استراتژی معاملاتی خلاف روند با RSI

365 بازدید

خلاف روند RSI

در این مقاله از سری مقاله های استراتژی های فارکسی، قصد معرفی برنامه یا استراتژی معاملاتی بر پایه RSI را داشته که معامله در آن بر خلاف روند صورت می گیرد. نیک می دانیم که بسیاری از شما برخلاف روند پوزیشن نمی گیرید. با این حال، باید توجه داشته باشید که در این سیستم معاملاتی لازم نیست شما به دنبال روند بگردید، بلکه اساسا این استراتژی یا سیستم یک روش اسکالپ است. حد سود ما به تایم فریمی که در آن سیگنال دریافت می کنیم بستگی دارد. نکته این روش اینجاست که باید بطور دقیق یک سطح را انتخاب کرده و خیلی زود با چند پیپ از معامله خارج شویم (بسته به تایم فریم). بنابراین، به طور خلاصه:

این استراتژی، یک استراتژی خلاف روند است.

این استراتژی بر این اساس کار می کند که وقتی بازار اشباع خرید است فروش گرفته و در زمانی که بازار اشباع فروش است، پوزیشن خرید بگیریم.

اندیکاتوری که ما از آن استفاده می کنیم RSI MTF نام دارد، که می توانید آن را در پایان همین مقاله دانلود نمایید. این اندیکاتور در تایم فریم ۱ دقیقه ای ترسیم شده است، بنابراین می توانید سطوح RSI را به وضوح در یک قاب مجزا و بدون نیاز به تغییر تایم فریم از ۱ دقیقه تا ۱ هفته مشاهده کنید.

شما باید سود های کم را شکار کنید و سعی نکنید سقف یا کف را هم بگیرید چراکه بازارها می توانند به مدت طولانی در منطقه اشباع خرید یا اشباع فروش باقی بمانند. اگر می‌خواهید حرکت یا نوسان بزرگتری را شکار کنید، می توانید از استاپ استفاده کنید و زمانی که بازار به نفع شما شروع به حرکت کرد، حد سود خود را نزدیک بگذارید.

این سیستم روی تمام جفت ارزها/تمام فریم ها جواب می دهد.

پیش از اینکه چند مثال معاملاتی با استفاده از این روش را با هم مرور کنیم، اجازه دهید یک نکته را بگوییم:

ما بخوبی می دانیم که بسیاری از معامله گران رابطه خوبی با معامله بر خلاف روند ندارند، اما معتقدیم که برای این سبک معاملاتی می توانیم با این روش سقف/کف های موقت را انتخاب کرده و پیپ های خوبی به تور بزنیم (فقط نکته کلیدی در اینجا این است که طمع نکنید و نیز در مورد تکنیکال شکل گرفته با اطمینان وارد شوید).

خب، سیگنال معاملاتی در این روش چگونه صادر می شود؟

ابتدا اندیکاتور را داخل متاتریدر آپلود کرده و نمودار ۱ دقیقه را باز کنید. سطوح RSI در تمام تایم فریم ها برای جفت ارز برای شما نمایش داده خواهد شد. لطفاً سطوح زیر ۲۰/۱۷، ۸۰/۸۳ را نیز به اندیکاتور RSI اضافه کنید و آنها را قرمز کنید تا بتوانید ببینید چه زمانی یک جفت ارز روی اعداد مناطق اشباع فروش یا اشباع خرید قرار می گیرند.

ما زمانی پوزیشن خرید می گیریم که:

  • RSI به ۲۰ یا کمتر می رسد. سیگنال بهتر زمانی صادر می شود که در دو یا چند تایم فریم RSI  در منطقه پایین یا اشباع فروش باشد. سیگنال قوی تر زمانی است که، بین اندیکاتور و نمودار قیمت واگرایی شکل گیرد که نشان دهنده ورود به معامله است.

زمانی پوزیشن فروش می گیریم که:

  • RSI به ۸۰ یا بیشتر می رسد. سیگنال بهتر زمانی صادر می شود که در دو یا چند تایم فریم RSI  در منطقه بالا یا اشباع خرید باشد. سیگنال قوی تر زمانی است که، بین اندیکاتور و نمودار قیمت واگرایی شکل گیرد که نشان دهنده ورود به معامله است.

بسیار خوب، ما معتقدیم که نمودارها بسیار بیشتر از کلمات می ارزند، بنابراین چند نمونه از این تکنیکال را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

عکس اول

جاهای مشخص شده فرصت های موجود بر روی جفت ارز USD/CAD طی این روند صعودی قوی هستند.

در اولین چیدمان، گرچه ابتدا قیمت پایین آمده و سپس بالا رفته است و روند صعودی ادامه یافته است، با این حال می توانستید حداقل ۱۰ پیپ شکار کنید. همانطور که گفتیم، شما باید حد سود خود را با توجه به تایم فریم انتخاب کنید. اولین سیگنال فقط در نمودار ۱ ساعته ظاهر شد. قیمت مدتی باید تا تثبیت می شده است.

خط سفید rsi یک ساعته است.

در تکنیکال دوم، اندیکاتور هم در ۴ ساعته و هم در ۱ ساعته بالای ۸۰ بودند، که هر دو سیگنال قوی‌تری مبنی بر فروش در زمان اصلاح قیمت بوده اند. قیمت تقریباً ۳۰ پیپ (بدون در نظر گرفتن اسپرد) اصلاح کرده است. درسته که دوباره بالا رفته با این حال، هدف اصلی ما این نیست. هدف ما فقط شکار پیپ در طی حرکت اصلاحی است.

سیگنال سوم بسیار قوی بوده است زیرا نشان می‌دهد که RSI (۱hr/۴hr) در هر دو تایم فریم نزدیک/بالاتر از ۸۰ است، قیمت سقف بالاتر ساخته است و rsi یک سقف پایین‌تر زده است، که سیگنال قوی‌تری برای فروش است. در اینجا ۵۰ پیپ اصلاح صورت گرفته است.

ما هر ۳ مورد را معامله کردیم، اما حدود ۷-۸ پیپ زدیم و پوزیشن را بستیم. ما از تریل کردن یا استاپ استفاده نکردیم. این موارد کاملا به خود شما بستگی دارد، جدا.

طمع نکنید؛ یک یا دو کندل برگشتی می تواند برای شما کافی باشد. لطفاً منتظر برگشت کل روند نباشید زیرا مقاله حاضر در حد این حرفها نیست. برای مثال: اگر «احساس می‌کنید» یا بلحاظ تکنیکال معتقدید که یک سقف صورت گرفته، دو لات با یک اندازه باز کنید و حد سود را در یکی ۱۰ پیپ و دیگری هم در همان حوالی بگذارید.

تکنیکال:

اندیکاتور mtf rsi را فقط و فقط روی نمودار ۱ دقیقه ای قرار دهید، سطوح ۲۰/۱۷/۸۰/۸۳ را اضافه کنید و سطوح ۷۰/۳۰/۵۰ را حذف کنید. خطوط سطوح RSI را قرمز کنید تا کاملا واضح شوند.

یک میانگین متحرک ۲۰۰ روی نمودار قرار دهید (فقط جهت راهنمایی است، تا ببینیم که قیمت چقدر از میانگین متحرک فاصله می گیرد). ما بارها مشاهده کرده ایم که قیمت‌ها تلاش می‌کنند تا فاصله با این MA را کم کنند و دور نروند، به ویژه زمانی که بازار در شرایط اشباع خرید یا اشباع فروش قرار دارد. بله..به یک جفت چشم عقاب هم نیاز داریم تا فرصت های واضح را ببینیم.

چه نباید کرد:

  • معامله بیش از حد (اورتریدینگ)
  • معامله روی خبر
  • معامله در روز جمعه

چه باید کرد:

  • اگر بازار برخلاف شما حرکت کرد، به پوزیشن خود اضافه کنید. به احتمال بسیار زیاد می توانید پوزیشن های خود را با سود اندک یا حداقل سر به سر ببندید.
1/5 - (1 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=15399
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
از سال 1385 معامله زدن در بازارهای مالی بین الملل و فارکس را شروع کردم. در سال های ابتدایی با سرمایه کمی وارد بازار شدم و همانطور که پیش بینی می شد سرمایه را از دست دادم. ابتدا فکر کردم این صنعت چیزی جز قمار نیست اما به مرور متوجه شدم که با مطالعه، استفاده از فرصت ها، طمع نکردن و اندکی شانس می توان در فارکس به موفقیت رسید.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد استراتژی معاملاتی خلاف روند با RSI

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403