بروکر ارانته ✔️ بررسی کامل مزایا و معایب Errante ✔️

بررسی و معرفی بروکر ارانته errante

حالا چند سال از زمانی که برای اولین بار مقاله بررسی بروکر ارانته را روی سایت قرار دادیم می گذرد. آن زمان کمتر کسی در ایران با این بروکر آشنایی داشت اما خوب تجربه 15 ساله ما در کار با انواع و اقسام بروکرها تایید می کرد که بروکر با پتانسیل و آینده داری است. عنوان آن مقاله را بروکر ارانته، تازه وارد آینده دار انتخاب کرده بودیم. خدا رو شکر پیش بینی ما درست از کار درآمد و به مرور زمان این بروکر خودش را به اثبات رساند.

حالا دیگر Errante تاز وارد نیست و احتمالا اکثر تریدرهای حرفه ای با آن آشنا هستند. با توجه به اینکه در این مدت شاهد تغییراتی بودیم و خدمات جدیدی به این بروکر اضافه شده است، مناسب دیدیم که این مقاله را بازنویسی کنیم. ارانته یک کارگزاری نسبتاً جدید است که به سرعت به یکی از بهترین بروکر های فارکس ایرانی تبدیل شده است. این بروکر مزایای متعددی از جمله اسپردهای پایین، پلتفرم های معاملاتی متنوع، پشتیبانی فارسی زبان و روش های شارژ و برداشت آسان را ارائه می دهد. با این حال، سابقه فعالیت کوتاهی دارد و حداقل واریز اولیه آن برای برخی از معامله گران ممکن است زیاد باشد.

در جدول زیر امتیاز ما به این بروکر در بخش های مختلف را می بینید.

معرفی بروکر ارانته و سابقه فعالیت آن

بروکر ارانته یکی از کارگزارهای فارکس است که در سال 2018 فعالیت بروکری خود را آغاز کرده است. در میان خیل عظیم بروکرهای فارکس با سابقه های طولانی و قدرت مالی زیاد، یک بروکر تازه تاسیس باید خدمات عالی و تیم حرفه ای داشته باشد تا بتواند خودی نشان دهد. این ویژگی ها را بروکر Errante داراست، به همین دلیل در مدت کوتاهی به یکی از بروکرهای مطرح در ایران تبدیل شده است. 

گروه ارانته مالک سه شرکت Errante Securities Ltd، Errante Trading LLC و Notely Trading Limited است. این سه شرکت تحت نظارت رگولاتوری های مختلف به کاربران مناطق جغرافیایی مختلف به صورت مجزا خدمات می دهند. تریدرهای ایرانی و فارسی زبان فقط در Errante Securities Ltd و Errante Trading LLC می توانند افتتاح حساب کنند.

در بروکر ارانته 4 نوع حساب مختلف و  حدود 200 نماد قابل معامله ارائه می گردد. همچنین می توانید از پلتفرم های متاتریدر 4، متاتریدر 5 و cTrader استفاده کنید. این بروکر جزء معدود بروکرهایی است که به ایرانی ها خدمات می دهد و از پلتفرم سی تریدر پشتیبانی می کند.

اعتبار بروکر ارانته و رگوله های آن

همانطور که گفتیم ارانته تحت سه شرکت مختلف با رگولاتوری های متفاوت خدمات ارائه می دهد. کاربران اروپایی تحت رگوله CySec قبرس که یکی از رگولاتوری های معتبر به شمار می آید خدمات دریافت می کنند. کاربران ایرانی Errante نیز تحت رگولاتوری FSA سیشلز و سنت وینستنت که رگوله های آفشور هستند اجازه فعالیت دارند.
هرچند رگوله FSA چندان معتبر نیست، اما داشتن رگوله CySec و همچنین شواهد و قراینی که ما از این بروکر دیدیم می تواند به ما نسبت به اعتبار ارانته اطمینان خاطر خوبی بدهد. در طول حدود 4 سال فعالیتمان در ارانته هیچگاه به مشکلی برنخوردیم و کاربرانمان نیز مشکلی گزارش نکرده اند.

بروکر ارانته در آذر 1400 در لیست بهترین بروکرهای رگوله شده وبسایت معتبر FXEMPIRE قرار گرفت. این وبسایت یکی از معتبرترین وبسایت های بین المللی در زمینه فارکس است. لیست شدن ارانته در این وبسایت در کنار بروکرهای بزرگی مثل ICMarkets, FxPro و Plus500 نشان از اراده ارانته برای ارائه خدمات در سطح جهانی به مشتریان خود می باشد. نکته قابل توجه این است که در این لیست تنها بروکری که به کاربران ایرانی خدمات می داد بروکر Errante بود.

بروکر ارانته در لیست بهترین بروکرهای رگوله FXEMPIREمنبع برای اطلاعات بیشتر www.fxempire.com

بیمه حساب ها تا سقف 1 میلیون یورو در بروکر ارانته

یکی از نگرانی های معامله گران همیشه امنیت دارایی آنها نزد بروکرهاست. شما غیر از مشغولیت فکری تحلیل و ترید نباید هیچ نگرانی دیگری داشته باشید تا بازدهی بهتری را شاهد باشید. در بروکر ارانته به این خواست و نیاز تریدرها توجه شده اشت.
حساب کاربران در یکی از معتبرترین بیمه های انگلستان یعنی Lloyd’s بیمه شده است. حساب هر یک از تریدرها تا سقف یک میلیون یورو در برابر خطاهای سیستمی، قصور و سهل انگاری، تقلب ، از قلم افتادگی ها و سایر ریسک هایی که منجر به ضرر و زیان مالی شوند بیمه شده است.
اقدام جدید این بروکر می تواند سطح اعتبار و امنیت مالی تریدرهای آن را به میزان قابل قبولی افزایش دهد. در تصویر زیر می توانید گواهی بیمه این بروکر را مشاهده کنید.

گواهی بیمه لویدز در بروکر ارانته

ورود به سایت اصلی بروکر ارانته و بررسی آن

یکی از مواردی که در مورد بروکرها بررسی آن الزامی، سایت بروکر است. بخصوص زمانی که بروکر سابقه فعالیت خیلی زیادی ندارد. وبسایت بروکر باید روان، کاربرپسند و حاوی کلیه اطلاعات مورد نیاز تریدر باشد.
سایت بروکر ارانته می توان گفت که تقریبا دارای این خصوصیات است. اطلاعات در مورد خود بروکر، رگوله آن، انواع حساب ها، پلتفرم ها و موارد قابل ترید به راحتی قابل پیدا کردن بوده. همچنین ترجمه فارسی سایت بروکر قابل فهم و روان است.

بد نیست با کلیک روی لینک زیر قبل از ادامه معرفی و بررسی، گشتی در سایت بروکر بزنید.

نکته قابل توجه: در حال حاضر ارانته سه دامنه مختلف دارد که مربوط به سه شرکت مختلف آن می شود. دفتر یکی در قبرس هست و تحت رگولاتوری CySec می باشد و به مشتریان اروپایی خدمات می دهد. سایت دیگر که مربوط به شرکت رگوله شده در سیشلز هست که به کاربران ایرانی هم خدمات می دهد. و دامنه سوم مربوط به یکی از شرکت های Errante است که در سنت وینسنت ثبت شده و این هم به ایرانی ها خدمات می دهد.

دقت داشته باشید که با توجه به رگولاتوری های متفاوت اگر در یکی ثبت نام کنید در دیگری نمی توانید لاگین کنید. ما در بالا لینک مخصوص به کاربران ایرانی در رگولاتوری سنت وینسنت را قرار دادیم که دسترسی به سایتش راحت تر است. اگر مایل بودید می توانید از لینک زیر وارد سایت تحت رگولاتوری سیشلز شوید.

اگر به کپی ترید علاقه من هستید از سایت ارانته در لینک زیر استفاده کنید.

انواع حساب در کارگزاری ارانته

در بروکر ارانته 4 نوع حساب در اختیار کاربران قرار می گیرد. Errante ادعا می کند که در تمام حساب ها ECN است. اختلاف اصلی در انواع مختلف حساب ها حداقل میزان واریزی اولیه و اسپرد است.

 1. ECN Standard : این نوع حساب با حداقل واریز 50 دلار فعال می شود و اسپردها از 1 پیپ شروع می شود.
 2. ECN Premium : در این نوع حساب حداقل واریز اولیه 1000 دلار است و اسپرد به 0.7 پیپ کاهش می یابد.
 3. ECN VIP : در اکانت VIP باید حداقل 5000 دلار در اولین واریزی داشته باشید و اسپرد به 0.2 پیپ کاهش می یابد و 3 دلار در لات هم کمیسیون دارید.
 4. Tailor Made : حداقل شارژ اولیه 15000 دلار و اسپرد از 0.0 پیپ شروع میشود و در هر لات 2 دلار کمیسیون دریافت میشه.

مقایسه انواع حساب

در جدول زیر مقایسه 4 نوع حساب بروکر ارانته و مشخصات آنها را می بینید. در صورتی که از موبایل استفاده می کنید می توانید برای دیدن کامل جدول آن را به سمت چپ و راست بکشید.

نوع حسابStandardPremiumVIPTailor Made
واریز اولیه50 دلار1000 دلار5000 دلار15000دلار
لوریج1:10001:10001:10001:500
پاداش واریزتا 30%تا 30%تا 30%تا 30%
اسپردمتغیر از 0.8 پیپمتغیر از 0.6 پیپمتغیر از 0.2 پیپمتغیر از 0.0 پیپ
کمیسیوننداردندارد3 دلار در لات3 دلار در لات
استاپ اوت لول20%20%20%توافقی
ارز پایه حسابدلار – یورودلار – یورودلار – یورودلار – یورو
حساب اسلامیبلهبلهبلهبله

همانطور که قبلا گفتیم و در جدول بالا هم می بینید، تفاوت اصلی حساب ها در مقدار واریز اولیه آنها و اسپرد است. در دو نوع Standard و Premium فقط اسپرد لحاظ میشود ولی در حساب VIP و Tailor Made اسپردها خیلی کم خواهد بود و مقدار 3 و 2 دلار در هر لات هم کمیسیون پرداخت خواهید کرد.

نکته قابل توجه این هست که تیم مارکتینگ ارانته با توجه به شرایط کاربران کشورهای مختلف مقداری در خصوصیات حساب ها تغییر ایجاد می کنند. به عنوان مثال حساب های استاندارد در برخی کشورها اسپردشان از 1.5 پیپ شروع می شود و در عوض حساب VIP در آن کشورها بدون کمیسیون است.

برای اینکه مشخصات انواع حساب برای کاربران ایرانی را بتوانید بررسی کنید از زبان فارسی سایت استفاده کنید.

حساب اسلامی یا بدون سواپ در بروکر ارانته

همواره دغدغه تریدرها، به خصوص آن دسته که بلند مدت ترید می کنند و یا آن دسته از دوستانی که به مسائل شرعی معتقد هستند بهره شبانه معاملات است.

معمولا ضعف بروکرهای خوب در ارائه حساب های اسلامی با شرایط مناسب است. غالبا فقط در یک نوع حساب خاص، با محدودیت در نمادها و همچنین زمان باز بودن معاملات حساب بدون سواپ ارائه می شود.

در بروکر ارانته اما شرایط حساب اسلامی قابل قبول است. شما بر روی هر 4 نوع حساب می توانید از داخل پرتال ارانته درخواست دهید تا بدون سواپ شود. با این کار روی هیچ نمادی حتی سهام، نفت و کریپتو کارنسی ها هم سواپ دریافت نمی شود. تنها محدودیتی که وجود دارد، این است که هر معامله برای مدت 5 تا 9 شب بدون سواپ است، که بستگی به نمادی که معامله می کنید دارد. به عنوان مثال اگر روی طلا ترید می کنید تا 9 شب سواپ لحاظ نمی شود اما از شب دهم اگر معامله باز داشته باشید مقداری کمیسیون گرفته خواهد شد. حتی با وجود این محدودیت باز هم می توان گفت یکی از بهترین حساب های اسلامی را ارانته ارائه می دهد. در جدول زیر می توانید تعداد شبهای بدون سواپ برای نمادهای مختلف را مشاهده کنید.

قوانین سواپ و حساب اسلامی در ارانته

دارایی های قابل معامله در بروکر Errante

بعد از ثبت نام در بروکر ارانته و افتتاح حساب معاملاتی طیف وسیعی از ابزارها و نمادهای معاملاتی را در اختیار خواهید داشت که تقریبا نیاز هر تریدری را برطرف می کند.

 1. فارکس: 48 جفت ارز در ارانته قابل معامله است
 2. فلزات: طلا ، نقره ، پالادیوم و پلاتینیوم را می توانید معامله کنید
 3. انرژی : نفت وست تگزاس ، نفت برنت و همچنین گاز طبیعی قابل ترید هستند
 4. کالاها: کاکائو ، قهوه ، شکر ، پنبه ، کتان و مس قابل ترید هستند
 5. شاخص ها: 9 شاخص عمده بورس های بزرگ دنیا، از جمله داوجونز , S&P 500 ، شاخص بورس ژاپن ، آلمان ، استرالیا و انگلستان در دسترس شما هستند.
 6. کریپتوکارنسی ها: که شامل 26 رمز ارز از جمله بیتکوین ، اتریوم، لایت کوین ، ریپل و بیتکوین کش می شود.
 7. سهام شرکت ها: سهام بیش از 100 شرکت بزرگ دنیا از جمله اپل ، تسلا ، آمازون ، گوگل ، بانک آمریکا و … قابل معامله هستند.

اهرم معاملاتی برای جفت ارزها حداکثر 1:1000 ، برای طلا 1:1000 برای سهام 1:20 برای کریپتو ها 1:1000 ، برای شاخص سهام 1:1000 و برای نفت و گاز نیز 1:100 خواهد بود. البته این اطلاعات مربوط به متاتریدر 4 است و روی متاتریدر 5 و سی تریدر حداکثر اهرم معاملاتی 1:500 می باشد.

در ویدیو زیر می توانید لیست کامل نمادهایی که در حساب استاندارد ارانته قابل معامله هست را ببینید. همینطور اسپرد تمام نمادها را نیز می توانید چک کنید.

رمز ارزهای جدید در بروکر ارانته

تب و تاب کریپتوکارنسی ها در یکی دو سال اخیر بالا گرفته است. بروکرهای فارکس نیز از این جریان عقب نمانده و سعی کرده اند از این بازار گسترده سهمی برای خود دست و پا کنند. مشکلی که در بروکرهای فارکس در این مورد وجود داشت این بود که نسبت به صرافی های ارز دیجیتال تنوع ارزها کمتر و مقدار کمیسیون معاملات بیشتر بود.
اما رفته رفته این مشکل نیز در حال کم شدن است. در حال حاضر در بروکر ارانته 26 رمز ارز قابل معامله است. همچنین کمیسیون معاملات بیتکوین در لحظه نوشتن این متن حدود 20 دلار است که نسبت به بسیاری از صرافی ها کمیسیون قابل قبولی است.
رمز ارزهای زیر در این بروکر قابل معامله هستند:
Bitcoin – Ethereum – LiteCoin – Bitcoin Cash – Ripple – Dash Coin – EOS Coin – IOTA Coin – Neo Coin – OmiseGo – Qtum – Tron – Monero – Zcash – Cardano – Algorand – Avalanche – Aave – Axie Infinity – Bitcoin Cash SV – Polkadot – Link – Polygon – Solana – Uniswap – VeChain
در ارانته می توانید رمز ارزها را با اهرم 100 معامله کنید. نیاز به تذکر مجدد نیست که اهرم های معاملاتی شمشیر دو لبه هستند و همانطور که پتانسیل کسب سود بالا برای شما ایجاد می کنند، امکان اینکه به راحتی کل سرمایه خود را نیز از دست دهید وجود دارد.

اسپردها در بروکر ارانته

حساب استاندارد در بروکر ارانته به دلیل حداقل واریز اولیه 50 دلاری پر طرفدارترین نوع حساب این بروکر است. به طور کلی اسپردها در ارانته را شاید بتوان یکی از کمترین میزان اسپرد در بین بروکرهایی که مشتری ایرانی می پذیرند دانست.

با نگاهی به اسپردهای زیر و همچنین اسپرد 5 بروکر دیگر در مقاله مقایسه بهترین بروکرهای فارکس این مطلب را تایید می کنید.

 • جفت ارز EUR/USD : میانگین اسپرد 0.83 پیپ
 • جفت ارز GBP/USD : میانگین اسپرد 1.29 پیپ
 • جفت ارز USD/JPY : میانگین اسپرد 0.94 پیپ
 • جفت ارز USD/CHF : میانگین اسپرد 1.30 پیپ
 • اسپرد طلا : میانگین اسپرد 22.22 سنت
 • اسپرد بیتکوین : تقریبا 33 دلار

همانطور که می بینید اسپردها واقعا مناسب هستند و برای یک حساب بدون کمیسیون با حداقل واریزی 50 دلار کمتر بروکری میشود با این اسپرد پیدا کرد. همچنین این شرایط در حساب پریمیوم بهتر هم می شود و شما به عنوان مثال برای EURUSD فقط 0.7 اسپرد بدون کمیسیون دارید. توجه داشته باشید که اسپردها در ارانته به تازگی کاهش داشتند، اگر در گذشته آنها را چک کردید پیشنهاد می کنیم مجددا بررسی کنید.

نکته بسیار مهم : در حال حاضر به طور پیشفرض زمانی که پلتفرم متاتریدر 4 را نصب می کنید و اجرا می کنید چند جفت ارز داخل پنجره Market Watch لیست می شود. این نمادها اسپرد بالایی دارند اما اصلا قابل معامله نیستند. اسپرد این نمادها شما را نترساند 😉 برای اینکه لیست نمادهای قابل معامله را مشاهده کنید ، در پنجره مارکت واچ جایی که لیست جفت ارزها را می بینید راست کلیک کنید. سپس گزینه Show All را انتخاب کنید. با این کار لیست کامل نمادهای قابل معامله به شما نمایش داده می شود.

در جدول زیر اسپرد بروکر ارانته در چند نماد منتخب در حسابهای مختلف را مقایسه کرده ایم.

جدول مقایسه اسپرد در انواع حساب ارانته:

در تصویر زیر می توانید میزان حداقل، حداکثر و میانگین اسپرد در حساب استاندارد ارانته را در اندازه گیری که ما انجام دادیم مشاهده کنید.

اسپرد ارانته در حساب استاندارد

پلتفرم های معاملاتی در بروکر ارانته

یکی از مزیتهای دیگر بروکر ارانته در بین بروکرهایی که به ایرانی ها خدمات می دهند همین پلتفرم های معاملاتی آن است. برخلاف بروکر قدیمی مثل بروکر ویندزور که تنها پلتفرم متاتریدر 4 را ارائه می دهد، در ارانته از 3 پلتفرم پشتیبانی می شود. پلتفرم های متاتریدر 4، متاتریدر 5 و cTrader را می توانید در معاملات خود استفاده کنید.

پلتفرم متاتریدر 4 و 5 در بسیاری از بروکرها وجود دارند اما کمتر بروکری را می توانید پیدا کنید که پلتفرم cTrader نیز داشته باشد. این پلتفرم هرچند به اندازه متاتریدر محبوب نیست اما بسیاری از کاربران حرفه ای از طرفداران آن هستند. در ادامه لینک دانلود برای دستگاه های مختلف را قرار می دهیم. همچنین اگر مایل باشید می توانید هر سه پلتفرم را تحت وب و بدون دانلود اجرا کنید.

ارانته از ابتدای مارس 2023 پلتفرم cTrader را هم در اختیار کاربران خود قرار داد. از نگاه ما وقتی بسیاری از بروکرهای قدیمی تر درجا می زنند و هیچ پیشرفتی در ارائه خدمات ندارند این حرکت Errante جای تحسین دارد. به نظر ما می توانیم این را نشانه ای بدانیم برای اینکه این بروکر قصد پیشرفت دارد و حتما سهم بیشتری را از بازار به خود اختصاص خواهد داد.

اگر تازه وارد فارکس شده اید شاید بد نباشد کنار متاتریدر پلتفرم cTrader را نیز امتحان کنید. سعی می کنیم در یک مقاله مجزا بررسی کاملی بر این پلتفرم و مزایا و معایب آن داشته باشیم.

پلتفرم cTrader در بروکر ارانته

پشتیبانی بروکر ارانته

طبیعتا پشتیبانی مشتریان یکی از مهمترین فاکتورها در هر جایی و به خصوص در مورد بروکرهای فارکس است. بروکری که با ایران کار می کند طبیعتا انتظار داریم که پشتیبان فارسی زبان نیز داشته باشد. خوشبختانه در ارانته هم پشتیبان فارسی وجود دارد و پاسخگویی خوبی هم دارند.

شما می توانید با پشتیبانی بروکر ارانته از طریق چت تلگرام از ساعت 9 صبح تا 12 شب و 7 روز هفته در تماس باشید. همچنین چت آنلاین سایت بروکر هم از ساعت 9 صبح تا 12 شب از دوشنبه تا جمعه پاسخگوی سوالات شما به زبان فارسی هستند.

ما در طی چندین تماسی که با پشتیبانی Errante داشتیم از نحوه پاسخگویی آنها راضی بودیم. بر خلاف پشتیبان بسیاری از بروکرها که بدون اینکه سوال شما را کامل متوجه شوند فقط یک متن از پیش آماده شده را کپی پیست می کنند در اینجا سطح اطلاعات پشتیبان قابل قبول بود. در گذشته ساعات فعالیت پشتیبانی کمتر بود که خوشبختانه افزایش پیدا کرده است.

سرعت انجام معاملات و اسلیپیج در ارانته

متاسفانه کاربران تازه کار در انتخاب بروکر، بیشترین تمرکزشان روی اسپرد است در حالی که فاکتورهای دیگری با همان درجه اهمیت یا حتی بیشتر نیز وجود دارد. سرعت انجام معاملات و اسلیپیج دو مورد از این فاکتورها هستند. ما با بررسی این موارد در بروکر ارانته سعی می کنیم به کاربران خود دید حرفه ای بدهیم.

منظور از سرعت انجام معامله از زمان کلیک شما بر روی دکمه خرید یا فروش تا زمانی است که این معامله انجام و در متاتریدر شما ثبت می شود. هرچقدر این مقدار کمتر باشد احتمال موجه شدن با اسلیپیج و قیمتهای ناخواسته کمتر می شود. طبق معاملات تستی که ما انجام دادیم سرعت انجام معاملات در ارانته به طور میانگین حدود 250 میلی ثانیه است. البته برای اینکه اختلالات اینترنت ایران را در نتیجه بررسی کمتر کنیم این تست بر روی VPS انجام شد. شاید از این حیث بهترین نباشد اما سرعت خوبی است.

همچنین مراد از اسلیپیج یا لغزش در معاملات اختلاف بین قیمت درخواستی شما و قیمتی است که بروکر آن را پردازش می کند. به طور معمول اردرها باید در قیمت درخواستی کاربر انجام شوند و در غیر اینصورت اسلیپیج اتفاق افتاده است. طبق بررسی های ما از مجموع 10 معامله ای که با تریل استاپ بسته شدند فقط یک مورد در ارانته دچار اسلیپیج شده است. این آمار خوبی است و از این حیث بروکر ارانته را در ردیف بهترین ها قرار می دهد.

روش های شارژ و برداشت در بروکر ارانته

شما می توانید به روش های زیر حساب خود را شارژ کنید و یا از آن برداشت کنید.

 • پرفکت مانی
 • حواله بانکی
 • شارژ ریالی از طریق صرافی IrPay.Pro
 • بیتکوین
 • تتر ERC20 و TRC20
 • اتریوم
 • ریپل

همانطور که می بینید روش های متنوعی برای شارژ و برداشت وجود دارد و به خصوص اینکه می توانید به صورت ریالی و از طریق صرافی IrPay کار شارژ و برداشت حساب خود را انجام دهید. شارژ حساب با آی آر پی حدود 3 تا 5 دقیقه و برداشت از حساب حدود 1 تا 2 ساعت به طور میانگین زمان می برد.

ثبت نام بروکر ارانته

خوشبختانه سایت ارانته از زبان فارسی پشتیبانی می کند و انجام مراحل ثبت نام مشکل خاصی ندارد، به خصوص اگر قبلا تجربه ثبت نام در بروکر دیگری را داشته باشید. در زیر روند ثبت نام بروکر ارانته را به صورت تیتر وار بیان می کنیم.

 1. تکمیل فرم ثبت نام اولیه
 2. تایید آدرس ایمیل
 3. تکمیل فرم اطلاعات اضافی
 4. آپلود مدرک احراز هویت
 5. آپلود مدرک تایید آدرس

بعد از آپلود مدارک به طور معمول ظرف 1 ساعت مدارک شما تایید و وریفای خواهد شد. در مقاله زیر به صورت تصویری و گام به گام مراحل افتتاح حساب را آموزش دادیم.

بونوس و پاداش شارژ حساب در بروکر ارانته

در بروکر ارانته به مناسبت های مختلف ممکن است طرح های پاداش متفاوتی اجرا شود. به عنوان مثال در سال نو میلادی و یا عید نوروز طرح های تشویقی از طرف بروکر اعلام می شود. اما در روزهای عادی به طور معمول بونوس 15 تا 30 درصد برای اولین واریزی فعال است. شما بسته به مقدار اولین شارژ حساب می توانید 15 تا 30 درصد اعتبار اضافه دریافت کنید. این اعتبار قابل ضرر است ولی قابل برداشت نیست. در جدول زیر می توانید جزئیات مقدار شارژ اولیه و درصد را مشاهده کنید.

جدول درصد بونوس اولین واریز در بروکر ارانته

برای دریافت این پاداش می توانید با پشتیبانی بروکر در تماس باشید.

طرح وفاداری برای کاربران ارانته:

بروکر ارانته برای تقدیر از کاربرانی که این بروکر را انتخاب کردند و فعالیت مدام دارند، طرح پاداش وفاداری را ارائه داده است. در این طرح شما بر اساس حجم معاملاتی که انجام می دهید امتیاز دریافت می کنید. این امتیازات با رسیدن به مقدار خاصی قابلیت تبدیل به پول واقعی و برداشت را دارند.

هر یک لات معامله ای که بیش از 5 دقیقه باز بماند معادل امتیازات زیر است:

 • حساب استاندارد : 1 امتیاز
 • حساب پرمیوم : 0.5 امتیاز
 • حساب VIP : معادل 0.25 امتیاز

امتیازات کسب شده به صورت زیر ارزش گذاری می شوند و قابلیت نقد شدن دارند:

 • هر 100 امتیاز = 20 دلار
 • هر 250 امتیاز = 50 دلار
 • هر 500 امتیاز = 100 دلار

در واقع اعداد و ارقامی که به عنوان پاداش و امتیاز داده می شود چشمگیر نیست اما اگر شما اسکلپر هستید و حجم بالا معامله می کنید می تواند به نوعی تخفیف در اسپرد برای شما باشد.

بروکر ارانته از دید سایت های معتبر خارجی

بروکر ارانته از نگاه سایت خارجی

خوب بعد از اینکه دیدگاه ما را نسبت به بروکر ارانته دانستید اجازه دهید نگاهی هم به سایت های معتبر خارجی بیندازیم. در اینجا سه سایت FxEmpire ، MyFxBook و TrustPilots را بررسی می کنیم.

نظر سایت FXEmpire در مورد ارانته:

این وبسایت که یکی از قدیمی ترین سایت ها در زمینه فارکس می باشد به صورت تخصصی به بررسی Errante پرداخته است. امتیازی که این بروکر از FxEmpire دریافت کرده است 4 از 5 است که امتیاز خوبی است. که در دسته های زیر بیشترین امتیاز را داشته است.

 

 • در بررسی پلتفرم و ابزارهای معاملاتی امتیاز 4.6 را داده است.
 • در بررسی انواع حساب و شرایط معاملاتی امتیاز 4.9 داده شده اشت.
 • در بررسی شارژ و برداشت نیز این بروکر را مستحق امتیاز عالی 4.9 دانسته است.

اما کمترین امتیاز را در دسته های زیر داشته است:

 • در تحقیقات و تحلیل بازار امتیاز 2.6 داده شده است.
 • در آموزش نیز امتیازی که داده شده است 3.6 می باشد.

 

نظر سایت MyFxBook در مورد ارانته:

این وبسایت که  اولین شبکه اجتماعی تریدرهای فارکس با قابلیت اتصال از طریق حساب معاملاتی است به بروکر ارانته امتیاز 4.6 از 5 را داده است. امتیازدهی ها در این سایت توسط کاربران سایت بوده و به صورت زیر است:

 

 1. در پلتفرم معاملاتی امتیاز 4.5
 2. در اسپرد و کمیسیون و کیفیت اجرای معاملات امتیاز 4.75
 3. در پشتیبانی مشتریان ، شارژ و برداشت امتیاز 4.6
 4. در سایر موارد نیز امتیاز 4.6

 

امتیاز سایت TrustPilot به بروکر ارانته:

این سایت یکی از معروفترین سایت های ریویو و بررسی توسط کاربران است. ریویوهای این سایت به بروکرهای فارکس منحصر نمی شود و هر سایتی که در اینترنت وجود دارد و با کاربر سر و کار دارد ممکن است در تراست پایلوت ریویو داشته باشد.

در TrustPilot امتیازی که به بروکر ارانته داده شده است 4.2 از 5 و از مجموع 16 ریویو کاربر می باشد.

مزایا و معایب بروکر ارانته

در این مدت سه سالی که از آشنایی ما با بروکر ارانته می گذرد به یکی از بروکرهای محبوب ما تبدیل شده است. یکی از مهمترین عواملی که شخصا نظر من را جلب کرده است این است که حس می کنم برای پیشرفت برنامه دارند. صرفا قصد ندارند با تبلیغات گسترده خود را به کاربران بقبولانند. برعکس با بهبود مرتب خدمات کاربر را مجذوب خود می کنند. در زیر لیستی از معایب بروکر ارانته و همچنین مزایای آن را خواهید دید.

معایب بروکر ارانته:

 1. عدم ارائه حساب نانو یا Cent
 2. شب های محدود در حساب اسلامی
 3. عدم ارائه حساب اسپرد ثابت

مزایای بروکر ارانته:

 1. اسپرد مناسب
 2. سرعت معاملات قابل قبول
 3. تنوع بالای ابزارهای معاملاتی
 4. تنوع مناسب پلتفرم های معاملاتی
 5. روش های شارژ و برداشت متنوع
 6. سرعت پردازش بالای درخواست های برداشت
 7. پشتیبانی مشتریان قوی
 8. شارژ و برداشت ریالی مناسب با IrPay

همانطور که می بینید معایب بروکر ارانته طیف کمی از تریدر ها را تحت تاثیر قرار می دهند. در عوض مزایای آن برای اکثریت مورد توجه هستند. هر چند که از دید ما بهترین بروکر به صورت مطلق نداریم اما انتخاب Errante هوشمندانه و بر اساس اصول است.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید باشد. در صورتی که سوال یا مطلبی داشتید می توانید در کامنت ها مطرح کنید.

شاد و موفق و پر سود باشید

4.9/5 - (12 امتیاز)

نظرات

435 نظر در مورد بروکر ارانته ✔️ بررسی کامل مزایا و معایب Errante ✔️

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. سلام و خسته نباشید خدمت شما و همینطور از شما و سایت عالی که برای اگاهی ما ساخته اید متشکرم
  من 1000 دلار سرمایه دارم میخواستم بدونم بین ویندزور و ارانته شما کدوم رو انتخاب میکنید ممنون

 2. سلام و درود خدمت شما
  با توجه به این که در حال حاضر سایت بروکر ارانته فیلتر هست و باید هنگام ورود تغییر آی پی بدهیم و از طرفی هم موقع ثبت نام اعلام می‌کنیم که از ایران هستیم و ملیت ایرانی داریم… آیا این مورد در آینده با مشکل مواجه نمی‌شود؟ و آیا فقط بار اول تغییر آی پی نیاز هست یا کلا باید با یک سرور ثابت وارد سایت بشویم؟

 3. الان چندماهی میشه که نمودارها در این بروکر برای من با گپ نشون داده میشه.تایم فریم هم فرقی نمیکنه.چه روزانه چه پنچ دقیقه بین دوتا قیمت فاصله زیادی هست که نمیدونی توی اون فاصله چه اتفاقاتی برای کندل ها افتاده.اگه با تریدینگ ویو یا بروکر دیگه ای چک نکنی بدجور اذیت میشی.عکس هم گرفتم.براشون فرستادم.ولی جواب نهایی این بود که همینه که هست.اشکال از فیلترینگه و … همزمان وقتی از بروکر آلپاری ( که اصلا دل خوشی ازش ندارم) استفاده میکنم،نمودارها درست نشون داده میشه.برای من این بروکر غیرقابل اعتماد شده چون اصل کار که همون چارت و نمودار هست و درست نشون نمیده.

  1. سلام دوست گرامی،
   متاسفانه به نظر میاد مشکل از سمت شما و فیلترشکنتون هست چون ما خودمون داریم از ارانته استفاده می کنیم و چنین مشکلی نداریم. پیشنهاد می کنیم یکبار پلتفرم متاتریدرتون رو حذف نصب کنید و دوباره نصبش کنید. اگر هنوز هم مشکل داشتید شاید استفاده از پلتفرم تحت وب بتونه بهتون کمک کنه.

  2. فری جان..سرور رو عوض کن..مثلا یه سرور که اتفاقا زیاد قوی نیست انتخاب کن..میبینی تمام اون گپها و نمودارهایی که در یک رنج زمانی پنهان شدند..همگی آشکار میشن ..بعد اینکه ظاهر شدند..مجددا برای اجرای معاملات رو بهترین سرور با پایین ترین پینگ..مثلا برای من سرور امارات بین 170 تا 250 میلی ثانیه هست که بدون مشکل باهاش کار میکنم اما گاهی متا رو که باز میکنم میبینیم نمودار ناقص ..بعد بازی کردن با سرورها..درست میشه و مجددا میرم سمت بهترین سرور . موفق باشی

 4. سلام وقت بخیر
  ممنون از زحمات بی دریغ شما
  اگر امکانش هست لطف کنید
  بروکرهای ifcmarket و capitalxtend
  رو هم بررسی کنید

 5. سلام
  بعضی ازدوستان میگن که سرعت درسی تریدر آرانته بالاتره بنده حتی به ندرت میتونم متصل بشم .لطفا اگرتجربه ای ازسی تریدر دارید به اشتراک بزارید. ممنون

  1. سلام دوست گرامی،
   اگر کیفیت کانکشنتون خوب باشه خیلی تفاوتی بین متاتریدر و سی تریدر نیست. حداقل ما به چیز قابل توجهی نرسیدیم. سی تریدر نسخه تحت وب خوبی داره، اگر از اون استفاده کنید شاید کیفیت اتصالتون بهتر بشه.

   1. سپاس بابت پاسخگویی
    میگم من بخوام وارد ارانته بشم اولش با myportal.شروع میشه
    ولی با وب سایت خودش بخوام ورود بزنم نمیشه
    برا شماهم همین طوره یا فقط مال من اینجوریه؟
    مثلا تو گوگل بزنم ورود به بروکر ارانته ی صفحه میاره که مقداری ادرسش با اونیکه بالانوشتم متفاوته

    1. دوست گرامی،
     آدرس کابین ارانته با myportal شروع میشه. بهتر هست برای ورود از لینکهایی که ما داخل مقاله قرار دادیم استفاده کنید که مخصوص کاربران ایرانی هست.

   2. یک سوال دیگه دوست عزیز
    سی تریدر که منم نصب کردم خیلی کندتر از متاتریدره
    آیا برای شما هم اینگونه است؟
    حتی وسط ارتباط، قطع و وصلی هم داره
    بنظرم متاتریدر حداقل برا اینترنت منطقه ما بهتر از سی تریدر باشه

    1. بله متاسفانه نوع اینترنت و فیلترشکن این روزها در کانکشن به متاتریدر و سی تریدر تاثیر داره و بهتر هست اینترنت های مختلف رو تست کنید تا به بتونید گزینه مناسب رو پیدا کنید.. گاهی اینترنت همراه اول بهتر جواب میده و گاهی ایرانسل. به هر حال یک تریدر باید از این نظر دستش باز باشه.

 6. سلام جناب حسینی.وقت بخیر
  در یکی از کامنت ها فرمودید که ما خودمون با ارانته تا 100 هزار تا بدون مشکل کار میکنیم.
  سوالم اینه آیا امکان داره با این بروکر مبالغی در حدود 5 میلیون دلار کار کرد که مشکل پیش نیاد؟
  آیا کسی تا الان این کار کرده است؟

  تشکر

  1. سلام دوست گرامی،
   بله امکانش که هست به خصوص اینکه برای مبالغ بالا احتمال اینکه بشه ضمانت نامه بانکی گرفت وجود داره ولی ما با این مبلغ شارژ برخورد نداشتیم.

  2. داداش مشکلی نیست..میشه اما با وجود اهرم معاملاتی شما نیاز به این مبلغ سپرده نداری..نهایت نیم میلیون بزن و معامله کن..تو حساب تیلرمید ارانته تا سیصد لات و حتی بیشتر اجازه معامله بهت میده…کسی که این پول داره میتونه بره دبی و اونجا با بروکرهایی مثل icmarket ,fxtm و یا multibank group که دفتر اصلیش در امارات هست میتونی پول بالا بزاری هر چند ارانته دست کمی از این بروکرها نداره و تو رنج نمره..در حد این بروکرهاست .

 7. سلام
  سابقا کلی دیدگاه ونظرراجع به بروکرها بخصوص آرانته وجودداشت که اخیرا همه روپاک کردید .میخواستم بدونم که آیا مشکل خاصی راجع به آرانته یاسایربروکرها وجود داشته؟چون درهرصورت نقطه نظرات دوستان قدیمی راهنمای خوبی برای کاربران جدید میتونه باشه.
  متشکرم.

  1. سلام دوست گرامی،
   با توجه به اینکه مقاله مربوط به بروکر ارانته کلا بازنویسی شده ولینکش تغییر کرده دیدگاههای مربوط به مقاله قبلی به این مقاله منتقل نشده. سعی می کنیم در صورت امکان اون کامنتها رو هم منتقل کنیم.

 8. من 10 ساله تو این بازار کار می کنم. از فیبو و آلپاری شروع کردم بعد رسیدم به آمارکتس بقیه رو هم تست کردم. الان هم با ارانته کار می کنم. معمولا همه تا یه چیزی می شه میان بد بروکرها رو می گن من گفتم بیام وقتی یه بروکری خوبه خوبیش رو هم بگم. ارانته واقعا مشکلی نداشته. پشتیبانی خوب، واریز و برداشت خوب، حساب ها خوب، اسپردها خوب. اگه روی تریدینگ ویو بودن دیگه واقعا عالی می شد.

 9. من 10 ساله تو این بازار کار می کنم. از فیبو و آلپاری شروع کردم بعد رسیدم به آمارکتس بقیه رو هم تست کردم. الان هم با ارانته کار می کنم. معمولا همه تا یه چیزی می شه میان بد بروکرها رو می گن من گفتم بیام وقتی یه بروکری خوبه خوبیش رو هم بگم. ارانته واقعا مشکلی نداشته. پشتیبانی خوب، واریز و برداشت خوب، حساب ها خوب، اسپردها خوب. اگه روی تریدینگ ویوز بودن دیگه واقعا عالی می شد.

 10. سلام
  اقای حسینی تو یکی از کامنت ها در خصوص رقم بالا فرمودید ک
  ضمن اینکه با سرمایه بالا می تونید مستقیما با lp ها وارد مذاکره بشید.
  میشه راهنمایی کنید که منظور از lp چی هست
  همون لیکوییدی پرووایدر؟

 11. سلام وقت بخیر

  جناب حسینی این بیمه بروکر رو چطور میشه استعلام کرد آخه من سایت صادر کننده بیمه رو باز میکنم و اسم بروکر رو سرچ میزنم چیزی نمیاره بالا؟؟؟

  یه سوال دیگه کدام رگوله بروکر به درد من ایرانی میخوره؟؟

  1. سلام دوست گرامی،
   اطلاعات بیمه رو از پشتیبانی بروکر بگیرید و نحوه استعلامش رو سوال کنید.
   عملا فکر نمی کنم هیچکدوم از رگوله ها به کار ما بیان، فقط بحث اعتبار و روانیش هست.

 12. سلام دوستان عزیز
  امکانش هست برای خرید vps مشورت بدید؟
  خسته شدم از اینکه جاهای مختلف پول vpn دادم

  1. سلام دوست گرامی،
   دقت کنید که استفاده از vps به راحتی V P N نیست ولی خیلی مطمئن تر هست و بیشتر برای ترید روی لپ تاپ مناسبه. سوال دیگه ای اگر دارید بفرمایید.

   1. دوست عزیز میدونم vps چیه
    سوالم چیز دیگه ای بود
    کسی جایی خرید انجام داده که راضی باشه ازش منم خرید کنم؟

    1. از گنجه یا ایران سرور بخر..کیفیت خوبی دارند..بعد v p n شخصی روش پیاده سازی کن..با سرچ تو یوتوب میتونی آموزش اونو پیدا کنی ..بعد به راحتی بدون دغدغه متصل میشی..حتی روزی متاتریدر هم فیلتر بشه ..با اون به راحتی کار میکنه..هرچند بعید میدونم تو اوج فیلترینگ..متا باز و عالی کار میکنه..برای کار شخصیت ..همین راه کار گفتم انجام بده..هم برای ترید خوبه هم اگه کار فریلنسری داری .

    2. لایت فارکس vps میده
     با یک نرم افزار راحت میتونی تبدیلش کنی به vpn استفاده کنی
     ارانته بپرس شاید اونا هم vps بدن.

 13. سلام من یه معامله باز داشتم تو ارانته ولی کلوز نمیشد و ارور OFF QUOTES میداد.البته از طریق پشتیبانی تونستم معاملمو کلوز کنم ولی نگران شدم نسبت به این بروکر.شما دلیل این ارور رو میدونید؟

  1. سلام دوست گرامی،
   اینها براثر مشکلات نرم افزاری و سیستمی توی بروکرها پیش میاد و غیر طبیعی نیست و جای نگرانی نداره. اینکه پشتیبانی بروکر به شما کمک کرده تا بتونید معامله رو ببندید نکته مثبتی هست.

 14. من چند ماهه تو ارانته حساب دارم
  استاپ رو 12 پیپ بالاتر شدو ک میزنه رو هانت میکنه
  چندین بار تا الان اینجور شده
  اگه من استاپ شدم یعنی یه معامله ای انجام شده چرا تو چارت اثری ازش نیست؟
  اصن نمیشه سود کرد هر پوزیشنی بخای 20 پیپ برا ترس از استاپ هانت بزاری چیش میمونه

  1. سلام دوست گرامی،
   چنین موردی نباید اتفاق بیوفته و ما ندیدیم سایر کاربرها هم گزارش ندادند. اگر مدرک و مستنداتی دارید لطفا برای ما ارسال کنید تا بررسی کنیم.