چگونه سفارشات معاملاتی خود را مثل یک رییس وارد کنیم؟

330 بازدید

مثل رییس

در حیطه معاملات یک تک اشتباه کافیست تا یک سود تپل تبدیل به ضرر شود.

به همین دلیل مهم است که برنامه ریزی دقیق و همه جانبه سفارشات را برای خود تبدیل به یک عادت کنید.

با استفاده از چهار گام زیر می توانید عادات ارسال سفارش خوبی برای خود ایجاد کنید:

 

سطوح ورود، حد ضرر و حد سود خود را مشخص کنید

 

وارد بحث “چرایی” معاملات نمی‌شویم، زیرا هرکس روش‌های مخصوص خود را برای تعیین سوگیری جهت دار و زمان ورود را داشته و نیز انتظارات خود از تلاطمات بازار را دارد.

سفارش معاملاتی

پس از انجام تحلیل های بنیادی و تکنیکال، آماده خواهید بود تا سطوح ورود و خروج خود را علامت گذاری کنید.

لازم نیست سطوح ورود و حد سود شما وحی منزل باشند چراکه با توجه به رفتار بازار می توانید آنها را اصلاح یا جابجا کنید، اما در مورد حد ضررهای خود باید سرسخت و قاطع باشید. می توانید برای گذاشتن حد ضرر از نمودار قیمت استفاده کرده، می توانید با توجه به محدودیت زمانی آنها را تنظیم کنید یا می توانید از تلاطم بازار برای تعیین نقاط بی اعتبار شدن معامله خود استفاده کنید.

زمانی که سطوح ورود و خروج خود را مشخص کردید، می توانید نسبت پاداش به ریسک خود را بررسی کنید تا ببینید آیا این پوزیشن ارزش گرفتن دارد یا خیر.

 

از سایزبندی صحیح پوزیشن استفاده کنید

 

سایزبندی صحیح پوزیشن مهم ترین مهارتی است که معامله گران باید بتوانند در خود ایجاد کنند. بدون داشتن چنین مهارتی، عاقبت شما گرفتن پوزیشن های زیادی بزرگ یا زیادی کوچک خواهد بود، که یا حساب خود را بفنا می دهید یا از روش های معاملاتی با کیفیت و کارآمد خود بدرستی استفاده نمی‌کنید.

عموما، توصیه شده است که معامله گران جدید روی حداکثر 1٪ از حساب خود در هر معامله ریسک کنند تا از بفنا دادن حساب خود پیشگیری کنند، اما این نسبت به مرور زمان و با کسب تجربه و رشد مهارت های معاملاتی، تغییر خواهد کرد.

با استفاده از یک ماشین حساب سایزبندی پوزیشن، می توانید ریسک ایده آل خود را با سطوح ورودی و خروجی خود مچ کنید تا اینگونه لات دقیقی که باید بگیرید را بدست آورید.

از ماشین حساب اندازه گیری پوزیشن استفاده کنید!

البته، همیشه می‌توانید اعداد و ارقام بدست آمده را رند کنید (فقط توجه داشته باشید که از حداکثر ریسک خود فراتر نروید) تا یادداشت برداری نیز برای شما آسان‌تر گردد.

 

نوع سفارشی که نیاز دارید را تعیین کنید

 

اصطلاح “سفارش” عبارتست از نحوه ورود یا خروج شما از یک معامله. اطمینان حاصل کنید که می دانید بروکر شما چه نوع سفارش هایی را به مشتریان خود ارائه می دهد.

بمرور زمان که معامله گران با تجربه تر می شوند، ابزارهای پیچیده تری را برای مدیریت معامله می توانند در نظر بگیرند. مانند سفارش: باشد تا زمان لغو (GTC)، مناسب برای فقط همان روز (GFD)، لغو یکی با فعال شدن دیگری (OCO)  فعال شدن یکی با فعال شدن دیگری (OTO)، البته تنها در صورتی که بروکر شما آنها را ارائه می دهد. اینگونه زمانی که پای سیستم نیستید یا به رایانه خود دسترسی ندارید پوزیشن خود را بهتر مدیریت می کنید.

اطمینان حاصل کنید که پیش از آنکه روی حساب ریل از آنها استفاده کنید، شرایط آنها را بطور کامل مطالعه کرده و به کررات آنها را روی حساب دمو تمرین کرده اید.

 

معامله خود را تحت رصد داشته باشید

 

فرایند مشارکت شما در معامله با ارسال سفارش تمام نمی شود. چه معامله‌گر ساعتی باشید، چه سویینگ و چه پوزیشن، باید پرایس اکشن و خبرهای محرک بازار را تحت رصد قرار دهید تا ببینید آیا ایده معاملاتی اولیه شما بی اعتبار شده است یا خیر.

تقویم اقتصادی سایت ما را بررسی کنید و آخرین خبرهای بازار را بخوانید تا ببینید آیا فاندامنتال و بنیاد بازار یا جو بازار در حال تغییر کردن است یا خیر.

با گذشت زمان و کسب تجربه، خواهید آموخت که کدام گزارش ها فقط هیاهو و بیخود هستند و کدام یک اصلاح ایده های معاملاتی را می طلبند.

آنچه مهم است این است که شما بتوانید تعادلی بین انعطاف پذیر بودن در برابر شرایط متغیر بازار از یک طرف و پایبندی به برنامه معاملاتی اصلی خود از طرف دیگر بیابید.

به یاد داشته باشید که رسیدن به عملکردی ایده آل، دستیابی به یک درصد برد صددرصد نیست، بلکه انجام همه کارهای درست، به روش درست و در زمان درست است تا اینگونه بتوانیم تا جاییکه می شود درصد اشتباهات را پایین آوریم.

بنابراین سعی کنید عادت کنید که سفارشات معاملاتی خود را صحیح ارسال کنید و پیش از ارسال آنها را چند بار بررسی کنید. بازار فارکس به اندازه کافی سخت و غیر قابل پیش بینی است. بنابراین با اشتباهات لپی مربوط به ارسال و اجرای سفارش، موفقیت در آن را برای خود سخت تر نکنید!

4.2/5 - (5 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=7585
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
حدود 15 سال است که در بازار فارکس فعالیت دارم و درآمد اول من هست. معامله گری در فارکس یکی از شغلهای پر ریسک و پر خطر هست که بدون علم و دانش فقط یک قمار سراسر ضرر خواهد بود.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد چگونه سفارشات معاملاتی خود را مثل یک رییس وارد کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1402