می خواهید فارکس را جدی بگیرید؟ یک بیانیه ماموریت و چشم انداز تهیه کنید.

381 بازدید

بیانیه ماموریت معاملاتی

هر کسب و کاری، چه کوچک و چه بزرگ، باید دارای بیانیه ماموریت و چشم انداز یا خلاصه ای از اهداف مجموعه باشد. این بیانیه همچون یک بنیاد یا راهنمای پایه برای تعیین آنچه که یک نهاد قصد انجام آن را دارد، عمل می کند.

 

بیانیه ماموریت و چشم انداز دقیقاً چیست؟

 

بیانیه ماموریت توسط یک نهاد یا سازمان یا شرکت بصورت مکتوب نوشته می شود تا هدف اصلی، شخصیت مجموعه و ارزش های آن را منعکس کند.

این بیانیه می تواند در حد یک عبارت کوتاه باشد یا می تواند چندین پاراگراف باشد. نقش و کارکرد ابتدایی این بیانیه درون سازمانی است (برای مثال برای بیان اقدامات مهم که منجر به به موفقیت یک نهاد می شود) و مخاطبان اصلی آن مدیریت و سهامداران هستند.

در همین حال، بیانیه چشم انداز، تصویر بزرگ از آینده مجموعه را توصیف می کند.

بیانیه چشم انداز، هم هدف و هم ارزش های مجموعه را خطاب قرار می دهد. برای کارکنان، انتظارات و توقعات را تعیین می کند که از آنها چه چیزهایی و چگونه انتظار می رود و به آنها انگیزه می دهد تا بهترین عملکرد را از خود در مجموعه بروز دهند.

 

نمونه هایی در دنیای واقعی

 

اکثر شرکتها این دو مفهوم را با یکدیگر ترکیب می کنند، اما برخی نیز آنها را جدا از هم در نظر می گیرند. در زیر چند نمونه از بیانیه های ماموریت و چشم انداز شرکت های بزرگ و مطرح ارائه شده است:

 

تسلا

برای تسریع روند گذار جهان به سوی انرژی پایدار.”

 

آمازون

چشم انداز آمازون این است که مشتری محورترین شرکت روی زمین باشد. ایجاد مکانی برای مردم تا هر آنچه می توانند بصورت آنلاین بخرند را بیایند و کشف کنند.”

 

گوگل

مأموریت ما این است که اطلاعات موجود در جهان را سازماندهی کرده و آن را برای جهان قابل دسترس سازیم”.

 

معاملات فارکس و بیانیه های ماموریت و چشم انداز

 

همانطور که همیشه گفته ام، شما باید با معاملات فارکس مانند یک کسب و کار برای خودتان رفتار کنید. به هر حال، شما منابع زمانی و مالی ارزشمندی را به آن اختصاص می دهید، درست مانند سایر مشاغل و فعالیت های تجاری.

بنابراین باید چیزی بیش از یک سرگرمی باشد. از همین رو، مهم است که شما یک بیانیه چشم انداز و ماموریت داشته باشید تا به طور مداوم اقدامات و فعالیت های خود را جهت دهی و هدایت کرده تا بتوانید به اهداف معاملاتی و ارزی خود دست یابید.

برای ساختن بیانیه ماموریت و چشم انداز، باید سوالات زیر را از خود بپرسید:

  • چرا معامله می کنید؟
  • چگونه معامله می کنید؟
  • چگونه کسب و کار معامله گری خود را گسترش خواهید داد؟

اگر شما یک معامله گر فارکس خرد نیمه وقت و فصلی هستید که از تایم فریم های مختلف (نمودارهای 15 دقیقه ای ، 1 ساعته و 4 ساعته) برای معاملات خود استفاده می کند و قصد دارد حداقل 1 درصد سود ماهیانه داشته باشد، در اینصورت بیانیه ای بر اساس چنین مولفه هایی برای خود تهیه کنید.

نیازی به پیچیده کردن کار نیست. بیانیه ماموریت و چشم انداز فارکسی شما ممکن است مثلا به سادگی عبارت زیر باشد: بازدهی ماهیانه 1 درصد در معاملات بسته به صلاحدید و با معامله سه تایم فریم مختلف.

به خاطر داشته باشید که بیانیه ماموریت و چشم انداز شما باید اهداف شما را منعکس کند.

اگر شما یک معامله گر حرفه ای فارکس هستید که می خواهید شرکت معاملاتی خود را تأسیس کنید، بیانیه ماموریت  و چشم انداز شما مثلا می تواند به صورت زیر باشد: تاسیس یک صندوق سرمایه گذاری با حداقل سرمایه 1 میلیون دلار تحت مدیریت.

پس از آنکه بیانیه خود را ساختید، آن را روی یک برگه کاغذ چاپ کرده و در جایی که می توانید هنگام معامله کردن آن را ببینید، بچسبانید. حتی می توانید آن را قاب بگیرید و به دیوار بچسبانید! و ضرورتی ندارد که بیانیه ماموریت و چشم انداز خود را فقط نزد خود نگه دارید!

شما عزیزان می توانید با گذاشتن کامنت در زیر پایان همین پست، بیانیه های چشم انداز و ماموریت خود را با ما به اشتراک گذارید.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
https://irtrader.net/?p=5074
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
حدود 15 سال است که در بازار فارکس فعالیت دارم و درآمد اول من هست. معامله گری در فارکس یکی از شغلهای پر ریسک و پر خطر هست که بدون علم و دانش فقط یک قمار سراسر ضرر خواهد بود.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد می خواهید فارکس را جدی بگیرید؟ یک بیانیه ماموریت و چشم انداز تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1402