چرا بهتر است از معامله زدن در بازارهای مرده بپرهیزیم؟

173 بازدید

چرا بهتر است از معامله زدن در بازارهای مرده بپرهیزیم؟

معامله‌گران جدید، به‌ویژه آن‌هایی که فریب رویای یک شبه پولدار شدن را می‌خورند، معمولا فکر می کنند که بازارهای متلاطم همیشه وجود خواهند داشت و بعبارتی سودها پیوسته هستند.

اما اینطور نیست که بازارها همیشه متلاطم و نوسانی باشند و دوره هایی هست که انگار نرم افزار تکنیکال شما قفل کرده است چون قیمت اصلاً نوسان نمی کند.

اگر به معامله زدن در بازارهای کم نوسان عادت ندارید اما همچنان مصمم به انجام آن هستید، بهتر است موارد زیر را در نظر بگیرید:

 

ای بسا از یک سیستم معاملاتی استفاده کنید که برای دامنه های نوسانی کم طراحی نشده باشد

 

استفاده از یک “استراتژی روندگیر” در یک بازار رنج مثل زدن کابل شارژ گوشی های قدیمی به گوشی های اندروید است. به هم نمی خورند! و اگر هم زوری بخواهید جاش کنید به احتمال زیاد به اموال خود آسیب خواهید رساند.

هرچند استفاده از فرصت های مختلف بازار بخش بزرگی از مسیر تبدیل شدن به یک معامله گر سودآور است، با این حال به همان اندازه مهم است که پیش از پوزیشن گرفتن روی یک ستاپ، یک برنامه شفاف داشته باشید.

این بدان معنی است که سطوح ورود و خروج را بر اساس قوانین استراتژی خود تنظیم کنید، و همچنین شرایطی که می تواند ایده معاملاتی شما را نامعتبر سازد، پیشاپیش شناسایی کنید.

خب، چنین چیزی اگر در یک بازار غریب معامله کنید، کاری نیست که بتوان فوراً انجام داد، نه؟

 

ای بسا در نهایت زوری پوزیشن بگیرید

 

اگر به بازارهای متلاطم و نوسانی عادت کرده ‌اید و در بازاری کم نوسان هم انتظار همان بازدهی را دارید، احتمالاً از دو طریق به سمت زوری پوزیشن گرفتن کشیده می شوید.

اولاً، چون احساس می‌کنید «حتما باید پوزیشن بگیرید» یا «امروز حتما سود کنید»، ای بسا تحت فشار قرار بگیرید تا روی ستاپ هایی که چندان معتبر و مطمئن نیستند پوزیشن بگیرید..ستاپ هایی که در بازارهای نوسانی و متلاطم حتی زحمت تحلیل هم به خود نمی دادید!

همانطور که در فیلم پلنگ سیاه می گفت، “ما از این کارا اینجا انجام نمی دیم”.

صد البته پوزیشن نداشتن خود یک پوزیشن است. فکر کنید که ماه ها از سرمایه خود محافظت کرده اید و ناگهان روی ستاپ ها و الگوهای معاملاتی ضعیف پوزیشن گرفته و همه چیز را در دهان گرگ می گذارید! واقعا دردناک است.

شاید با خود بگویید، “من در چنین بازاری نمی توانم با یک لات 20 پیپ سود کنم، اما می توانم سعی کنم ده لات بگیرم و 2 پیپ سود کنم!”

در این سناریو، شما دارید زوری پوزیشن می گیرید و علاوه بر آن با گرفتن لات‌های اضافی این کار را با ریسک‌ بیشتری نیز انجام می‌دهید. بله!

اگر قیمت به طور غیرمنتظره بر خلاف معامله شما حرکت کند، سایز پوزیشن غیر منطقی شما می تواند ضربه قابل توجهی به حساب شما وارد کند.

خب، آیا این بدان معناست که شما باید از بازارهای مرده دوری کنید و بروید و روی عکس دختر و پسرهای هات ایستاگرم زوم کنید؟

هرگز! در واقع، یک دلیل خوب این وسط هست که چرا باید همچنان پای بازار باشید…

 

رسیدن به سودآوری پایدار نیاز به حضور دارد

 

خوب، حداقل در ابتدا. باید از یک جایی شروع کنید، درسته؟

برای ساختن سیستمی که در بازارهای کم نوسان سود شکار کند، ابتدا باید تغییراتی را در واکنش‌ها و گرایش‌های قیمتی تجربه کنید که انشالا بتواند به شما دست بالا را دهد.

شما باید به سوالاتی نظیر پرسش های زیر پاسخ دهید:

  • معامله گران چه عواملی از بازار را در قیمت لحاظ می کنند؟
  • “آیا ارز X هنوز در همبستگی مستقیم با ارز Y نوسان می کند؟”
  • “آیا جفت ارز A همچنان به اندیکاتور Z در تایم فریم X احترام می گذارد؟”
  • “میانگین نوسانات یا تلاطم جفت ارز A در ماه های کم نوسان چقدر است؟”

به یاد داشته باشید که معامله گر با سودآوری پایدار کسی است که بتواند ریسک ها را مدیریت کند.

وظیفه شما این نیست که هر روز پوزیشن بگیرید، بلکه وظیفه شما این است که معاملاتی را انجام دهید که بالاترین شانس موفقیت را دارند و دست بالا را به شما می دهند.

3/5 - (2 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=17595
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
از سال 1385 معامله زدن در بازارهای مالی بین الملل و فارکس را شروع کردم. در سال های ابتدایی با سرمایه کمی وارد بازار شدم و همانطور که پیش بینی می شد سرمایه را از دست دادم. ابتدا فکر کردم این صنعت چیزی جز قمار نیست اما به مرور متوجه شدم که با مطالعه، استفاده از فرصت ها، طمع نکردن و اندکی شانس می توان در فارکس به موفقیت رسید.
مطالب بیشتر

نظرات

1 نظر در مورد چرا بهتر است از معامله زدن در بازارهای مرده بپرهیزیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403