یویو تریدینگ چیست؟ چگونه گرفتار معاملات یویو نشویم؟!

438 بازدید

معاملات یویو

” معاملات یویو” عبارتست از سیکل کسب سود برای یک دوره زمانی مشخص و سپس زیادی اعتماد به نفس پیدا کردن و بی دقت شدن. که معمولاً در پایان منجر به ضرر در معاملات می شود.

سیکل “یویو” زمانی ادامه می یابد که معامله گر تلاش می کند برای گرفتن پوزیشن های خوب، “به عرصه معاملات” بازگردد.

متأسفانه، بسیاری از معامله گران این چرخه را با اعتماد به نفس بیش از حد دوباره تکمیل و تکرار می کنند، که نتیجه آن چیزی نیست جز معاملات بد بیشتر.

قطعا همگی با قانون یویو آشنایی داریم. ما فراز و نشیب های مشابهی را در فعالیت های روزمره خودمان تجربه می کنیم همچون رعایت رژیم غذایی، حفظ روابط شخصی و حتی در تمرینات ورزشی.

یویو

در معاملات، زمانی که در سود هستید و پوزیشن های سودده می گیرید، به راحتی غرق نتایج خود می شوید.

معاملات سودده متوالی می تواند اعتماد به نفس بیش از حد در شما ایجاد کرده و شما را وسوسه کند انضباط و قوانین معاملاتی خود را با جدیت قبلی رعایت نکنید و از انجام کارهایی که به شما کمک می کنند معاملات برنده داشته باشید، دست بردارید.

هنگامی که به سطح بالایی از موفقیت رسیدید، و به نهایت سرخوشی رسیدید، احتمالاً به دلیل اشتباهات زیاد مجدد معاملات ضعیف به سراغ شما می آیند. حتی ممکن است متحمل ضرر بزرگی شوید.

تنها در این مرحله ی “یاس” است که به اشتباهات خود پی می برید و به آنچه قبلاً انجام می دادید که باعث سوددهی شما می شد باز می گردید.

اگر این سیکل برای شما بسیار بیشتر از آنچه که دوست دارید اعتراف کنید اتفاق افتاده است، نگران نباشید. در مقاله امروز سه ​​نکته را به شما آموزش می دهیم که چگونه می توانید از این چرخه معیوب خارج شوید:

 

از اثر تاخر دوری کنید

 

اثر تاخر تمایل معامله گران به تاثیرپذیری از نتایج رویدادها و معاملات اخیر و نادیده گرفتن اطلاعات قدیمی تر (اما مهم) است.

اگر عملکرد معاملاتی شما تحت تأثیر تعلق خاطر شما به آخرین معاملات برنده یا بازنده باشد، این عادت مشکل ساز خواهد شد.

در زیر 4 نکته آسان که به شما در از بین بردن اثر تاخر کمک می کند ارائه می گردد:

  • یک دفترچه معاملاتی دقیق برای خود داشته باشید.
  • برنامه معاملاتی خود را بنویسید و به آن پایبند باشید!
  • همیشه کلیت معاملات را در نظر خود داشته باشید.
  • اجازه ندهید که احساسات مانعی بر سر راه رسیدن به موفقیت شما شوند.

 

مراقب اعتماد به نفس زیادی باشید

 

گرچه اعتماد به نفس داشتن هنگام معامله زدن مهم است، اما اینکه باور داشته باشید که سیستم شما در بلندمدت جواب می دهد یک چیز است و اینکه فکر کنید همه چیز را در مورد فارکس می دانید و امکان ندارد ضرر دهید، دگر چیز.

هنگامی که یک معامله گر اعتماد به نفس زیادی پیدا می کند، خود را در معرض انبوهی از ریسک ها قرار می دهد. معامله‌گر ممکن است در نهایت پوزیشن هایی را بگیرد که بسیار بزرگتر از آنچه سیستم معاملاتی او می گوید است.

یا به محض خوردن حد ضرر او، ممکن است سعی کند دوباره در همان جهت قبلی پوزیشن بگیرد با این ذهنیت که قیمت در نهایت باید به مسیر مورد نظر او برگردد.

به همین دلیل مهم است که همچنان متواضع بوده و احساسات خود را کنترل کنید، حتی زمانی که پوزیشن های شما پشت سرهم سودده هستند. اگر این کار را نکنید، شاید در نهایت نسبت به باز و بسته کردن پوزیشن های خود بسیار نرم و آسان گیر شوید و حساب معاملاتی شما در بلند مدت لطمه بخورد.

بهترین راه حل این است که به برنامه معاملاتی خود پایبند باشید و احساسات خود را کنترل کنید!

 

معیارهای دیگری برای سنجش عزت نفس خود بیابید

 

راه دیگر برای جلوگیری از معاملات یویو این است که اطمینان حاصل کنید که عزت نفس خود را بر اساس موجودی حساب خود تعریف نمی کنید.

اگر اجازه دهید فراز و نشیب های معاملاتی تعریف کننده شخصیت شما باشد، تنها یک فضا و محیط استرس زا برای خود ایجاد خواهید کرد که برای معاملات شما سودمند نخواهد بود.

تمام تلاش خود را بکنید تا حس موفقیت را در سایر زمینه های زندگی خود همچون روابط اجتماعی، شغل یا سرگرمی های خود نیز پیدا کنید.

می خواهید بیشتر با دوستان خود ارتباط داشته باشید؟ بیشتر بیرون روید! می خواهید سلامت بیشتری داشته باشید؟ بیشتر ورزش کنید!

انجام این کارها به شما کمک می کند احساس خوشنودی و رضایت بیشتری در زندگی خود داشته باشید. پاداش این کار این خواهد بود که محیطی بدون استرس برای شما ایجاد می کند که به عملکرد معاملاتی شما نیز کمک خواهد کرد.

توجه داشته باشید که غلبه بر معاملات یویو کاری تا حدودی طاقت فرساست که باید روزانه با آن دست و پنجه نرم کنید.

این کار مستلزم کار سخت، تلاش و تمرکز است، اما اگر معتقدید که می توانید به آن برسید، در اینصورت این نکات را رعایت کنید تا به شما کمک کنند بتوانید سودآوری پایداری داشته باشید.

5/5 - (3 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=8203
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
از سال 1385 معامله زدن در بازارهای مالی بین الملل و فارکس را شروع کردم. در سال های ابتدایی با سرمایه کمی وارد بازار شدم و همانطور که پیش بینی می شد سرمایه را از دست دادم. ابتدا فکر کردم این صنعت چیزی جز قمار نیست اما به مرور متوجه شدم که با مطالعه، استفاده از فرصت ها، طمع نکردن و اندکی شانس می توان در فارکس به موفقیت رسید.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد یویو تریدینگ چیست؟ چگونه گرفتار معاملات یویو نشویم؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403