بروکر ارانته ✔️ بررسی کامل مزایا و معایب Errante ✔️

بررسی و معرفی بروکر ارانته errante

حالا چند سال از زمانی که برای اولین بار مقاله بررسی بروکر ارانته را روی سایت قرار دادیم می گذرد. آن زمان کمتر کسی در ایران با این بروکر آشنایی داشت اما خوب تجربه 15 ساله ما در کار با انواع و اقسام بروکرها تایید می کرد که بروکر با پتانسیل و آینده داری است. عنوان آن مقاله را بروکر ارانته، تازه وارد آینده دار انتخاب کرده بودیم. خدا رو شکر پیش بینی ما درست از کار درآمد و به مرور زمان این بروکر خودش را به اثبات رساند.

حالا دیگر Errante تاز وارد نیست و احتمالا اکثر تریدرهای حرفه ای با آن آشنا هستند. با توجه به اینکه در این مدت شاهد تغییراتی بودیم و خدمات جدیدی به این بروکر اضافه شده است، مناسب دیدیم که این مقاله را بازنویسی کنیم. در ادامه سعی می کنیم به طور جامع تمام خدمات، مزایا و معایب بروکر ارانته را به شما معرفی کنیم. بعید نیست در بسیاری موارد بتوان این بروکر را بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان دانست.

در جدول زیر امتیاز ما به این بروکر در بخش های مختلف را می بینید.

امنیت و اعتبار: 9 از 10
اسپرد و کمیسیون: 9 از 10
شارژ و برداشت: 9 از 10
پشتیبانی مشتریان: 8 از 10
پلتفرم و ابزارهای معاملاتی: 9 از 10
انواع حساب و شرایط معاملاتی: 9 از 10
جمع امتیاز : 8.8 از 10
بررسی بروکر ارانته Errante
سال تاسیس 2018 میلادی
رگولاتوری نظارت FSA و CySe
لوریج (اهرم) تا 1:1000
تعداد حساب پنج نوع حساب
تعداد پلتفرم متاتریدر 4 ، متاتریدر 5 ، cTrader
لینک ثبت نام سایت ارانته
پشتیبان فارسی در تلگرام لینک پشتیبان تلگرام
اسپردها کاملا رقابتی (از 0 پیپ)
حداقل واریز 50 دلار یا معادل آن
بونوس و پاداش پاداش واریز 30 درصدی + طرح وفاداری

معرفی بروکر ارانته و سابقه فعالیت آن

بروکر ارانته یکی از کارگزارهای فارکس است که در سال 2018 فعالیت بروکری خود را آغاز کرده است. در میان خیل عظیم بروکرهای فارکس با سابقه های طولانی و قدرت مالی زیاد، یک بروکر تازه تاسیس باید خدمات عالی و تیم حرفه ای داشته باشد تا بتواند خودی نشان دهد. این ویژگی ها را بروکر Errante داراست، به همین دلیل در مدت کوتاهی به یکی از بروکرهای مطرح در ایران تدبیل شده است. 

گروه ارانته مالک سه شرکت Errante Securities Ltd، Errante Trading LLC و Notely Trading Limited می باشد. این سه شرکت تحت نظارت رگولاتوری های مختلف به کاربران مناطق جغرافیایی مختلف به صورت مجزا خدمات می دهند. تریدرهای ایرانی و فارسی زبان فقط در Errante Securities Ltd و Errante Trading LLC می توانند افتتاح حساب کنند.

در بروکر ارانته 4 نوع حساب مختلف و  حدود 200 نماد قابل معامله ارائه می گردد. همچنین می توانید از پلتفرم های متاتریدر 4، متاتریدر 5 و cTrader استفاده کنید. این بروکر جزو معدود بروکرهایی است که به ایرانی ها خدمات می دهد و از پلتفرم سی تریدر پشتیبانی می کند.

اعتبار بروکر ارانته و رگوله های آن

همانطور که گفتیم ارانته تحت سه شرکت مختلف با رگولاتوری های متفاوت خدمات ارائه می دهد. کاربران اروپایی تحت رگوله CySec قبرس که یکی از رگولاتوری های معتبر به شمار می آید خدمات دریافت می کنند. کاربران ایرانی Errante نیز تحت رگولاتوری FSA سیشلز و سنت وینستنت که رگوله های آفشور هستند اجازه فعالیت دارند.
هرچند رگوله FSA چندان معتبر نیست، اما داشتن رگوله CySec و همچنین شواهد و قراینی که ما از این بروکر دیدیم می تواند به ما نسبت به اعتبار ارانته اطمینان خاطر خوبی بدهد. در طول حدود 4 سال فعالیتمان در ارانته هیچگاه به مشکلی برنخوردیم و کاربرانمان نیز مشکلی گزارش نکرده اند.

بروکر ارانته در آذر 1400 در لیست بهترین بروکرهای رگوله شده وبسایت معتبر FXEMPIRE قرار گرفت. این وبسایت یکی از معتبرترین وبسایت های بین المللی در زمینه فارکس است. لیست شدن ارانته در این وبسایت در کنار بروکرهای بزرگی مثل ICMarkets, FxPro و Plus500 نشان از اراده ارانته برای ارائه خدمات در سطح جهانی به مشتریان خود می باشد. نکته قابل توجه این است که در این لیست تنها بروکری که به کاربران ایرانی خدمات می داد بروکر Errante بود.

بروکر ارانته در لیست بهترین بروکرهای رگوله FXEMPIREبرای اطلاعات بیشتر می توانید به این لینک مراجعه کنید.

بیمه حساب ها تا سقف 1 میلیون یورو در بروکر ارانته

یکی از نگرانی های معامله گران همیشه امنیت دارایی آنها نزد بروکرهاست. شما غیر از مشغولیت فکری تحلیل و ترید نباید هیچ نگرانی دیگری داشته باشید تا بازدهی بهتری را شاهد باشید. در بروکر ارانته به این خواست و نیاز تریدرها توجه شده اشت.
حساب کاربران در یکی از معتبرترین بیمه های انگلستان یعنی Lloyd’s بیمه شده است. حساب هر یک از تریدرها تا سقف یک میلیون یورو در برابر خطاهای سیستمی، قصور و سهل انگاری، تقلب ، از قلم افتادگی ها و سایر ریسک هایی که منجر به ضرر و زیان مالی شوند بیمه شده است.
اقدام جدید این بروکر می تواند سطح اعتبار و امنیت مالی تریدرهای آن را به میزان قابل قبولی افزایش دهد. در تصویر زیر می توانید گواهی بیمه این بروکر را مشاهده کنید.

گواهی بیمه لویدز در بروکر ارانته

سایت بروکر ارانته

یکی از مواردی که در مورد بروکرها بررسی آن الزامی است، سایت بروکر است. بخصوص زمانی که بروکر سابقه فعالیت خیلی زیادی ندارد. وبسایت بروکر باید روان، کاربرپسند و حاوی کلیه اطلاعات مورد نیاز تریدر باشد.
سایت بروکر ارانته می توان گفت که تقریبا دارای این خصوصیات می باشد. اطلاعات در مورد خود بروکر، رگوله آن، انواع حساب ها، پلتفرم ها و همچنین موارد قابل ترید به راحتی قابل پیدا کردن است. همچنین ترجمه فارسی سایت بروکر قابل فهم و روان است.

بد نیست با کلیک روی لینک زیر قبل از ادامه معرفی و بررسی، گشتی در سایت بروکر بزنید.

نکته قابل توجه: در حال حاضر ارانته سه دامنه مختلف دارد که مربوط به سه شرکت مختلف آن می شود. دفتر یکی در قبرس هست و تحت رگولاتوری CySec می باشد و به مشتریان اروپایی خدمات می دهد. سایت دیگر که مربوط به شرکت رگوله شده در سیشلز هست که به کاربران ایرانی هم خدمات می دهد. و دامنه سوم مربوط به یکی از شرکت های Errante است که در سنت وینسنت ثبت شده و این هم به ایرانی ها خدمات می دهد.

دقت داشته باشید که با توجه به رگولاتوری های متفاوت اگر در یکی ثبت نام کنید در دیگری نمی توانید لاگین کنید. ما در بالا لینک مخصوص به کاربران ایرانی در رگولاتوری سنت وینسنت را قرار دادیم که دسترسی به سایتش راحت تر است. اگر مایل بودید می توانید از لینک زیر وارد سایت تحت رگولاتوری سیشلز شوید.

اگر به کپی ترید علاقه من هستید از سایت ارانته در لینک زیر استفاده کنید.

انواع حساب در کارگزاری ارانته

در بروکر ارانته 4 نوع حساب در اختیار کاربران قرار می گیرد. Errante ادعا می کند که در تمام حساب ها ECN است. اختلاف اصلی در انواع مختلف حساب ها حداقل میزان واریزی اولیه و اسپرد است.

 1. ECN Standard : این نوع حساب با حداقل واریز 50 دلار فعال می شود و اسپردها از 1 پیپ شروع می شود.
 2. ECN Premium : در این نوع حساب حداقل واریز اولیه 1000 دلار است و اسپرد به 0.7 پیپ کاهش می یابد.
 3. ECN VIP : در اکانت VIP باید حداقل 5000 دلار در اولین واریزی داشته باشید و اسپرد به 0.2 پیپ کاهش می یابد و 3 دلار در لات هم کمیسیون دارید.
 4. Tailor Made : حداقل شارژ اولیه 15000 دلار و اسپرد از 0.0 پیپ شروع میشود و در هر لات 2 دلار کمیسیون دریافت میشه.

مقایسه انواع حساب

در جدول زیر مقایسه 4 نوع حساب بروکر ارانته و مشخصات آنها را می بینید. در صورتی که از موبایل استفاده می کنید می توانید برای دیدن کامل جدول آن را به سمت چپ و راست بکشید.

نوع حسابStandardPremiumVIPTailor Made
واریز اولیه50 دلار1000 دلار5000 دلار15000دلار
لوریج1:10001:10001:10001:500
پاداش واریزتا 30%تا 30%تا 30%تا 30%
اسپردمتغیر از 0.8 پیپمتغیر از 0.6 پیپمتغیر از 0.2 پیپمتغیر از 0.0 پیپ
کمیسیوننداردندارد3 دلار در لات3 دلار در لات
استاپ اوت لول20%20%20%توافقی
ارز پایه حسابدلار – یورودلار – یورودلار – یورودلار – یورو
حساب اسلامیبلهبلهبلهبله

همانطور که قبلا گفتیم و در جدول بالا هم می بینید، تفاوت اصلی حساب ها در مقدار واریز اولیه آنها و اسپرد است. در دو نوع Standard و Premium فقط اسپرد لحاظ میشود ولی در حساب VIP و Tailor Made اسپردها خیلی کم خواهد بود و مقدار 3 و 2 دلار در هر لات هم کمیسیون پرداخت خواهید کرد.

نکته قابل توجه این هست که تیم مارکتینگ ارانته با توجه به شرایط کاربران کشورهای مختلف مقداری در خصوصیات حساب ها تغییر ایجاد می کنند. به عنوان مثال حساب های استاندارد در برخی کشورها اسپردشون از 1.5 پیپ شروع می شود و در عوض حساب VIP در آن کشورها بدون کمیسیون است.

برای اینکه مشخصات انواع حساب برای کاربران ایرانی را بتوانید بررسی کنید از زبان فارسی سایت استفاده کنید.

حساب اسلامی یا بدون سواپ در بروکر ارانته

همواره دغدغه تریدرها، به خصوص آن دسته که بلند مدت ترید می کنند و یا آن دسته از دوستانی که به مسائل شرعی معتقد هستند بهره شبانه معاملات است.

معمولا ضعف بروکرهای خوب در ارائه حساب های اسلامی با شرایط مناسب است. غالبا فقط در یک نوع حساب خاص، با محدودیت در نمادها و همچنین زمان باز بودن معاملات حساب بدون سواپ ارائه می شود.

در بروکر ارانته اما شرایط حساب اسلامی قابل قبول است. شما بر روی هر 4 نوع حساب می توانید از داخل پرتال ارانته درخواست دهید تا بدون سواپ شود. با این کار روی هیچ نمادی حتی سهام، نفت و کریپتو کارنسی ها هم سواپ دریافت نمی شود. تنها محدودیتی که وجود دارد، این است که هر معامله برای مدت 5 تا 9 شب بدون سواپ است، که بستگی به نمادی که معامله می کنید دارد. به عنوان مثال اگر روی طلا ترید می کنید تا 9 شب سواپ لحاظ نمی شود اما از شب دهم اگر معامله باز داشته باشید مقداری کمیسیون گرفته خواهد شد. حتی با وجود این محدودیت باز هم می توان گفت یکی از بهترین حساب های اسلامی را ارانته ارائه می دهد. در جدول زیر می توانید تعداد شبهای بدون سواپ برای نمادهای مختلف را مشاهده کنید.

قوانین سواپ و حساب اسلامی در ارانته

دارایی های قابل معامله در بروکر Errante

بعد از ثبت نام در بروکر ارانته و افتتاح حساب معاملاتی طیف وسیعی از ابزارها و نمادهای معاملاتی را در اختیار خواهید داشت که تقریبا نیاز هر تریدری را برطرف می کند.

 1. فارکس: 48 جفت ارز در ارانته قابل معامله است
 2. فلزات: طلا ، نقره ، پالادیوم و پلاتینیوم را می توانید معامله کنید
 3. انرژی : نفت وست تگزاس ، نفت برنت و همچنین گاز طبیعی قابل ترید هستند
 4. کالاها: کاکائو ، قهوه ، شکر ، پنبه ، کتان و مس قابل ترید هستند
 5. شاخص ها: 9 شاخص عمده بورس های بزرگ دنیا، از جمله داوجونز , S&P 500 ، شاخص بورس ژاپن ، آلمان ، استرالیا و انگلستان در دسترس شما هستند.
 6. کریپتوکارنسی ها: که شامل 26 رمز ارز از جمله بیتکوین ، اتریوم، لایت کوین ، ریپل و بیتکوین کش می شود.
 7. سهام شرکت ها: سهام بیش از 100 شرکت بزرگ دنیا از جمله اپل ، تسلا ، آمازون ، گوگل ، بانک آمریکا و … قابل معامله هستند.

اهرم معاملاتی برای جفت ارزها حداکثر 1:1000 ، برای طلا 1:1000 برای سهام 1:20 برای کریپتو ها 1:1000 ، برای شاخص سهام 1:1000 و برای نفت و گاز نیز 1:100 خواهد بود. البته این اطلاعات مربوط به متاتریدر 4 است و روی متاتریدر 5 و سی تریدر حداکثر اهرم معاملاتی 1:500 می باشد.

در ویدیو زیر می توانید لیست کامل نمادهایی که در حساب استاندارد ارانته قابل معامله هست را ببینید. همینطور اسپرد تمام نمادها را نیز می توانید چک کنید.

رمز ارزهای جدید در بروکر ارانته

تب و تاب کریپتوکارنسی ها در یکی دو سال اخیر بالا گرفته است. بروکرهای فارکس نیز از این جریان عقب نمانده و سعی کرده اند از این بازار گسترده سهمی برای خود دست و پا کنند. مشکلی که در بروکرهای فارکس در این مورد وجود داشت این بود که نسبت به صرافی های ارز دیجیتال تنوع ارزها کمتر و مقدار کمیسیون معاملات بیشتر بود.
اما رفته رفته این مشکل نیز در حال کم شدن است. در حال حاضر در بروکر ارانته 26 رمز ارز قابل معامله است. همچنین کمیسیون معاملات بیتکوین در لحظه نوشتن این متن حدود 20 دلار است که نسبت به بسیاری از صرافی ها کمیسیون قابل قبولی است.
رمز ارزهای زیر در این بروکر قابل معامله هستند:
Bitcoin – Ethereum – LiteCoin – Bitcoin Cash – Ripple – Dash Coin – EOS Coin – IOTA Coin – Neo Coin – OmiseGo – Qtum – Tron – Monero – Zcash – Cardano – Algorand – Avalanche – Aave – Axie Infinity – Bitcoin Cash SV – Polkadot – Link – Polygon – Solana – Uniswap – VeChain
در ارانته می توانید رمز ارزها را با اهرم 100 معامله کنید. نیاز به تذکر مجدد نیست که اهرم های معاملاتی شمشیر دو لبه هستند و همانطور که پتانسیل کسب سود بالا برای شما ایجاد می کنند، امکان اینکه به راحتی کل سرمایه خود را نیز از دست دهید وجود دارد.

اسپردها در بروکر ارانته

حساب استاندارد در بروکر ارانته به دلیل حداقل واریز اولیه 50 دلاری پر طرفدارترین نوع حساب این بروکر است. به طور کلی اسپردها در ارانته را شاید بتوان یکی از کمترین میزان اسپرد در بین بروکرهایی که مشتری ایرانی می پذیرند دانست.

با نگاهی به اسپردهای زیر و همچنین اسپرد 5 بروکر دیگر در مقاله مقایسه بهترین بروکرهای فارکس این مطلب را تایید می کنید.

 • جفت ارز EUR/USD : میانگین اسپرد 0.83 پیپ
 • جفت ارز GBP/USD : میانگین اسپرد 1.29 پیپ
 • جفت ارز USD/JPY : میانگین اسپرد 0.94 پیپ
 • جفت ارز USD/CHF : میانگین اسپرد 1.30 پیپ
 • اسپرد طلا : میانگین اسپرد 22.22 سنت
 • اسپرد بیتکوین : تقریبا 33 دلار

همانطور که می بینید اسپردها واقعا مناسب هستند و برای یک حساب بدون کمیسیون با حداقل واریزی 50 دلار کمتر بروکری میشود با این اسپرد پیدا کرد. همچنین این شرایط در حساب پریمیوم بهتر هم می شود و شما به عنوان مثال برای EURUSD فقط 0.7 اسپرد بدون کمیسیون دارید. توجه داشته باشید که اسپردها در ارانته به تازگی کاهش داشتند، اگر در گذشته آنها را چک کردید پیشنهاد می کنیم مجددا بررسی کنید.

نکته بسیار مهم : در حال حاضر به طور پیشفرض زمانی که پلتفرم متاتریدر 4 را نصب می کنید و اجرا می کنید چند جفت ارز داخل پنجره Market Watch لیست می شود. این نمادها اسپرد بالایی دارند اما اصلا قابل معامله نیستند. اسپرد این نمادها شما را نترساند 😉 برای اینکه لیست نمادهای قابل معامله را مشاهده کنید ، در پنجره مارکت واچ جایی که لیست جفت ارزها را می بینید راست کلیک کنید. سپس گزینه Show All را انتخاب کنید. با این کار لیست کامل نمادهای قابل معامله به شما نمایش داده می شود.

در جدول زیر اسپرد بروکر ارانته در چند نماد منتخب در حسابهای مختلف را مقایسه کرده ایم.

جدول مقایسه اسپرد در انواع حساب ارانته:

نماد حساب استاندارد حساب پرمیوم حساب VIP
EUR/USD 0.8 پیپ 0.7 پیپ 0.3 پیپ + 3$ کمیسیون
GBP/USD 1.3 پیپ 1.1 پیپ 0.6 پیپ + 3$ کمیسیون
USD/JPY 0.9 پیپ 0.9 پیپ 0.5 پیپ + 3$ کمیسیون
AUD/USD 1.0 پیپ 0.9 پیپ 0.5 پیپ + 3$ کمیسیون
USD/CHF 1.3 پیپ 1.2 پیپ 0.8 پیپ + 3$ کمیسیون
Gold 22 سنت 18.6 سنت 16 سنت + 3$ کمیسیون
Bitcoin حدود 0.1 درصد حدود 0.1 درصد حدود 0.1 درصد
داوجونز 2.5 پیپ 2.4 پیپ 2.3 پیپ

در تصویر زیر می توانید میزان حداقل، حداکثر و میانگین اسپرد در حساب استاندارد ارانته را در اندازه گیری که ما انجام دادیم مشاهده کنید.

اسپرد ارانته در حساب استاندارد

پلتفرم های معاملاتی در بروکر ارانته

یکی از مزیتهای دیگر بروکر ارانته در بین بروکرهایی که به ایرانی ها خدمات می دهند همین پلتفرم های معاملاتی آن است. برخلاف بروکر قدیمی مثل بروکر ویندزور که تنها پلتفرم متاتریدر 4 را ارائه می دهد، در ارانته از 3 پلتفرم پشتیبانی می شود. پلتفرم های متاتریدر 4، متاتریدر 5 و cTrader را می توانید در معاملات خود استفاده کنید.

پلتفرم متاتریدر 4 و 5 در بسیاری از بروکرها وجود دارند اما کمتر بروکری را می توانید پیدا کنید که پلتفرم cTrader نیز داشته باشد. این پلتفرم هرچند به اندازه متاتریدر محبوب نیست اما بسیاری از کاربران حرفه ای از طرفداران آن هستند. در ادامه لینک دانلود برای دستگاه های مختلف را قرار می دهیم. همچنین اگر مایل باشید می توانید هر سه پلتفرم را تحت وب و بدون دانلود اجرا کنید.

ارانته از ابتدای مارس 2023 پلتفرم cTrader را هم در اختیار کاربران خود قرار داد. از نگاه ما وقتی بسیاری از بروکرهای قدیمی تر درجا می زنند و هیچ پیشرفتی در ارائه خدمات ندارند این حرکت Errante جای تحسین دارد. به نظر ما می توانیم این را نشانه ای بدانیم برای اینکه این بروکر قصد پیشرفت دارد و حتما سهم بیشتری را از بازار به خود اختصاص خواهد داد.

اگر تازه وارد فارکس شده اید شاید بد نباشد کنار متاتریدر پلتفرم cTrader را نیز امتحان کنید. سعی می کنیم در یک مقاله مجزا بررسی کاملی بر این پلتفرم و مزایا و معایب آن داشته باشیم.

پلتفرم cTrader در بروکر ارانته

پشتیبانی بروکر ارانته

طبیعتا پشتیبانی مشتریان یکی از مهمترین فاکتورها در هر جایی و به خصوص در مورد بروکرهای فارکس است. بروکری که با ایران کار می کند طبیعتا انتظار داریم که پشتیبان فارسی زبان نیز داشته باشد. خوشبختانه در ارانته هم پشتیبان فارسی وجود دارد و پاسخگویی خوبی هم دارند.

شما می توانید با پشتیبانی بروکر ارانته از طریق چت تلگرام از ساعت 9 صبح تا 12 شب و 7 روز هفته در تماس باشید. همچنین چت آنلاین سایت بروکر هم از ساعت 9 صبح تا 12 شب از دوشنبه تا جمعه پاسخگوی سوالات شما به زبان فارسی هستند.

ما در طی چندین تماسی که با پشتیبانی Errante داشتیم از نحوه پاسخگویی آنها راضی بودیم. بر خلاف پشتیبان بسیاری از بروکرها که بدون اینکه سوال شما را کامل متوجه شوند فقط یک متن از پیش آماده شده را کپی پیست می کنند در اینجا سطح اطلاعات پشتیبان قابل قبول بود. در گذشته ساعات فعالیت پشتیبانی کمتر بود که خوشبختانه افزایش پیدا کرده است.

ثبت نام بروکر ارانته

خوشبختانه سایت ارانته از زبان فارسی پشتیبانی می کند و انجام مراحل ثبت نام مشکل خاصی ندارد، به خصوص اگر قبلا تجربه ثبت نام در بروکر دیگری را داشته باشید. در زیر روند ثبت نام بروکر ارانته را به صورت تیتر وار بیان می کنیم.

 1. تکمیل فرم ثبت نام اولیه
 2. تایید آدرس ایمیل
 3. تکمیل فرم اطلاعات اضافی
 4. آپلود مدرک احراز هویت
 5. آپلود مدرک تایید آدرس

بعد از آپلود مدارک به طور معمول ظرف 1 ساعت مدارک شما تایید و وریفای خواهد شد. در مقاله زیر به صورت تصویری و گام به گام مراحل افتتاح حساب را آموزش دادیم.

روش های شارژ و برداشت در بروکر ارانته

شما می توانید به روش های زیر حساب خود را شارژ کنید و یا از آن برداشت کنید.

 • پرفکت مانی
 • حواله بانکی
 • شارژ ریالی از طریق صرافی IrPay.Pro
 • بیتکوین
 • تتر ERC20 و TRC20
 • اتریوم
 • ریپل

همانطور که می بینید روش های متنوعی برای شارژ و برداشت وجود دارد و به خصوص اینکه می توانید به صورت ریالی و از طریق صرافی IrPay کار شارژ و برداشت حساب خود را انجام دهید. شارژ حساب با آی آر پی حدود 3 تا 5 دقیقه و برداشت از حساب حدود 1 تا 2 ساعت به طور میانگین زمان می برد.

بونوس و پاداش شارژ حساب در بروکر ارانته

در بروکر ارانته به مناسبت های مختلف ممکن است طرح های پاداش متفاوتی اجرا شود. به عنوان مثال در سال نو میلادی و یا عید نوروز طرح های تشویقی از طرف بروکر اعلام می شود. اما در روزهای عادی به طور معمول بونوس 15 تا 30 درصد برای اولین واریزی فعال است. شما بسته به مقدار اولین شارژ حساب می توانید 15 تا 30 درصد اعتبار اضافه دریافت کنید. این اعتبار قابل ضرر است ولی قابل برداشت نیست. در جدول زیر می توانید جزئیات مقدار شارژ اولیه و درصد را مشاهده کنید.

جدول درصد بونوس اولین واریز در بروکر ارانته

برای دریافت این پاداش می توانید با پشتیبانی بروکر در تماس باشید.

طرح وفاداری برای کاربران ارانته:

بروکر ارانته برای تقدیر از کاربرانی که این بروکر را انتخاب کردند و فعالیت مدام دارند، طرح پاداش وفاداری را ارائه داده است. در این طرح شما بر اساس حجم معاملاتی که انجام می دهید امتیاز دریافت می کنید. این امتیازات با رسیدن به مقدار خاصی قابلیت تبدیل به پول واقعی و برداشت را دارند.

هر یک لات معامله ای که بیش از 5 دقیقه باز بماند معادل امتیازات زیر است:

 • حساب استاندارد : 1 امتیاز
 • حساب پرمیوم : 0.5 امتیاز
 • حساب VIP : معادل 0.25 امتیاز

امتیازات کسب شده به صورت زیر ارزش گذاری می شوند و قابلیت نقد شدن دارند:

 • هر 100 امتیاز = 20 دلار
 • هر 250 امتیاز = 50 دلار
 • هر 500 امتیاز = 100 دلار

در واقع اعداد و ارقامی که به عنوان پاداش و امتیاز داده می شود چشمگیر نیست اما اگر شما اسکلپر هستید و حجم بالا معامله می کنید می تواند به نوعی تخفیف در اسپرد برای شما باشد.

بروکر ارانته از دید سایت های معتبر خارجی

بروکر ارانته از نگاه سایت خارجی

خوب بعد از اینکه دیدگاه ما را نسبت به بروکر ارانته دانستید اجازه دهید نگاهی هم به سایت های معتبر خارجی بیندازیم. در اینجا سه سایت FxEmpire ، MyFxBook و TrustPilots را بررسی می کنیم.

نظر سایت FXEmpire در مورد ارانته:

این وبسایت که یکی از قدیمی ترین سایت ها در زمینه فارکس می باشد به صورت تخصصی به بررسی Errante پرداخته است. امتیازی که این بروکر از FxEmpire دریافت کرده است 4 از 5 است که امتیاز خوبی است. که در دسته های زیر بیشترین امتیاز را داشته است.

 

 • در بررسی پلتفرم و ابزارهای معاملاتی امتیاز 4.6 را داده است.
 • در بررسی انواع حساب و شرایط معاملاتی امتیاز 4.9 داده شده اشت.
 • در بررسی شارژ و برداشت نیز این بروکر را مستحق امتیاز عالی 4.9 دانسته است.

اما کمترین امتیاز را در دسته های زیر داشته است:

 • در تحقیقات و تحلیل بازار امتیاز 2.6 داده شده است.
 • در آموزش نیز امتیازی که داده شده است 3.6 می باشد.

 

نظر سایت MyFxBook در مورد ارانته:

این وبسایت که  اولین شبکه اجتماعی تریدرهای فارکس با قابلیت اتصال از طریق حساب معاملاتی است به بروکر ارانته امتیاز 4.6 از 5 را داده است. امتیازدهی ها در این سایت توسط کاربران سایت بوده و به صورت زیر است:

 

 1. در پلتفرم معاملاتی امتیاز 4.5
 2. در اسپرد و کمیسیون و کیفیت اجرای معاملات امتیاز 4.75
 3. در پشتیبانی مشتریان ، شارژ و برداشت امتیاز 4.6
 4. در سایر موارد نیز امتیاز 4.6

 

امتیاز سایت TrustPilot به بروکر ارانته:

این سایت یکی از معروفترین سایت های ریویو و بررسی توسط کاربران است. ریویوهای این سایت به بروکرهای فارکس منحصر نمی شود و هر سایتی که در اینترنت وجود دارد و با کاربر سر و کار دارد ممکن است در تراست پایلوت ریویو داشته باشد.

در TrustPilot امتیازی که به بروکر ارانته داده شده است 4.2 از 5 و از مجموع 16 ریویو کاربر می باشد.

جمع بندی بروکر ارانته و معایب و مزایای آن

در این مدت دو سالی که از آشنایی ما با بروکر ارانته می گذرد به یکی از بروکرهای محبوب ما تبدیل شده است. یکی از مهمترین عواملی که شخصا نظر من را جلب کرده است این است که حس می کنم برای پیشرفت برنامه دارند. صرفا قصد ندارند با تبلیغات گسترده خود را به کاربران بقبولانند. برعکس با بهبود مرتب خدمات کاربر را مجذوب خود می کنند. در زیر لیستی از معایب بروکر ارانته و همچنین مزایای آن را خواهید دید.

 

معایب بروکر ارانته:

 1. عدم ارائه حساب نانو یا Cent
 2. شب های محدود در حساب اسلامی
 3. عدم ارائه حساب اسپرد ثابت

مزایای بروکر ارانته:

 1. اسپرد مناسب
 2. سرعت معاملات قابل قبول
 3. تنوع بالای ابزارهای معاملاتی
 4. تنوع مناسب پلتفرم های معاملاتی
 5. روش های شارژ و برداشت متنوع
 6. سرعت پردازش بالای درخواست های برداشت
 7. پشتیبانی مشتریان قوی
 8. شارژ و برداشت ریالی مناسب با IrPay

همانطور که می بینید معایب بروکر ارانته طیف کمی از تریدر ها را تحت تاثیر قرار می دهند. در عوض مزایای آن برای اکثریت مورد توجه هستند. هر چند که از دید ما بهترین بروکر به صورت مطلق نداریم اما انتخاب Errante هوشمندانه و بر اساس اصول است.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید باشد. در صورتی که سوال یا مطلبی داشتید می توانید در کامنت ها مطرح کنید.

شاد و موفق و پر سود باشید

بله. کارگزاری Errante میزبان کاربران ایرانی بوده و تیم پشتیبانی فارسی زبان و قدرتمند آن، همواره آماده‌ی پاسخگویی به نیاز کاربران هستند. کاربران ایرانی میتوانند از این لینک برای ثبت نام در این بروکر استفاده نمایند. دقت داشته باشید که در صورت فیلتر بودن وبسایت، میتوانید از فیلترشکن استفاده نموده و ثبت نام کنید.

در طول حدود دو سالی که از فعالیت این بروکر می گذرد، جایگاه نسبتا مناسبی برای خود دست و پا کرده است. با توجه به اینکه در CySec و FSA رگوله شده است و تحت نظارت است می توان به آن اعتماد کرد.

در بروکر ارانته 4 نوع حساب در اختیار کاربران قرار می گیرد. Errante ادعا می کند که در تمام حساب ها ECN است. اختلاف اصلی در انواع مختلف حساب ها حداقل میزان واریزی اولیه و اسپرد است.

 1. ECN Standard : این نوع حساب با حداقل واریز 50 دلار فعال می شود و اسپردها از میانگین 1 پیپ شروع می شود.
 2. ECN Premium : در این نوع حساب حداقل واریز اولیه 1000 دلار است و اسپرد به 0.7 پیپ کاهش می یابد.
 3. ECN VIP : در اکانت VIP باید حداقل 5000 دلار در اولین واریزی داشته باشید و اسپرد به 0.2 پیپ کاهش می یابد و 3 دلار در لات هم کمیسیون دارید.
 4. Tailor Made : حداقل شارژ اولیه 15000 دلار و اسپرد از 0.0 پیپ شروع میشود و در هر لات 2 دلار کمیسیون دریافت میشه.

در Errante دو پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 و متاتریدر 5 در اختیار معامله گران قرار می گیرد.

بله ، در تمام انواع حساب بروکر ارانته به درخواست مشتریان کشورهای اسلامی امکان بدون سواپ کردن معاملات روی تمام نمادها به مدت 10 روز وجود دارد.

 • 50 دلار حساب استاندارد
 • 1000 دلار حساب پرمیوم
 • 5000 دلار حساب VIP
 • 15000 دلار حساب Tailor Made

جفت ارزها، فلزات گرانبها، نفت و گاز، سهام شرکت های بزرگ دنیا، شاخص بورس های بزرگ دنیا، کریپتو کارنسی ها

4.9/5 - (12 امتیاز)

نظرات

434 نظر در مورد بروکر ارانته ✔️ بررسی کامل مزایا و معایب Errante ✔️

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. سلام دوستان
  این کیف های پول سخت افزاری رو از کجا ( جاهای مطمئن و معتبر) میشه تهیه کرد ؟
  منابع مرتبط برای مطالعه مثل فروم ها و سایتها دراین زمینه رو می تونید معرفی کنید ؟
  با تشکر

 2. سلام دوستان اینجا کسی تجربه استفاده از کیف پول فیزیکی داره راهنمایی کنه برای واریز برداشت تتر چه کیف پولی خوبه

  1. سلام دوست گرامی،
   کیف پولهای فیزیکی معمولا برای هولد و نگهداری مناسب هستند. برای واریز و برداشتهای روزمره کیف پولهای نرم افزاری مثل تراست ولت مناسب تر هستند.

 3. درود برشما مدتی با ارانته کار میکنم اخیرا متوجه شدم سرورهام خیلی کند شدن در صورتی که تا هفته قبل اینطور نبود جالب اینجاست وقتی سرورهارو اسکن میکنم نت من توانایی پینگ 80 رو داره اما وقتی میخوام متصل شم قطع میشه از وقتی سود ده شدم بیشرف ها سرورهام رو کند کردن لطفا منو راهنمایی کنید که چطور بفهمم سرورهام از سمت بروکر کند شده بهشون پیام دادم اما زیر بار نرفتن لطفا راهنماییم کن

  1. سلام دوست گرامی،
   چنین موردی تا حالا در باره بروکر ارانته ندیدیم و کاربران هم گزارش نکردند. چه مقدار موجودی حسابتون هست؟ چقدر سود کردید؟ الان سفارش هاتون توی چه مدت زمانی پردازش میشه؟ قبلا توی چه زمانی انجام میشد؟ بهترین روش برای تشخیص این مشکل استفاده از VPS هست. لطفا مستنداتتون رو برای ما از طریق فرم شکایت از بروکرها ارسال کنید.

 4. سلام وقت بخیر
  امروز در تایم خبر من بای استاب گذاشته بودم ولی متاسفانه با کندل سازی گپ ایجاد شد و برای من بای نزد، بعد اون من دو تا بروکرو نگاه کردم که در هیچکدوم گپ ایجاد نشده، حتی در تریدینگ ویو هم خبری از گپ نبود و این فقط مختص به این کندل نبود در حالی که بعد اون در بروکرای دیگه کانال باریک ایجاد شده بود که برخوردهای بالای و پایینش به ۷ عدد می رسید در این بروکر فقط شاهد سه برخورد بودم که اگه من حساب دیگه ای در بروکرای دیگه نداشتم نمی تونستم این موضوعرو بفهمم

  1. سلام دوست گرامی،
   ببینید ما چندین بار به دوستان گفتیم که ترید در تایم خبر صد در صد با اسلیپیج و لغزش مواجه میشه. در این لحضه که دارم این متن رو می نویسم هیچ بروکری رو سراغ نداریم که اردرهای سرخبر رو بدون اسلیپیج فعال کنند. لطفا دقت کنید اینکه روی نمودار بروکری شما گپ رو مشاهده نمی کنید اصلا دلیل بر نداشتن گپ نیست. در اینجور مواقع باید تیک هیستوری رو بررسی کنید تا متوجه گپ قیمتی بشید.
   این مشکل دومتون رو خیلی متوجه نشدم. منظورتون این بود که در ارانته نوسانات قیمتی کمتر از بروکرهای دیگه بوده؟ این به خودی خود چیز بدی نیست و حتی خوبم هست. چون شدوهای بیجا موجب فعال شدن استاپ لاس تریدرها میشه.

 5. درود خدمت جناب حسینی و سایر دوستان
  لطفا vtmarkets رو هم از نظر اسپرد و سایر خدمات با ارانته و بروکرهایی دیگه مقایسه کنید. با تشکر

  1. سلام دوست گرامی،
   بروکر خوبی به نظر میرسه و دو رگوله ASIC و CySec داره که جزو رگولاتورهای خوب هستند. از نظر اسپرد روی حساب STP کمی بالاتر از ارانته هست. مشکل اصلیش نداشتن پشتیبان فارسی زبان هست، هرچند پشتیبان VTMarkets سعی می کرد با استفاده از مترجم گوگل فارسی صحبت کنه.

 6. سلام وقت بخیر
  سوالم در خصوص اشتباه بروکر هست. در تایم خبر تورم امریکا (۲۴ بهمن) دو پوزیشن داشتم روی طلا و جفت ازر یورو دلار. پوزیشن ها هر دو بای بودن.

  زمان خبر قیمت ها نزولی بودن. پوزیشن های بای من کلا حذف شد. (طلا اصلا فعال نشد ولی در سوابق هست… یورو هم حذف شد ولی اصلا در سوابق نیست!)

  به ازاش دو پوزیشن در سوابق برام ثبت شده طلا و یورو دلار. هر دو بای. در قیمت های پایین.

  هر دو استاپ شدن ولی هردو سبب کسب سود برام شدن!

  در واقع باید حساب منفی میشد طبق ۲ پوزیشن اولم که خودت ست کرده بودم ولی حساب بابت ۲ پوزیشنی که نمیدونم از کجا اومده، مثبت شده!

  الان باید چه کار کنم؟ به ارانته باید اطلاع بدم یا چی خوشحال باشم!؟

  سپاس فراوان

  1. سلام دوست گرامی،
   مورد خیلی عجیبی رو دارید گزارش می دید که تا الان بهش برخورد نکردیم. مطمئنید که روی حسابتون اکسپرت یا رباتی فعال نداشتید؟ به نظر نمیاد نیازی باشه به بروکر اطلاعی بدید. اگر مشکل از سیستمشون باشه خودشون باید متوجه بشن و پیگیری کنند.

   1. سلام مجدد.
    حساب معمولی هست و هیچ رباتی و … ندارم. برای خودم هم عجیب بوده که چطوری شده!؟ البته یکی دو بار بروکر با اسپرد در تایم های مهم یا استاپ منو در حد یکی دو پیپ زده یا اینکه باز نکرده! حالا ممکنه این مسله در مقابل اون مسله بوده باشه و دست خدا در کار باشه :))

    اخرش رو به مزاح گفتم. ولی چیزی که شما فرمودید و اشاره کردید روی حساب بنده نیست و برای خودم هم عجیبه که حتا یکی از پوزیشن هایی که ست کرده بودم اصلا در سوابق هم نیست!

    تشکر از شما

  2. تو این بروکر از این مسایل هست من یه بار 1000 دلار شارژ کردم که دو تا 1000 دلار شارژ شد بهشون اطلاع دادم خودشون تصحیح کردن

  1. سلام دوست گرامی،
   هر دو آدرس صحیح هستند. البته هر کردوم از سایتها تحت یک رگولاتوری مجزا فعالیت می کنند ولی خدمات و شرایط معاملاتی که توی هردو ارائه میشه تقریبا یکسان هست.

   1. من دنبال سوال دیگری بودم در مورد اهرم که جوابم را پیدا کردم.
    اما لازم دونستم با توجه به تجربیاتم جوابی در حد معلومات خودم به سام عزیز داده باشم. چنین چیزی امکان پذیر نیست. اگر‌ قرار بود شما پوزیشن قرار بدید و برای خودش حذف بشه که متاتریدر ژورنال درست نمیکرد که تمام جزییات رو ثبت کنه. به نظرم این بروکر از نظر پشتیبانی حرف اول رو میزنه با خیال راحت میتونید از پشتیبانی سوال کنید یا از روی ژورنال حسابتون‌ نگاه کنید

 7. سلام سوال
  1. داشتن اهرم زیر 100 واقعا بخودی خود عیبه؟
  من سرمایم زیاد نیست ولی بازم نمیتونم اهرمم رو از 10 بالاتر ببرم چون در اونصورت وقتی که طمع کنم حجم بالا میتونم بزنم و دستمو باز میذاره و هرچی جمع کنمو ازدست میدم
  ترجیح میدم مارجین زیاد بدم پوزیشن محدود داشته باشما ولی نیفتم تو دام طمع
  هرچند بصورت نسبی
  2. ایا این نشون میده من خودکنترل نیستم؟

  1. سلام دوست گرامی،
   1- خیر به هیچ وجه نیست. در واقع کار درست همین هست.
   2- هیچ اهمیتی نداره که چیرو نشون میده. مهم این هست که شما با این کار ریسک و سرمایه تون رو مدیریت می کنین و این خودش به نوعی خودکنترلی است.

 8. سلام…
  من سابقا شخصا طرفدارآرانته بودم ولی متاسفانه باوجود پشتیبانی خوب برای کاربران ایرانی دو سه مورد کندل سازی ازاین بروکردیدم که برام تعجب آوربود والبته این کندلها رو دربروکردیگه ای هم ندیدم.مورد جدیدتری رو که میشه بهش اشاره کرد یک کندل باشادو خیلی بلند درچارت طلا(تاریخ 24 نوامبر جمعه شب دردقایق پایانی بازار)حتی درتایم 1دقیقه هم قابل مشاهده است . که درحوالی عددرند 2000 بایک شادو بلند 12دلاری به قصدزدن sell stop هادراون ناحیه ایجاد شده!!!؟……

  1. سلام دوست گرامی،
   بروکر ارانته یکی از پاسخگوترین بروکرهایی است که ما تا به امروز باهشون کار کردیم. اگر با چنین چیزی مواجه شدید و روی ترید شما تاثیرگزار بوده کافیه با پشتیبان بروکر تماس بگیرید تا برای شما اصلاح کنند و یا اینکه بروکرهای دیگری که چنین نوسانی رو داشتند به شما معرفی کنند.

   1. سلام خدمت شما….
    واقعابرای تریدرها انتظاراینکه یک بروکرکارشودرست وصادقانه انجام بده توقع زیادی نیست!!!.ماهیت بازاربه اندازه کافی برای فعالیت یک معامله گرباریسک همراهه واگه قرارباشه که مبارزه بابروکرهم برای یک تریدربه ریسکی مضاعف تبدیل بشه!!!؟واقعا ازانصاف به دوره.
    شایدمن وتعدادی ازدوستان این کندل رودیده باشیم وشاید هم خیلی ازدوستان دیگه بدلیل مشغله کاری فرصت این مقایسه رونداشته باشن وحقوقشون ضایع شده باشه واین موضوع نباید به اهرمی برای فشاربه تریدرتبدیل بشه…درضمن اینکه یک یا دوبروکردیگه هم یه همچین نوسان غیر معمولی روداشته باشن بروکرخاطی رو مبرا نمیکنه که درهرشرایطی بخواد موضوع رو به اختلاف نقدینگی ومباحث اینچنینی مرتبط کنه مهم اینه که دراکثریت بروکرهای فعال یه نوسان غیرمعمول اینچنینی دیده نشده…….

1 10 11 12