بروکر ارانته ✔️ بررسی کامل مزایا و معایب Errante ✔️

بررسی و معرفی بروکر ارانته errante

حالا چند سال از زمانی که برای اولین بار مقاله بررسی بروکر ارانته را روی سایت قرار دادیم می گذرد. آن زمان کمتر کسی در ایران با این بروکر آشنایی داشت اما خوب تجربه 15 ساله ما در کار با انواع و اقسام بروکرها تایید می کرد که بروکر با پتانسیل و آینده داری است. عنوان آن مقاله را بروکر ارانته، تازه وارد آینده دار انتخاب کرده بودیم. خدا رو شکر پیش بینی ما درست از کار درآمد و به مرور زمان این بروکر خودش را به اثبات رساند.

حالا دیگر Errante تاز وارد نیست و احتمالا اکثر تریدرهای حرفه ای با آن آشنا هستند. با توجه به اینکه در این مدت شاهد تغییراتی بودیم و خدمات جدیدی به این بروکر اضافه شده است، مناسب دیدیم که این مقاله را بازنویسی کنیم. ارانته یک کارگزاری نسبتاً جدید است که به سرعت به یکی از بهترین بروکر های فارکس ایرانی تبدیل شده است. این بروکر مزایای متعددی از جمله اسپردهای پایین، پلتفرم های معاملاتی متنوع، پشتیبانی فارسی زبان و روش های شارژ و برداشت آسان را ارائه می دهد. با این حال، سابقه فعالیت کوتاهی دارد و حداقل واریز اولیه آن برای برخی از معامله گران ممکن است زیاد باشد.

در جدول زیر امتیاز ما به این بروکر در بخش های مختلف را می بینید.

معرفی بروکر ارانته و سابقه فعالیت آن

بروکر ارانته یکی از کارگزارهای فارکس است که در سال 2018 فعالیت بروکری خود را آغاز کرده است. در میان خیل عظیم بروکرهای فارکس با سابقه های طولانی و قدرت مالی زیاد، یک بروکر تازه تاسیس باید خدمات عالی و تیم حرفه ای داشته باشد تا بتواند خودی نشان دهد. این ویژگی ها را بروکر Errante داراست، به همین دلیل در مدت کوتاهی به یکی از بروکرهای مطرح در ایران تبدیل شده است. 

گروه ارانته مالک سه شرکت Errante Securities Ltd، Errante Trading LLC و Notely Trading Limited است. این سه شرکت تحت نظارت رگولاتوری های مختلف به کاربران مناطق جغرافیایی مختلف به صورت مجزا خدمات می دهند. تریدرهای ایرانی و فارسی زبان فقط در Errante Securities Ltd و Errante Trading LLC می توانند افتتاح حساب کنند.

در بروکر ارانته 4 نوع حساب مختلف و  حدود 200 نماد قابل معامله ارائه می گردد. همچنین می توانید از پلتفرم های متاتریدر 4، متاتریدر 5 و cTrader استفاده کنید. این بروکر جزء معدود بروکرهایی است که به ایرانی ها خدمات می دهد و از پلتفرم سی تریدر پشتیبانی می کند.

اعتبار بروکر ارانته و رگوله های آن

همانطور که گفتیم ارانته تحت سه شرکت مختلف با رگولاتوری های متفاوت خدمات ارائه می دهد. کاربران اروپایی تحت رگوله CySec قبرس که یکی از رگولاتوری های معتبر به شمار می آید خدمات دریافت می کنند. کاربران ایرانی Errante نیز تحت رگولاتوری FSA سیشلز و سنت وینستنت که رگوله های آفشور هستند اجازه فعالیت دارند.
هرچند رگوله FSA چندان معتبر نیست، اما داشتن رگوله CySec و همچنین شواهد و قراینی که ما از این بروکر دیدیم می تواند به ما نسبت به اعتبار ارانته اطمینان خاطر خوبی بدهد. در طول حدود 4 سال فعالیتمان در ارانته هیچگاه به مشکلی برنخوردیم و کاربرانمان نیز مشکلی گزارش نکرده اند.

بروکر ارانته در آذر 1400 در لیست بهترین بروکرهای رگوله شده وبسایت معتبر FXEMPIRE قرار گرفت. این وبسایت یکی از معتبرترین وبسایت های بین المللی در زمینه فارکس است. لیست شدن ارانته در این وبسایت در کنار بروکرهای بزرگی مثل ICMarkets, FxPro و Plus500 نشان از اراده ارانته برای ارائه خدمات در سطح جهانی به مشتریان خود می باشد. نکته قابل توجه این است که در این لیست تنها بروکری که به کاربران ایرانی خدمات می داد بروکر Errante بود.

بروکر ارانته در لیست بهترین بروکرهای رگوله FXEMPIREمنبع برای اطلاعات بیشتر www.fxempire.com

بیمه حساب ها تا سقف 1 میلیون یورو در بروکر ارانته

یکی از نگرانی های معامله گران همیشه امنیت دارایی آنها نزد بروکرهاست. شما غیر از مشغولیت فکری تحلیل و ترید نباید هیچ نگرانی دیگری داشته باشید تا بازدهی بهتری را شاهد باشید. در بروکر ارانته به این خواست و نیاز تریدرها توجه شده اشت.
حساب کاربران در یکی از معتبرترین بیمه های انگلستان یعنی Lloyd’s بیمه شده است. حساب هر یک از تریدرها تا سقف یک میلیون یورو در برابر خطاهای سیستمی، قصور و سهل انگاری، تقلب ، از قلم افتادگی ها و سایر ریسک هایی که منجر به ضرر و زیان مالی شوند بیمه شده است.
اقدام جدید این بروکر می تواند سطح اعتبار و امنیت مالی تریدرهای آن را به میزان قابل قبولی افزایش دهد. در تصویر زیر می توانید گواهی بیمه این بروکر را مشاهده کنید.

گواهی بیمه لویدز در بروکر ارانته

ورود به سایت اصلی بروکر ارانته و بررسی آن

یکی از مواردی که در مورد بروکرها بررسی آن الزامی، سایت بروکر است. بخصوص زمانی که بروکر سابقه فعالیت خیلی زیادی ندارد. وبسایت بروکر باید روان، کاربرپسند و حاوی کلیه اطلاعات مورد نیاز تریدر باشد.
سایت بروکر ارانته می توان گفت که تقریبا دارای این خصوصیات است. اطلاعات در مورد خود بروکر، رگوله آن، انواع حساب ها، پلتفرم ها و موارد قابل ترید به راحتی قابل پیدا کردن بوده. همچنین ترجمه فارسی سایت بروکر قابل فهم و روان است.

بد نیست با کلیک روی لینک زیر قبل از ادامه معرفی و بررسی، گشتی در سایت بروکر بزنید.

نکته قابل توجه: در حال حاضر ارانته سه دامنه مختلف دارد که مربوط به سه شرکت مختلف آن می شود. دفتر یکی در قبرس هست و تحت رگولاتوری CySec می باشد و به مشتریان اروپایی خدمات می دهد. سایت دیگر که مربوط به شرکت رگوله شده در سیشلز هست که به کاربران ایرانی هم خدمات می دهد. و دامنه سوم مربوط به یکی از شرکت های Errante است که در سنت وینسنت ثبت شده و این هم به ایرانی ها خدمات می دهد.

دقت داشته باشید که با توجه به رگولاتوری های متفاوت اگر در یکی ثبت نام کنید در دیگری نمی توانید لاگین کنید. ما در بالا لینک مخصوص به کاربران ایرانی در رگولاتوری سنت وینسنت را قرار دادیم که دسترسی به سایتش راحت تر است. اگر مایل بودید می توانید از لینک زیر وارد سایت تحت رگولاتوری سیشلز شوید.

اگر به کپی ترید علاقه من هستید از سایت ارانته در لینک زیر استفاده کنید.

انواع حساب در کارگزاری ارانته

در بروکر ارانته 4 نوع حساب در اختیار کاربران قرار می گیرد. Errante ادعا می کند که در تمام حساب ها ECN است. اختلاف اصلی در انواع مختلف حساب ها حداقل میزان واریزی اولیه و اسپرد است.

 1. ECN Standard : این نوع حساب با حداقل واریز 50 دلار فعال می شود و اسپردها از 1 پیپ شروع می شود.
 2. ECN Premium : در این نوع حساب حداقل واریز اولیه 1000 دلار است و اسپرد به 0.7 پیپ کاهش می یابد.
 3. ECN VIP : در اکانت VIP باید حداقل 5000 دلار در اولین واریزی داشته باشید و اسپرد به 0.2 پیپ کاهش می یابد و 3 دلار در لات هم کمیسیون دارید.
 4. Tailor Made : حداقل شارژ اولیه 15000 دلار و اسپرد از 0.0 پیپ شروع میشود و در هر لات 2 دلار کمیسیون دریافت میشه.

مقایسه انواع حساب

در جدول زیر مقایسه 4 نوع حساب بروکر ارانته و مشخصات آنها را می بینید. در صورتی که از موبایل استفاده می کنید می توانید برای دیدن کامل جدول آن را به سمت چپ و راست بکشید.

نوع حسابStandardPremiumVIPTailor Made
واریز اولیه50 دلار1000 دلار5000 دلار15000دلار
لوریج1:10001:10001:10001:500
پاداش واریزتا 30%تا 30%تا 30%تا 30%
اسپردمتغیر از 0.8 پیپمتغیر از 0.6 پیپمتغیر از 0.2 پیپمتغیر از 0.0 پیپ
کمیسیوننداردندارد3 دلار در لات3 دلار در لات
استاپ اوت لول20%20%20%توافقی
ارز پایه حسابدلار – یورودلار – یورودلار – یورودلار – یورو
حساب اسلامیبلهبلهبلهبله

همانطور که قبلا گفتیم و در جدول بالا هم می بینید، تفاوت اصلی حساب ها در مقدار واریز اولیه آنها و اسپرد است. در دو نوع Standard و Premium فقط اسپرد لحاظ میشود ولی در حساب VIP و Tailor Made اسپردها خیلی کم خواهد بود و مقدار 3 و 2 دلار در هر لات هم کمیسیون پرداخت خواهید کرد.

نکته قابل توجه این هست که تیم مارکتینگ ارانته با توجه به شرایط کاربران کشورهای مختلف مقداری در خصوصیات حساب ها تغییر ایجاد می کنند. به عنوان مثال حساب های استاندارد در برخی کشورها اسپردشان از 1.5 پیپ شروع می شود و در عوض حساب VIP در آن کشورها بدون کمیسیون است.

برای اینکه مشخصات انواع حساب برای کاربران ایرانی را بتوانید بررسی کنید از زبان فارسی سایت استفاده کنید.

حساب اسلامی یا بدون سواپ در بروکر ارانته

همواره دغدغه تریدرها، به خصوص آن دسته که بلند مدت ترید می کنند و یا آن دسته از دوستانی که به مسائل شرعی معتقد هستند بهره شبانه معاملات است.

معمولا ضعف بروکرهای خوب در ارائه حساب های اسلامی با شرایط مناسب است. غالبا فقط در یک نوع حساب خاص، با محدودیت در نمادها و همچنین زمان باز بودن معاملات حساب بدون سواپ ارائه می شود.

در بروکر ارانته اما شرایط حساب اسلامی قابل قبول است. شما بر روی هر 4 نوع حساب می توانید از داخل پرتال ارانته درخواست دهید تا بدون سواپ شود. با این کار روی هیچ نمادی حتی سهام، نفت و کریپتو کارنسی ها هم سواپ دریافت نمی شود. تنها محدودیتی که وجود دارد، این است که هر معامله برای مدت 5 تا 9 شب بدون سواپ است، که بستگی به نمادی که معامله می کنید دارد. به عنوان مثال اگر روی طلا ترید می کنید تا 9 شب سواپ لحاظ نمی شود اما از شب دهم اگر معامله باز داشته باشید مقداری کمیسیون گرفته خواهد شد. حتی با وجود این محدودیت باز هم می توان گفت یکی از بهترین حساب های اسلامی را ارانته ارائه می دهد. در جدول زیر می توانید تعداد شبهای بدون سواپ برای نمادهای مختلف را مشاهده کنید.

قوانین سواپ و حساب اسلامی در ارانته

دارایی های قابل معامله در بروکر Errante

بعد از ثبت نام در بروکر ارانته و افتتاح حساب معاملاتی طیف وسیعی از ابزارها و نمادهای معاملاتی را در اختیار خواهید داشت که تقریبا نیاز هر تریدری را برطرف می کند.

 1. فارکس: 48 جفت ارز در ارانته قابل معامله است
 2. فلزات: طلا ، نقره ، پالادیوم و پلاتینیوم را می توانید معامله کنید
 3. انرژی : نفت وست تگزاس ، نفت برنت و همچنین گاز طبیعی قابل ترید هستند
 4. کالاها: کاکائو ، قهوه ، شکر ، پنبه ، کتان و مس قابل ترید هستند
 5. شاخص ها: 9 شاخص عمده بورس های بزرگ دنیا، از جمله داوجونز , S&P 500 ، شاخص بورس ژاپن ، آلمان ، استرالیا و انگلستان در دسترس شما هستند.
 6. کریپتوکارنسی ها: که شامل 26 رمز ارز از جمله بیتکوین ، اتریوم، لایت کوین ، ریپل و بیتکوین کش می شود.
 7. سهام شرکت ها: سهام بیش از 100 شرکت بزرگ دنیا از جمله اپل ، تسلا ، آمازون ، گوگل ، بانک آمریکا و … قابل معامله هستند.

اهرم معاملاتی برای جفت ارزها حداکثر 1:1000 ، برای طلا 1:1000 برای سهام 1:20 برای کریپتو ها 1:1000 ، برای شاخص سهام 1:1000 و برای نفت و گاز نیز 1:100 خواهد بود. البته این اطلاعات مربوط به متاتریدر 4 است و روی متاتریدر 5 و سی تریدر حداکثر اهرم معاملاتی 1:500 می باشد.

در ویدیو زیر می توانید لیست کامل نمادهایی که در حساب استاندارد ارانته قابل معامله هست را ببینید. همینطور اسپرد تمام نمادها را نیز می توانید چک کنید.

رمز ارزهای جدید در بروکر ارانته

تب و تاب کریپتوکارنسی ها در یکی دو سال اخیر بالا گرفته است. بروکرهای فارکس نیز از این جریان عقب نمانده و سعی کرده اند از این بازار گسترده سهمی برای خود دست و پا کنند. مشکلی که در بروکرهای فارکس در این مورد وجود داشت این بود که نسبت به صرافی های ارز دیجیتال تنوع ارزها کمتر و مقدار کمیسیون معاملات بیشتر بود.
اما رفته رفته این مشکل نیز در حال کم شدن است. در حال حاضر در بروکر ارانته 26 رمز ارز قابل معامله است. همچنین کمیسیون معاملات بیتکوین در لحظه نوشتن این متن حدود 20 دلار است که نسبت به بسیاری از صرافی ها کمیسیون قابل قبولی است.
رمز ارزهای زیر در این بروکر قابل معامله هستند:
Bitcoin – Ethereum – LiteCoin – Bitcoin Cash – Ripple – Dash Coin – EOS Coin – IOTA Coin – Neo Coin – OmiseGo – Qtum – Tron – Monero – Zcash – Cardano – Algorand – Avalanche – Aave – Axie Infinity – Bitcoin Cash SV – Polkadot – Link – Polygon – Solana – Uniswap – VeChain
در ارانته می توانید رمز ارزها را با اهرم 100 معامله کنید. نیاز به تذکر مجدد نیست که اهرم های معاملاتی شمشیر دو لبه هستند و همانطور که پتانسیل کسب سود بالا برای شما ایجاد می کنند، امکان اینکه به راحتی کل سرمایه خود را نیز از دست دهید وجود دارد.

اسپردها در بروکر ارانته

حساب استاندارد در بروکر ارانته به دلیل حداقل واریز اولیه 50 دلاری پر طرفدارترین نوع حساب این بروکر است. به طور کلی اسپردها در ارانته را شاید بتوان یکی از کمترین میزان اسپرد در بین بروکرهایی که مشتری ایرانی می پذیرند دانست.

با نگاهی به اسپردهای زیر و همچنین اسپرد 5 بروکر دیگر در مقاله مقایسه بهترین بروکرهای فارکس این مطلب را تایید می کنید.

 • جفت ارز EUR/USD : میانگین اسپرد 0.83 پیپ
 • جفت ارز GBP/USD : میانگین اسپرد 1.29 پیپ
 • جفت ارز USD/JPY : میانگین اسپرد 0.94 پیپ
 • جفت ارز USD/CHF : میانگین اسپرد 1.30 پیپ
 • اسپرد طلا : میانگین اسپرد 22.22 سنت
 • اسپرد بیتکوین : تقریبا 33 دلار

همانطور که می بینید اسپردها واقعا مناسب هستند و برای یک حساب بدون کمیسیون با حداقل واریزی 50 دلار کمتر بروکری میشود با این اسپرد پیدا کرد. همچنین این شرایط در حساب پریمیوم بهتر هم می شود و شما به عنوان مثال برای EURUSD فقط 0.7 اسپرد بدون کمیسیون دارید. توجه داشته باشید که اسپردها در ارانته به تازگی کاهش داشتند، اگر در گذشته آنها را چک کردید پیشنهاد می کنیم مجددا بررسی کنید.

نکته بسیار مهم : در حال حاضر به طور پیشفرض زمانی که پلتفرم متاتریدر 4 را نصب می کنید و اجرا می کنید چند جفت ارز داخل پنجره Market Watch لیست می شود. این نمادها اسپرد بالایی دارند اما اصلا قابل معامله نیستند. اسپرد این نمادها شما را نترساند 😉 برای اینکه لیست نمادهای قابل معامله را مشاهده کنید ، در پنجره مارکت واچ جایی که لیست جفت ارزها را می بینید راست کلیک کنید. سپس گزینه Show All را انتخاب کنید. با این کار لیست کامل نمادهای قابل معامله به شما نمایش داده می شود.

در جدول زیر اسپرد بروکر ارانته در چند نماد منتخب در حسابهای مختلف را مقایسه کرده ایم.

جدول مقایسه اسپرد در انواع حساب ارانته:

در تصویر زیر می توانید میزان حداقل، حداکثر و میانگین اسپرد در حساب استاندارد ارانته را در اندازه گیری که ما انجام دادیم مشاهده کنید.

اسپرد ارانته در حساب استاندارد

پلتفرم های معاملاتی در بروکر ارانته

یکی از مزیتهای دیگر بروکر ارانته در بین بروکرهایی که به ایرانی ها خدمات می دهند همین پلتفرم های معاملاتی آن است. برخلاف بروکر قدیمی مثل بروکر ویندزور که تنها پلتفرم متاتریدر 4 را ارائه می دهد، در ارانته از 3 پلتفرم پشتیبانی می شود. پلتفرم های متاتریدر 4، متاتریدر 5 و cTrader را می توانید در معاملات خود استفاده کنید.

پلتفرم متاتریدر 4 و 5 در بسیاری از بروکرها وجود دارند اما کمتر بروکری را می توانید پیدا کنید که پلتفرم cTrader نیز داشته باشد. این پلتفرم هرچند به اندازه متاتریدر محبوب نیست اما بسیاری از کاربران حرفه ای از طرفداران آن هستند. در ادامه لینک دانلود برای دستگاه های مختلف را قرار می دهیم. همچنین اگر مایل باشید می توانید هر سه پلتفرم را تحت وب و بدون دانلود اجرا کنید.

ارانته از ابتدای مارس 2023 پلتفرم cTrader را هم در اختیار کاربران خود قرار داد. از نگاه ما وقتی بسیاری از بروکرهای قدیمی تر درجا می زنند و هیچ پیشرفتی در ارائه خدمات ندارند این حرکت Errante جای تحسین دارد. به نظر ما می توانیم این را نشانه ای بدانیم برای اینکه این بروکر قصد پیشرفت دارد و حتما سهم بیشتری را از بازار به خود اختصاص خواهد داد.

اگر تازه وارد فارکس شده اید شاید بد نباشد کنار متاتریدر پلتفرم cTrader را نیز امتحان کنید. سعی می کنیم در یک مقاله مجزا بررسی کاملی بر این پلتفرم و مزایا و معایب آن داشته باشیم.

پلتفرم cTrader در بروکر ارانته

پشتیبانی بروکر ارانته

طبیعتا پشتیبانی مشتریان یکی از مهمترین فاکتورها در هر جایی و به خصوص در مورد بروکرهای فارکس است. بروکری که با ایران کار می کند طبیعتا انتظار داریم که پشتیبان فارسی زبان نیز داشته باشد. خوشبختانه در ارانته هم پشتیبان فارسی وجود دارد و پاسخگویی خوبی هم دارند.

شما می توانید با پشتیبانی بروکر ارانته از طریق چت تلگرام از ساعت 9 صبح تا 12 شب و 7 روز هفته در تماس باشید. همچنین چت آنلاین سایت بروکر هم از ساعت 9 صبح تا 12 شب از دوشنبه تا جمعه پاسخگوی سوالات شما به زبان فارسی هستند.

ما در طی چندین تماسی که با پشتیبانی Errante داشتیم از نحوه پاسخگویی آنها راضی بودیم. بر خلاف پشتیبان بسیاری از بروکرها که بدون اینکه سوال شما را کامل متوجه شوند فقط یک متن از پیش آماده شده را کپی پیست می کنند در اینجا سطح اطلاعات پشتیبان قابل قبول بود. در گذشته ساعات فعالیت پشتیبانی کمتر بود که خوشبختانه افزایش پیدا کرده است.

سرعت انجام معاملات و اسلیپیج در ارانته

متاسفانه کاربران تازه کار در انتخاب بروکر، بیشترین تمرکزشان روی اسپرد است در حالی که فاکتورهای دیگری با همان درجه اهمیت یا حتی بیشتر نیز وجود دارد. سرعت انجام معاملات و اسلیپیج دو مورد از این فاکتورها هستند. ما با بررسی این موارد در بروکر ارانته سعی می کنیم به کاربران خود دید حرفه ای بدهیم.

منظور از سرعت انجام معامله از زمان کلیک شما بر روی دکمه خرید یا فروش تا زمانی است که این معامله انجام و در متاتریدر شما ثبت می شود. هرچقدر این مقدار کمتر باشد احتمال موجه شدن با اسلیپیج و قیمتهای ناخواسته کمتر می شود. طبق معاملات تستی که ما انجام دادیم سرعت انجام معاملات در ارانته به طور میانگین حدود 250 میلی ثانیه است. البته برای اینکه اختلالات اینترنت ایران را در نتیجه بررسی کمتر کنیم این تست بر روی VPS انجام شد. شاید از این حیث بهترین نباشد اما سرعت خوبی است.

همچنین مراد از اسلیپیج یا لغزش در معاملات اختلاف بین قیمت درخواستی شما و قیمتی است که بروکر آن را پردازش می کند. به طور معمول اردرها باید در قیمت درخواستی کاربر انجام شوند و در غیر اینصورت اسلیپیج اتفاق افتاده است. طبق بررسی های ما از مجموع 10 معامله ای که با تریل استاپ بسته شدند فقط یک مورد در ارانته دچار اسلیپیج شده است. این آمار خوبی است و از این حیث بروکر ارانته را در ردیف بهترین ها قرار می دهد.

روش های شارژ و برداشت در بروکر ارانته

شما می توانید به روش های زیر حساب خود را شارژ کنید و یا از آن برداشت کنید.

 • پرفکت مانی
 • حواله بانکی
 • شارژ ریالی از طریق صرافی IrPay.Pro
 • بیتکوین
 • تتر ERC20 و TRC20
 • اتریوم
 • ریپل

همانطور که می بینید روش های متنوعی برای شارژ و برداشت وجود دارد و به خصوص اینکه می توانید به صورت ریالی و از طریق صرافی IrPay کار شارژ و برداشت حساب خود را انجام دهید. شارژ حساب با آی آر پی حدود 3 تا 5 دقیقه و برداشت از حساب حدود 1 تا 2 ساعت به طور میانگین زمان می برد.

ثبت نام بروکر ارانته

خوشبختانه سایت ارانته از زبان فارسی پشتیبانی می کند و انجام مراحل ثبت نام مشکل خاصی ندارد، به خصوص اگر قبلا تجربه ثبت نام در بروکر دیگری را داشته باشید. در زیر روند ثبت نام بروکر ارانته را به صورت تیتر وار بیان می کنیم.

 1. تکمیل فرم ثبت نام اولیه
 2. تایید آدرس ایمیل
 3. تکمیل فرم اطلاعات اضافی
 4. آپلود مدرک احراز هویت
 5. آپلود مدرک تایید آدرس

بعد از آپلود مدارک به طور معمول ظرف 1 ساعت مدارک شما تایید و وریفای خواهد شد. در مقاله زیر به صورت تصویری و گام به گام مراحل افتتاح حساب را آموزش دادیم.

بونوس و پاداش شارژ حساب در بروکر ارانته

در بروکر ارانته به مناسبت های مختلف ممکن است طرح های پاداش متفاوتی اجرا شود. به عنوان مثال در سال نو میلادی و یا عید نوروز طرح های تشویقی از طرف بروکر اعلام می شود. اما در روزهای عادی به طور معمول بونوس 15 تا 30 درصد برای اولین واریزی فعال است. شما بسته به مقدار اولین شارژ حساب می توانید 15 تا 30 درصد اعتبار اضافه دریافت کنید. این اعتبار قابل ضرر است ولی قابل برداشت نیست. در جدول زیر می توانید جزئیات مقدار شارژ اولیه و درصد را مشاهده کنید.

جدول درصد بونوس اولین واریز در بروکر ارانته

برای دریافت این پاداش می توانید با پشتیبانی بروکر در تماس باشید.

طرح وفاداری برای کاربران ارانته:

بروکر ارانته برای تقدیر از کاربرانی که این بروکر را انتخاب کردند و فعالیت مدام دارند، طرح پاداش وفاداری را ارائه داده است. در این طرح شما بر اساس حجم معاملاتی که انجام می دهید امتیاز دریافت می کنید. این امتیازات با رسیدن به مقدار خاصی قابلیت تبدیل به پول واقعی و برداشت را دارند.

هر یک لات معامله ای که بیش از 5 دقیقه باز بماند معادل امتیازات زیر است:

 • حساب استاندارد : 1 امتیاز
 • حساب پرمیوم : 0.5 امتیاز
 • حساب VIP : معادل 0.25 امتیاز

امتیازات کسب شده به صورت زیر ارزش گذاری می شوند و قابلیت نقد شدن دارند:

 • هر 100 امتیاز = 20 دلار
 • هر 250 امتیاز = 50 دلار
 • هر 500 امتیاز = 100 دلار

در واقع اعداد و ارقامی که به عنوان پاداش و امتیاز داده می شود چشمگیر نیست اما اگر شما اسکلپر هستید و حجم بالا معامله می کنید می تواند به نوعی تخفیف در اسپرد برای شما باشد.

بروکر ارانته از دید سایت های معتبر خارجی

بروکر ارانته از نگاه سایت خارجی

خوب بعد از اینکه دیدگاه ما را نسبت به بروکر ارانته دانستید اجازه دهید نگاهی هم به سایت های معتبر خارجی بیندازیم. در اینجا سه سایت FxEmpire ، MyFxBook و TrustPilots را بررسی می کنیم.

نظر سایت FXEmpire در مورد ارانته:

این وبسایت که یکی از قدیمی ترین سایت ها در زمینه فارکس می باشد به صورت تخصصی به بررسی Errante پرداخته است. امتیازی که این بروکر از FxEmpire دریافت کرده است 4 از 5 است که امتیاز خوبی است. که در دسته های زیر بیشترین امتیاز را داشته است.

 

 • در بررسی پلتفرم و ابزارهای معاملاتی امتیاز 4.6 را داده است.
 • در بررسی انواع حساب و شرایط معاملاتی امتیاز 4.9 داده شده اشت.
 • در بررسی شارژ و برداشت نیز این بروکر را مستحق امتیاز عالی 4.9 دانسته است.

اما کمترین امتیاز را در دسته های زیر داشته است:

 • در تحقیقات و تحلیل بازار امتیاز 2.6 داده شده است.
 • در آموزش نیز امتیازی که داده شده است 3.6 می باشد.

 

نظر سایت MyFxBook در مورد ارانته:

این وبسایت که  اولین شبکه اجتماعی تریدرهای فارکس با قابلیت اتصال از طریق حساب معاملاتی است به بروکر ارانته امتیاز 4.6 از 5 را داده است. امتیازدهی ها در این سایت توسط کاربران سایت بوده و به صورت زیر است:

 

 1. در پلتفرم معاملاتی امتیاز 4.5
 2. در اسپرد و کمیسیون و کیفیت اجرای معاملات امتیاز 4.75
 3. در پشتیبانی مشتریان ، شارژ و برداشت امتیاز 4.6
 4. در سایر موارد نیز امتیاز 4.6

 

امتیاز سایت TrustPilot به بروکر ارانته:

این سایت یکی از معروفترین سایت های ریویو و بررسی توسط کاربران است. ریویوهای این سایت به بروکرهای فارکس منحصر نمی شود و هر سایتی که در اینترنت وجود دارد و با کاربر سر و کار دارد ممکن است در تراست پایلوت ریویو داشته باشد.

در TrustPilot امتیازی که به بروکر ارانته داده شده است 4.2 از 5 و از مجموع 16 ریویو کاربر می باشد.

مزایا و معایب بروکر ارانته

در این مدت سه سالی که از آشنایی ما با بروکر ارانته می گذرد به یکی از بروکرهای محبوب ما تبدیل شده است. یکی از مهمترین عواملی که شخصا نظر من را جلب کرده است این است که حس می کنم برای پیشرفت برنامه دارند. صرفا قصد ندارند با تبلیغات گسترده خود را به کاربران بقبولانند. برعکس با بهبود مرتب خدمات کاربر را مجذوب خود می کنند. در زیر لیستی از معایب بروکر ارانته و همچنین مزایای آن را خواهید دید.

معایب بروکر ارانته:

 1. عدم ارائه حساب نانو یا Cent
 2. شب های محدود در حساب اسلامی
 3. عدم ارائه حساب اسپرد ثابت

مزایای بروکر ارانته:

 1. اسپرد مناسب
 2. سرعت معاملات قابل قبول
 3. تنوع بالای ابزارهای معاملاتی
 4. تنوع مناسب پلتفرم های معاملاتی
 5. روش های شارژ و برداشت متنوع
 6. سرعت پردازش بالای درخواست های برداشت
 7. پشتیبانی مشتریان قوی
 8. شارژ و برداشت ریالی مناسب با IrPay

همانطور که می بینید معایب بروکر ارانته طیف کمی از تریدر ها را تحت تاثیر قرار می دهند. در عوض مزایای آن برای اکثریت مورد توجه هستند. هر چند که از دید ما بهترین بروکر به صورت مطلق نداریم اما انتخاب Errante هوشمندانه و بر اساس اصول است.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید باشد. در صورتی که سوال یا مطلبی داشتید می توانید در کامنت ها مطرح کنید.

شاد و موفق و پر سود باشید

4.9/5 - (12 امتیاز)

نظرات

435 نظر در مورد بروکر ارانته ✔️ بررسی کامل مزایا و معایب Errante ✔️

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. بروکر ارانته را می‌توان یک بروکر جوان اما بسیار قابل اعتماد دانست که در سال ۲۰۰۸ تاسیس شده و خدمات مناسبی را به کاربران ایرانی ارائه می‌کند. این بروکر همه دارایی‌های قابل معامله در فارکس را به کاربران ارائه می‌کند و میزان اسپرد و کمیسیون آن به شدت رقابتی و در سطح قابل قبولی است.این کارگزاری برای مشتریان جدید خود ولکام بونوس یا هدیه خوش‌آمد گویی در نظر گرفته است.

 2. اخیرا حدود 2 ماهه که اسپرد اونس حدود 10 پیپ افزایش پیدا کرده در حساب استاندارد ارانته
  قبلا نهایت اسپرد به 30 میرسید الان از 30 پایین تر نمیره
  یه نمه که یه بروکر جا میفته خودت هم همه جا تعریفش میکنی میرینه به احوالاتت
  اصلا الان این حساب برا اسکلپ مناسب نیست دیگه باید بریم وی آی پی که بشخصه ویندزور رو ترجیح میدم

 3. سلام و درود از آموزش های مفیدتون
  برای باز کردن حساب دمو هم پول نیازه پرداخت کنیم؟

 4. سلام دوستان

  ارتباط متاتریدر من بیش از یک ساعت میشه که قطع شده !
  مطمئن هستم اشکال از اینترنت نیست.
  آیا برای شما هم این مسئله اتفاق افتاده ؟

  ممنون میشم اگه اطلاع بدید.
  تشکر

  1. سلام دوست گرامی،
   از این دست اتفاقات به ندرت برای بروکرها پیش میاد ولی بروکر موظف هست اگر باعث ضرر و زیان مشتری بشه اون رو جبران کنه. خوشبختانه بروکر ارانته در این موارد سابقه خوبی داره. اگر ضرر و زیانی متوجه شما شده حتما با بروکر تماس بگیرید. ضمن اینکه به طور کلی در این موارد بهتر هست اولین ارتباط رو با پشتیبان خود بروکر چه از طریق وبسایت و یا تلگرام داشته باشید.

 5. سلام و وقت بخیر خدمت شما
  در خصوص بروکر ارانته باید عرض کنم که یک ترید بر روی طلا بوده است در تاریخ 13 نومیر ساعت 3 بامداد که قیمت تا 1935 ریزش کرده است اما در این کارگزاری این کندل شدویی که میزند تا 1919 هست و حساب من را کال کرده است ! با تمام پیگیری ها از طرف پشتیبانی اما جواب قانع کننده ایی من دریافت نکرده ام
  در صورتی که چند کارگزاری دیگر هم همین کندل را زده اند و در حال بازگشت وجه به خاطر این اشتباه به مشتریان خود هستند مدرک و عکس هم موجود میباشد

  1. سلام دوست گرامی،
   شدوی مد نظر شما در بسیاری از بروکرهای مطرح دنیا از جمله FXPro، FPMarkets و Exness وجود داشته و بنابراین قیمت واقعی بوده و نمیشه دستکاری بروکر در نظر گرفت. اینکه بروکری مثل آمارکتس اعلام کرده که اصلاح می کنه معاملات روی اون نوسان قیمت رو می تونه دلایل مختلفی داشته باشه، از جمله جنبه تبلیغاتی. حتی در سایت معتبر Investing.com هم اگر قیمت طلای اسپات رو چک کنید این نوسان وجود داره.

   1. سلام اما معروفترین بروکر دنیا ic market چنین شدویی نزده یا حتی بروکر معروف fusionmarkets وقتی تو چنین بروکرهای مطرحی چنین شدویی نبوده چرا میخواین بروکر ارانته رو تبرئه بکنین؟ جز اینکه بگین ic market معتبر نیست :/

    1. سلام دوست گرامی،
     ما هیچ خویشاوندی با هیچ بروکری نداریم و در این سالهای متمادی هم نشان دادیم که صادق هستیم. همونطور که بروکر ic marmet بروکر بزرگی هست بروکر FxPro، Exness و FPMarkets هم بروکرهای بزرگی هستند. دلیل اختلاف قیمت این بروکرها با هم این هست که تامین کننده های نقدینگی متفاوت هستند. تمام بروکرها از یک تامین کننده نقدینگی ساپورت نمیشن. طبق تجربه ما این تخلف بروکر محسوب نمیشه اما به هر حال هرکسی در انتخاب بروکر آزاد هست و ما فقط تجربیات خودمون رو به اشتراک میگذاریم. اگر دیدتون نسبت به ارانته خوب نیست شاید بهتر باشه بروکرتون رو عوض کنید تا فشار روحی روتون نباشه.

 6. سلام و خسته نباشید و تشکر ویژه بابت مطالب مفیدی که ارائه میکنید.
  ممنون میشم سوالم رو پاسخ بدید؟
  آیا لینکهای ثبت نامی که برای بروکرها گذاشتید دارای کد رفرال هستند؟

  1. سلام دوست گرامی،
   بله، با توجه به اینکه کلیه خدمات سایت ما رایگان هست تنها منبع تامین هزینه هامون همین هست. از کاربران سایت هم انتظار داریم تا جایی که براشون مقدور هست با ما همراهی کنند و از لینکهایی که ما قرار میدیم استفاده کنند. این مساله مطلقا هیچ هزینه اضافی و مشکلی برای شما ایجاد نمی کنه.

 7. ارانته بروکری هست که نقدینگی توش کم هست

  و بعضی اوقات استاپ و تیک پروفیت نمیخوره. مخصوصا شبها

  لایت فایننس رو تو شرایط مساوی امتحان کردم .. لایت فایننس بروکر بهتر و دقیق تریه

 8. سه ساله حساب دارم و خیلی راضی هستم قبلا در stptrading حساب داشتم که بستمش خیلی مشکل داشت حتی تو چارت دستکاری میشد به پشتیبان هم گفتم اما مشکل داشت.
  این errant بروکر خوبی هست من راضی هستم واقغا

 9. سلام
  من درطول چندماه گذشته هروقت که سعی کردم ازحساب دموی آرانته استفاده کنم موفق به کانکت شدن نمیشم. باپشتیبانی هم که صحبت کردم گفتن که مربوط به سرعت اینترنته درصورتیکه درحساب واقعی درشرایط برابر براحتی میشه کانکت شد.
  ظاهرا نمیدونم به چه دلیل انگار آرانته دوست نداره که کاربر ازحساب دمو استفاده کنه!!؟
  لطفا دوستان هم اگه این مشکل رودارند بررسی کنند.
  متشکرم

  1. سلام دوست گرامی،
   ما از حساب دمو استفاده می کنیم و مشکلی نیست. منتها شما باید V P N مناسب داشته باشید برای حساب دمو. چون سرورش با حساب واقعی متفاوت هست ممکنه روی یکی بتونید کانکت بشید و دیگری رو نتونید.

   1. سلام
    درسال گذشته صحبت ازعدم بروزرسانی سرورهای دمو آرانته بود وازاون موقع حقیقتا من با انواع مختلف vpn تا به حال حتی برای یکبار هم نتونستم به حساب دمو متصل بشم.
    نمیدونم که وضعیت بروزرسانی سرورهای دموی بروکر به کجا کشید. اما اگه جنابعالی باvpn خاصی میتونید کانکت بشید اگه براتون مقدور هست مشخصات vpn روبفرمایید تادوستانی که مثل من مشکل دارن بتونن استفاده کنن.
    متشکرم.

    1. سلام دوست گرامی،
     متاسفانه ما از V P N شخصی استفاده می کنیم و امکان شیرش نیست. یک راه حلی که ممکنه به شما کمک کنه این هست که پلتفرم متاتریدر رو حذف نصب کنید. نسخه جدیدش رو از سایت بروکر دانلود کنید و اون رو نصب کنید. شاید مشکلتون حل بشه.

    2. سلام به شما اتفاقا منم مشکل شما رو دارم باهر vpnکه بود امتحان کردم حساب دمو کار نمی کرد اما حساب واقعی خیلی راحت کانکت می شد

  2. داداش من بر عکسش بود اونم با پشتیبانی کانکت شدم رفع شد مشکل من بود الانم دارم هم زمان از هر دو حساب دمو و واقعی استفاده میکنم

 10. سلام
  لطفادرارتباط بابروکر فارکس چیف اگر تجربه کاری یابررسی ونقطه نظرخاصی داریدبفرمایید.
  متشکرم

 11. درود
  من در گذشته با بروکر آمارکتس کار می کردم و بیش از یک سال هست از این بازار فاصله گرفتم. دوتا سوال خدمت شما داشتم:
  همون موقع برای ورود به پنل نیاز به VPN بود ولی متاتریدر نیازی نداشت.
  بفرمایید الان هم همینطوره در این بروکر یا دیگه کلا با این اوضاع اینترنت کشور در همه حالات نیازمند VPN هستیم چه برای آمارکتس و ارانته!!
  و سوال دوم بفرمایید الان بین بروکر ارانته و آمارکتس برای شروع دوباره کدوم رو پیشنهاد می کنید. هم از نظر واریز و برداشت و هم پشتیبانی و هم اسپردهای معاملاتی چون من غیر آمارتکس با هیچ بروکری تجربه کاری نداشتم.
  سپاس از محبت شما

  1. سلام دوست گرامی،
   در حال حاضر تقریبا برای ورود به سایت تمام بروکرها نیاز به V P N هست ولی برای متاتریدر بعضیا بروکرا روی بعضی ارائه دهنده های اینترنت بدون فیلترشکن هم بالا میان که به نظر ما ریسک هست. ما به دوستان پیشنهادمون این هست که اگر به طور جدی به این بازار فکر می کنند حتما دنبال یک V P N مناسب هم باشند.
   به نظر ما ارانته از نظر شرایط معاملاتی نسبت به آمارکتس بهتر هست و از نظر پشتیبانی و شارژ و برداشت تقریبا در یک سطح هستند.

  2. متاتریدر نیاز به فیلتر ش نداره بهترین از نظر من همین errante هست . امتحان کنی حرف من رو تصدیق خواهی کرد.

 12. سلام وقت بخیر
  ادرس ورود من به ارانته یکم فرق میکنه
  اگر از اصلیش برم خطای اعتبارمخدوش میاره
  myportal.errante.net/fa/login
  با این اعتبار مخدوش میزنه
  ولی این myportal.errante.com/ ورود میزنه
  براشما هم همین طوره؟

  1. سلام دوست گرامی،
   همونطور که داخل مقاله توپیح دادیم errante.net و errante.com تحت دو رگولاتوری متفاوت خدمات میدن به همین دلیل اگر در یکیشون ثبت نام کنید نمی تونید با همون اطلاعات در دومی لاگین کنید. ولی اصلا جای نگرانی نیست چون هر دو زیرمجموعه برند ارانته هستند و خدماتی که میدن از نظر معاملاتی یکسان هست.

 13. سلام وقت بخیر . من نزدیک به 2 ساله با ارانته کار میکنم . یه مدتی بخاطر گرفتاری شخصی البته کلا کار نکردم ولی یکسالی میشه مرتب کار میکنم . فوق العاده از کار کردن باهاش راضی هستم . هیچ مشکلی نداشتم . از نقاط ضعفش بنظرم نداشتن نرم افزار اندروید هست که واقعا لازمه .
  واریز و برداشت خیل راحت هست و با صرافی IRPay هم واقعا راحت هستم برای واریز و برداشت و بسیار سریع انجام میشه . بنظرم واقعا رقیب قدری برای امارکتس هست در زمینه پشتیبانی و راحتی برای ما ایرانی ها با وجود سابقه زیاد امارکتس .
  لطفا درباره بروکر FXChoice هم یک مقاله و تحقیق بزارید . من تازه دارم باهاش کار میکنم و بنظرم خوبه . بونوس های خوبی داره و تا اینجای کار پشتیبانیش هم خوب بوده و خوب جوابم رو دادن .

  1. یه نکته دیگه که یادم رفت بگم از نکات مثبت بروکر ارنته امکان باز کردن حساب cTrader هست . بین بروکر هایی که من میشناسم و با ایرانی ها کار میکنن من ندیدم هیچکدوم داشته باشن .

   1. این پلتفرم به نسبت متاتریدر جذابتر هستش ولی حداقلش برای من خیلی کند و همراه با قطعو وصلی های آزاردهنده بوده
    متاتریدر رو سریعتر دیدم
    آیا برای شماها هم همین طور بوده؟

    1. برای من هم قطع و وصلی داشت . ولی با قندشکن بدون مشکل کار کرد . من تازه دارم با cTrader کار میکنم و واقعا بنظرم جذاب و کارامد هست فقط باید بهش عادت کنیم با توجه به سالها عادت به متاتریدر.دریایی از اندیکاتور و ابزار مفید داره . خوبیش برای شخصی مثل من اینه هی لازم نیست تمپلیت شخصیم رو هر بار از اول درست کنم.
     یکم محیطش شلوغ هست ولی عادت میکنید بهش و بسیار از کار کردن باهاش لذت میبرید.روی مانیتور بزرگ خیلی بهتر هست .
     ولی حتما یک قندشکن درست و حسابی تهیه کنید.

     1. سلام
      من متاسفانه درسی تریدر حتی با vpn هم به ندرت وباسرعت پایین نسبت به متاتریدر کانکت میشم.طوریکه کلا ترجیح دادم به متاتریدر برگردم.
      اما درمورد تمپلت شخصی که گفتید خوب درمتاتریدر هم براحتی میشه شما تمپلت مد نظر خودتون رو تشکیل وذخیره کنید ودرهربارمراجعه استفاده کنید.

  2. سلام دوست گرامی،
   چشم در مورد FxChoice هم سعی می کنیم یک مقاله قرار بدیم. مشکلی که اف ایکس چویس داره این هست که اسپردش به نسبت بروکر ارانته بالاست به خصوص روی طلا.

 14. سلام دوست عزیز
  من یکساله فارکس شروع کردم
  تا الان هم همش درجا میزنم
  تا سه چهاردرصد سرمایم دراوداون میکنم بعد میرسونم به سرمایه اولیه دوباره همین روند تکرار میشه
  اون اولا درسته حجم بالا زدم ضرر سنگین هم کردم ولی بعد تجربه تلخش دیگه جرات حجم بالا زدن حتی بالای یک درصد رو ندارم بیشتر نیم درصد ریسک دارم
  فک کنم هنوز استراتژی رو درست نمیتونم اجرا کنم
  مدیریت سرمایه رو دارم ولی کنترل ریسک یا مدیریت ریسک رو فک کنم هنوز که هنوزه درست بلد نیستم
  بنظرتون فاجعه نیست؟ اصلا بنظرتون ارزش داره یکسال دیگه صبور باشم و ادامه بدم؟
  فقط درحد راهنمایی و مشاوره خواستم ازتون سوال کنم

  1. سلام دوست گرامی،
   نه اصلا فاجعه نیست و به نظرم خوب هم هست که ظرف یکسال به این حد رسیدید که حداقل از سرمایه ضرر نمیدید. کاری که الان باید انجام بدید اینه که بگردید و نقاط ضعفتون رو پیدا کنید. آیا این نقاط ضعف توی استراتژی هست؟ توی مدیریت سرمایه هست؟ در مدیریت احساسات هست؟ با پیدا کردن این نقاط ضعف و پیدا کردن راه حلش حتما پیشرفت خواهید کرد.

   1. سپاس گذارم
    اره ماه پنجم تریدم بود که من طمع کردم و باعث شد سی درصد سرمایمو ازدست بدم ضرر 1700 دلاری که سودهام بعلاوه سی درصد سرمایه اولیه بود
    البته قبلش با حجم بالا سود خیلی خوب کردم شیرینیش مزه کرد
    ولی بنظرم اون ضرر سنگین لازم بود تا همیشه درد زیادش جاش بمونه تو فکرم تا هیجانی شدم ناخوداگاه یاد اون اتفاق بیفتم
    حالا بعد اون کلا اومدم بازار دمو(تقریبا شرایط احساساتم تو دوتاش برابره)

  2. درود دوست عزیز،
   به هیچ عنوان فاجعه که نیست حتی بهتر از خوب هم عمل کردین. به قول وارن بافت فقید که میگه: (قانون اول: هرگز پولتو از دست نده. قانون دوم: هرگز قانون اول رو فراموش نکن).من وقتی از بالا به بازار های مالی نگاه میکنم، میبینم که تمام بیزینس های بزرگ و پولساز دنیا توی هر زمینه ای پولشونو میارن توی این بازار که بیشتر سود کنن. پس سود گرفتن از این بازار در کنار اون همه بیزینس عظیم که کلی تحلیلگر و تیم دارن، نیاز به تجربه داره و همین که پولمونو از دست ندیم و دووم بیاریم کار بزرگیه. بنده بعد از چند سال کار توی بازار کریپتو به این نتیجه رسیدم که باید تمام معاملات و حتی جزئیات و احساساتتم در طول اون معامله رو ژورنال کنم. واقعا هم از لحاظ روحی کمک میکنه و هم وقتی بعد یک مدت ژورنالو میخونم مثل کوله باری از تجربه به دادم میرسه. من لینک تمپلیت اکسل ژورنال خودمو میذارم اگه دوست داشتین استفاده کنید و یا میتونید از اینترنت پیدا کنید ژورنال های مختلفو/ mediafire.com/file/dflerd9zdthz0gb/Journal.xlsx/file

  3. اتفاقا یکی از پر اهمیت ترین آمزشها کار کردن با حساب و پول واقعی هست . و تجربه ای که از چارت و رفتار بازار به دست میاریم بهترین و مهمترین آموزش و استراتژی معاملاتی هست.

 15. سلام و روز خوش
  دقيقا بفرماييد براي استفاده از اين پلتفرم نياز به VPN آي پي ثابت هست ؟ يعني به تغيير IP حساس هست؟

  1. سلام دوست گرامی،
   خیر نیازی به آی پی ثابت نیست چون بروکرها با هویت ایرانی شما مشکلی ندارند.