای استراتژی های فارکسی خود نکرده اند. یا شاید معاملات آنها نیز تحت تأثیر رویدادهای غیر منتظره و ناگهانی یا سایر حرکات ناگوار بازار باشد که یک معامله گر واقعاً برای آنها آمادگی ندارد.

در هر صورت، معامله گران می توانند منضبط باشند و همچنان در معاملات ضرر کنند یا حتی حساب های خود را به فنا دهند. همه اینها بخشی از بازی است!

 

افسانه شماره 3: “دشمن شماره یک معامله گر عواطف اوست.”

 

بارها و بارها به معامله گران گفته شده است که احساسات و عواطف خود را کنترل کنند. آسیب پذیر بودن در برابر احساسات و عواطف می تواند عواقب منفی در معاملات داشته باشد، زیرا ممکن است تمرکز و روند تصمیم گیری شما را دچار اختلال کند.

اما یک لحظه به آن فکر کنید. چه زمانی احساس می کنید که بیشترین استرس را دارید؟ آیا در همان زمان هایی است که ضعیف معامله می کنید؟

اگر به پرسش دوم پاسخ “بله!” دادید، پس تبریک می گویم، شما یک انسان عادی هستید.

استرس ناشی از احساسات، نتیجه طبیعی عملکرد ضعیف در معاملات است. این امر زمانی اتفاق می افتد که معامله گران نتوانند ریسک را به درستی مدیریت کنند یا بدون داشتن هیچ گونه برتری عینی در بازارها به معامله بپردازند.

نتیجه و ماحصل چنین چیزی یک چرخه معیوب است که در آن احساسات منفی تریدر می تواند بر عملکرد و اجرای معاملات آسیب برساند.

همیشه به یاد داشته باشید که فارکس یک میدان عمل است، که در آن موفقیت نتیجه ترکیب استعدادها و مهارت ها است. و همچون انضباط، گرچه کنترل احساسات و عواطف یک عامل بسیار مهم بوده، اما تنها عامل موفقیت نیست.

یادگیری کامل روانشناسی معاملات است که در واقع تعیین می کند چقدر در استفاده از استعدادها و مهارت های خود باثبات هستید، اما نمی تواند جایگزین موارد مذکور شود.

فکر می کنید شما از میان این سه تصور اشتباه فارکسی کدامیک را بیش از همه مرتکب می شوید؟ به یاد داشته باشید، هیچ دستورالعمل جهانشمولی برای موفقیت وجود ندارد. آنچه برای دیگران جواب می دهد ممکن است برای شما نیز جواب دهد، و یا ممکن است برای شما جواب ندهد، بنابراین هرگونه گفته فارکسی را با شک مورد بازبینی قرار داده و صحت و اعتبار آن را بررسی کنید.

5/5 - (3 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=5100
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد 3 افسانه در خصوص معاملات فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1402