2 دلیل احتمالی که چرا به برنامه معاملاتی خود پایبند نیستید!

325 بازدید

پایبندی به برنامه معاملاتی

آیا تا به حال شده است که بیخیال برنامه معاملاتی خود شوید؟

اگر نشده است، باز هم باید مقاله امروز را بخوانید زیرا به احتمال خیلی زیاد خالی می بندید.

اگر شده است، فکر می کنید چرا اینقدر “بی وفا” هستید؟

 

این شما هستید

 

آیا آن را گردن شخصیت خود می اندازید؟ آن را بعنوان نوعی دیوانگی موقتی در نظر می گیرید؟ یا بهانه می آورید که اینها همه بخشی از فارکس است؟

شاید واقعا حق با شما باشد. عوامل زیادی هستند که می توانند به واقعیت عدم انضباط شما ارتباط داشته باشند. بسته به شخصیت، پیشینه، دوره های آموزشی که گذرانده اید و تجربه خود در بازارهای مالی، ای بسا شما در کنترل وسوسه خود برای فی البداهه عمل کردن با مشکل مواجه باشید.

برخی از افراد فی البداهه عمل کردن در خونشان است. آنها مشکل تمرکز دارند. زود خسته می شوند. به دنبال هیجان های سریع برای تسکین دادن خودشان هستند.

فی البداهه عمل کردن برخی دیگر ناشی از ضعف عاطفی آنهاست. برخی از افراد آنقدر در کنترل احساسات خود مشکل دارند که از سر ناکام ماندن و درماندگی واکنش فی البداهه نشان می دهند.

شکست ها و عقب گرد های موقتی در فارکس اجتناب ناپذیر است.

هنگامی که معامله گر به شدت احساساتی با یکی از این شکست ها روبرو می شود، بیش از حد پریشان و مضطرب می شود و ممکن است پوزیشن خود را زودتر از موعد ببندد، یا در یک حالت از کوره در رفتن، اشتباه معاملاتی بزرگی را مرتکب شود که فقط با بستن پوزیشن قابل رفع باشد.

هیچ معامله گری نیست که کامل و بی نقص باشد. تمام معامله‌گران فارکس ممکن است در مواقعی فی البداهه عمل کنند. به عنوان مثال، تحقیقات نشان داده است که وقتی افراد خسته هستند، در تمرکز کردن مشکل دارند.

به همان اندازه که ضمیر خودآگاه شما به پایبندی به برنامه معاملاتی اهمیت می دهد، ضمیر ناخودآگاه شما با خود می گوید: «بیخیال بابا.. من فقط می‌خواهم این موضوع را برطرف کنم تا بلکه بتوانم آرامش داشته باشم.»

منابع روانی شما ته کشیده اند. هنگامی که خود را تا سر حد مجاز هل می دهید، برای تمرکز بر برنامه معاملاتی خود و رعایت آن مشکل خواهید داشت.

برخی دیگر از معامله گران فارکس ممکن است فی البداهه عمل کنند زیرا فاقد تجربه هستند. وقتی نمی دانید دارید چه می کنید، نمی توانید انتظار داشته باشید که به برنامه معاملاتی خود پایبند باشید.

اگر تازه وارد دنیای فارکس شده اید، اعتماد به نفس ندارید و آشفته و پریشانید. زمان کشیدن ماشه (لحظه گرفتن پوزیشن) دو به شک هستید. در این مواقع شما نمی خواهید پول خود را به خطر بیندازید زیرا اعتقاد قوی به این ندارید که برنامه معاملاتی شما سود مورد انتظار شما را عاید شما کند.

 

این شما نیستید، بلکه برنامه معاملاتی شماست.

 

شما قادر نیستید به برنامه معاملاتی که نمی توانید آن را رعایت کنید، پایبند باشید.

هنگامی که یک برنامه معاملاتی ناکامل دارید که بخش‌های مهم آن همچنان شفاف و مشخص نیستند، در رعایت آن با مشکل مواجه خواهید شد.

در یک برنامه معاملاتی خوب باید استراتژی های ورود و خروج به وضوح تعریف شده باشند. سیگنال هایی که نشان می دهند معامله چگونه پیش می رود نیز مهم هستند. اهمیت طرح ریزی واضح برای یک برنامه معاملاتی را دست کم نگیرید.

معامله گر برنده، معامله گر منضبط است. معامله گران منضبط به برنامه های معاملاتی خود پایبند هستند. آنها فی البداهه عمل نمی کنند.

ضروری است دلایلی که باعث می شوند بخواهید فی البداهه معامله بزنید را شناسایی کنید. ممکن است به شخصیت شما برگردد یا ممکن است ناشی از برنامه معاملاتی شما باشد، اما هر چه که باشد، باید از این عوامل آگاهی پیدا کرده و آنها را حل کنید.

هنگامی که میل به فی البداهه عمل کردن را در خود کنترل کردید، خواهید دید که سودآورتر و با ثبات تر معامله خواهید کرد.

4.2/5 - (4 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=13347
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
حدود 15 سال است که در بازار فارکس فعالیت دارم و درآمد اول من هست. معامله گری در فارکس یکی از شغلهای پر ریسک و پر خطر هست که بدون علم و دانش فقط یک قمار سراسر ضرر خواهد بود.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد 2 دلیل احتمالی که چرا به برنامه معاملاتی خود پایبند نیستید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1402