استراتژی معاملاتی طرد باند های بولینگر

372 بازدید

طرد بولینگر

در ادامه معرفی استراتژی های مختلف معاملاتی، امروز خدمت شما هستیم با معرفی استراتژی معاملاتی طرد باندهای بولینگر! با ما همراه باشید.

بیشتر معامله گران دوست دارند در نقاطی که بازار برگشت می کند معامله کنند. انجام این کار به معنای سود بیشتر با کمترین میزان ریسک است. معامله گرانی که می توانند قیمت را بمحض اینکه برگشت می زند شکار کنند، معمولا بیشترین سود را از یک حرکت قیمت می گیرند. با این حال، انجام این کار بسیار دشوار است.

پس، چگونه می توانیم قیمت را در نقطه برگشت شکار کنیم؟ یکی از نشانه های بازگشت احتمالی قیمت، طرد یا پس زدگی قیمت است. می دانم که طرد قیمت یک اصطلاح نرمال در فارکس نیست. با این حال من آن را به عنوان نقطه ای روی نمودار قیمت توصیف می کنم که در آن قیمت پس از رسیدن به یک سطح خاص به سرعت بر می گردد. به عبارت دیگر، بازار به سرعت آن سطح قیمت را با رسیدن به آن پس می زند. مشخصه چنین نکته ای کندل های با فتیله های بلند است. دلیل آن این است که فتیله های بلند نشان می دهند که قیمت پس از رسیدن به یک سطح خاص به سرعت برگشته است. برگشت ها آنقدر سریع رخ می دهند که قیمت در طی فقط یک کندل معکوس می شود. قابل توجه ترین الگوی کندلی طرد قیمت، الگوی پین بار است. فتیله بلند و بدنه کوتاه این کندل نشان می دهد که روند قیمت بدرستی به سرعت معکوس شده است.

طرد قیمت زمانی بسیار موثر است که در نواحی کلیدی روی نمودار قیمت مشاهده شوند. نواحی کلیدی عبارتند از سطوح حمایت و مقاومت، نواحی حمایت و مقاومت دینامیک، پیووت ها و غیره.

در استراتژی امروز، ما به دنبال این خواهیم بود که چگونه باندهای بولینگر را می توان برای شناسایی برگشت های احتمالی (بر اساس طرد قیمت) استفاده کرد.

 

باندهای بولینگر

 

باندهای بولینگر یک اندیکاتور مومنتوم پرکاربرد است که می تواند اطلاعات زیادی را در اختیار معامله گران قرار دهد. می توان از آن برای شناسایی جهت روند، میزان تلاطم قیمت، سیگنال های اشباع خرید یا اشباع فروش و سیگنال های بریک اوت استفاده کرد.

باندهای بولینگر با سه خط رسم می شوند و یک ساختار کانالی را نمایش می دهند. خط وسط اساساً یک میانگین متحرک ساده (SMA) ۲۰ است. به این ترتیب، از خط وسط می توان برای شناسایی جهت روند استفاده کرد. که بر اساس موقعیت کلی پرایس اکشن نسبت به خط وسط و همچنین شیب خط وسط است. خط میانی همچنین می‌تواند به‌عنوان سطح حمایت یا مقاومت نیز عمل کند که در آن قیمت می‌تواند در یک بازار روند دار با برخورد به آن جهش کند.

باندهای بیرونی اساساً انحراف معیار هستند که در بالا و پایین خط وسط رسم شده اند. با توجه به انحراف معیار، از باندهای بیرونی می توان برای شناسایی تلاطم قیمت استفاده کرد. باند بولینگری که منقبض می شود نشان دهنده یک جفت ارز در مرحله انقباض بازار است، در حالی که باند بولینگر که در حال باز شدن است نشان دهنده یک جفت ارز در مرحله افزایش تلاطم است.

باندهای بیرونی همچنین می توانند برای شناسایی بریک اوت یا شکست ها نیز استفاده شوند که معمولاً پس از مرحله انقباض بازار رخ می دهند. کندل هایی که به شدت در خارج از باندهای بولینگر بسته می‌شوند، نشان‌دهنده شکست در جهتی است که کندل از آنجا بیرون آمده است.

برعکس، همان باندهای بیرونی را می توان به عنوان مبنایی برای سیگنال برگشت قیمت استفاده کرد. این بر اساس پرایس اکشن است که نشان می دهد قیمت در نزدیکی باندهای بیرونی بولینگر را پس می زند. دلیل آن این است که ناحیه زیر باند پایینی، سطح اشباع فروش را نشان می‌دهد، در حالی که ناحیه بالای باند بالایی سطح اشباع خرید را نشان می‌دهد. هر دو شرط برای برگشت قیمت مهم هستند.

 

اندیکاتور فلش های BB Alert

 

اندیکاتور BB Alert Arrows یک اندیکاتور تکنیکال سفارشی است که به عنوان یک سیگنال برگشتی عمل می کند. سیگنال هایی که این اندیکاتور تولید می کند بر اساس نواحی کلیدی در باندهای بولینگر است.

اندیکاتور BB Alert Arrows سیگنال‌های برگشتی را بر اساس پرایس اکشن که به سرعت از باندهای بیرونی بولینگر برگشت می زنند، تشخیص می‌دهد. همچنین جهش ها در برخورد با خط وسط را نیز تشخیص می دهد و در همین حال به عنوان یک سطح حمایت یا مقاومت دینامیک نیز عمل می کند.

در هر دو سناریو، اندیکاتور یک فلش را رسم می کند که جهت برگشت قیمت را نشان می دهد. معامله گران می توانند به سادگی از این سیگنال ها برای تصمیم گیری های معاملاتی خود استفاده کنند.

 

استراتژی معاملاتی

 

این استراتژی معاملاتی یک استراتژی معاملاتی برگشتی است که با یک برگشت ناشی از شرایط بازار اشباع خرید یا اشباع فروش کلید می خورد.

ابتدا، روند بلندمدت را با استفاده از خط میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ (EMA) شناسایی می کنیم. جهت روند بر اساس موقعیت کلی پرایس اکشن نسبت به خط ۲۰۰ EMA و همچنین شیب خط مذکور مشخص می گردد.

سپس، از باندهای بولینگر برای شناسایی شرایط اشباع خرید یا اشباع فروش استفاده می کنیم. چنین چیزی بر اساس پرایس اکشن است که نشانه هایی از پس زدگی قیمت را در باندهای بیرونی بولینگر نشان می دهد. فلش‌های الرت BB باید با ترسیم فلشی که جهت معکوس را نشان می‌دهد، پس زدگی قیمت را تأیید کند. این سیگنال، یک سیگنال معاملاتی معتبر است.

 

اندیکاتور ها:

 • BBalert_Arrows
 • باندهای بولینگر
 • ۲۰۰ EMA

تایم فریم های ترجیحی:

 • نمودارهای ۳۰ دقیقه ای، ۱ ساعته، ۴ ساعته و روزانه

جفت ارزها:

 • جفت ارزهای اصلی، فرعی و کراس ها

سشن های معاملاتی:

 • توکیو، لندن و نیویورک

 

نحوه گرفتن پوزیشن خرید

 

ورود

 1. پرایس اکشن باید بالاتر از خط ۲۰۰ EMA باشد.
 2. خط ۲۰۰ EMA باید شیب به سمت بالا داشته باشد.
 3. پرایس اکشن باید نشانه هایی از پس زدگی قیمت در ناحیه ای که باند بولینگر پایینی را لمس می کند نشان دهد.
 4. فلش های الرت BB باید یک فلش را به سمت بالا ترسیم کنند.
 5. با تایید این شرایط، می توانید سفارش خرید را وارد کنید.

حد ضرر

استاپ را زیر فلش تنظیم کنید.

 

خروج

به محض اینکه اندیکاتور الرت BB فلشی را به سمت پایین ترسیم کرد، معامله را ببندید.

عکس1

عکس2

عکس3

عکس4

 

نحوه گرفتن پوزیشن فروش

 

ورود

 1. پرایس اکشن باید زیر خط ۲۰۰ EMA باشد.
 2. خط ۲۰۰ EMA باید به سمت پایین شیب داشته باشد.
 3. پرایس اکشن باید نشانه هایی از پس زدگی قیمت را در ناحیه ای که باند بولینگر بالایی را لمس می کند نشان دهد.
 4. فلش های الرت BB باید فلشی را به سمت پایین ترسیم کنند.
 5. با تأیید این شرایط، می توانید سفارش فروش را وارد کنید.

 

حد ضرر

حد ضرر را بالای فلش قرار دهید.

خروج

به محض اینکه اندیکاتور الرت BB یک فلش رو به بالا ترسیم کردند، معامله را ببندید.

عکس5

عکس6

عکس7

عکس8

 

جمع بندی

 

سیگنال‌های برگشتی که می‌توانند منجر به این شوند که روند را برگردانند، فرصت‌هایی عالی جهت پوزیشن گیری هستند. با این حال، تشخیص این نقاط برگشتی بسیار دشوار است.

استفاده از باندهای بولینگر به عنوان وسیله ای برای شناسایی نقاط برگشت در میان بسیاری از معامله گران محبوب است. در واقع بسیاری از معامله گران سودآور از این روش استفاده می کنند. بیشتر افراد از دانش خود در مورد الگوهای کندلستیک استفاده می کنند و بر این اساس تصمیم گیری می کنند. با این حال، معامله گران تازه کار هنوز این مهارت را ندارند.

این استراتژی به معامله گران تازه کار اجازه می دهد تا به طور سیستماتیک نقاط برگشتی را بتوانند شناسایی کنند و معامله را برای آنها آسان تر می سازد.

در صورتیکه می خواهید سیگنال های دقیق تر و صحیح تری داشته باشید و نقاط ورود و خروج را تعیین کنید توصیه ما اینست که همیشه اندیکاتورها را با هم ترکیب کنید تا از دریافت سیگنال های کاذب پیشگیری بعمل آید. استفاده از اندیکاتورهای تکنیکال را جزء لاینفک استراتژی معاملاتی خود سازید اما برای اتخاذ تصمیمات معاملاتی خود هرگز فقط به یک اندیکاتور اعتماد نکنید!

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
https://irtrader.net/?p=16313
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد استراتژی معاملاتی طرد باند های بولینگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403