3 درس مهم از سخنرانی راجر فدرر در دانشگاه دارتموث

159 بازدید

 

سخنرانی فدرر

هفته پیش راجر فدرر اسطوره تنیس در مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه دارتموث سخنرانی ایراد داشت که بسیار مورد توجه قرار گرفت.

و هر چند توصیه های او اساسا برای فارغ التحصیلان این دانشگاه و به طور کلی برای زندگی بود، با این حال برخی از “درس های تنیسی” او به حرفه ما یعنی فارکس هم بسیار مرتبط است.

در مقاله امروز سه ​​گفته به یاد ماندنی از سخنرانی او ارائه می گردد که بکار بستن آنها در فارکس خالی از لطف نیست:

برخورد با ضرر

“دلیل اینکه “قهرمانان” “قهرمان” می شوند این نیست که تک تک امتیازات را می برند! بلکه دلیلش این است که می دانند بارها و بارها شکست خواهند خورد… و آنها یاد گرفته اند که چگونه با آن کنار بیایند.”

باخت (ضرر) جزئی از فارکس است. حتی معامله گران مجرب نیز در طول دوران حرفه ای خود با ضرر مواجه می شوند، اما نکته مهم این است که بدانیم چگونه می توان بعد از این ضررها دست به زانو گرفت و بلند شد.

البته کنار آمدن با ضررها، به‌ویژه آن هم ضررهای سریالی، در حرف آسان است و در عمل نه چندان! و تجربه و اعتماد به نفس خوبی را می طلبد تا بتوانید دوباره خودتان را جمع کنید و به معاملات ادامه دهید. یک خطر دیگر که معمولا با ضررهای سریالی همراه می شود، رفتن به سمت معاملات انتقام جویانه است که احتمالاً منجر به آسیب دیدن بیشتر حساب معاملاتی شما می شود.

یک نکته کلیدی که باید به خاطر بسپارید این است که ضرر را به خود نگیرید و پیشرفت را هدف قرار دهید نه کمال را.

 نسبت توقع است که مهم است

«در 1526 مسابقه که در دوران حرفه‌ای خود بازی کرده‌ام، تقریباً 80 درصد از مسابقات را بردم… فکر می‌کنید چند درصد از کل امتیازات را در آن مسابقات بردم؟ فقط 54 درصد.»

بیشتر اوقات، معامله گران تازه کار روی معیارهای معاملاتی سطحی تمرکز می کنند! معیارهایی که بیشتر در حاشیه هستند و لزوماً بر عملکرد کلی آنها تاثیر نمی گذارد. برخی روی سودآوری نهایی زوم می کنند و برخی دیگر فقط به نسبت برد به باخت نگاه می کنند و به نوعی سایر عواملی که می تواند به طور کلی عملکرد آنها را بهبود بخشد را از قلم می اندازند.

در فارکس، نسبت توقع است که اهمیت دارد، زیرا سود زدن و همیشه تحلیل درست داشتن، دو چیز متفاوت هستند. ای بسا اغلب در سمت درست معامله قرار بگیرید، اما اگر بردهای شما کوچکتر از باخت های شما باشند، احتمالاً همچنان در ضرر غوطه ور باشید.

در مورد سوگیری تاخر

“وقتی دارید برای یک امتیاز بازی می کنید، این یک امتیاز مهم ترین چیز در جهان است. اما وقتی گذشت، دیگر گذشته است. این طرز فکر واقعاً حیاتی است زیرا شما را رها می‌کند که به طور کامل روی امتیاز بعدی متمرکز شوید. و تمام توان خود را روی امتیاز بعدی بگذارید.”

اینکه معامله گران بعد از یک برد یا باخت بزرگ غرق در احساسات و هیجانات مثبت یا منفی شوند اصلا چیز غیرمعمولی نیست، که خود متعاقبا بر تصمیم گیری آنها برای معاملات بعدی تأثیر می گذارد.

به عبارت دیگر، معاملات برنده ممکن است باعث شود معامله گر اعتماد به نفس زیادی پیدا کند و احساس شکست ناپذیری کند، به طوری که لات های سنگین تری بگیرد و یا مدیریت ریسک را در معاملات بعدی خود فراموش کنند. از طرف دیگر، ضررهای بزرگ نیز ممکن است معامله گر را به سمت معاملات انتقام جویانه سوق دهد با این تفکر اشتباه که سریع تر ضررها را جبران کند.

غلبه بر سوگیری تاخر یک مهارت حیاتی برای معامله گران فارکس است زیرا به فرد کمک می کند بتواند در بررسی ستاپ ها و الگوهای معاملاتی گذشته هدفمند باشد و با چشمانی باز و ذهنی روشن تر به سراغ موارد بعدی برود.

2.3/5 - (3 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=18577
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
از سال 1385 معامله زدن در بازارهای مالی بین الملل و فارکس را شروع کردم. در سال های ابتدایی با سرمایه کمی وارد بازار شدم و همانطور که پیش بینی می شد سرمایه را از دست دادم. ابتدا فکر کردم این صنعت چیزی جز قمار نیست اما به مرور متوجه شدم که با مطالعه، استفاده از فرصت ها، طمع نکردن و اندکی شانس می توان در فارکس به موفقیت رسید.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد 3 درس مهم از سخنرانی راجر فدرر در دانشگاه دارتموث

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403