بروکر آمارکتس (AMarkets) ❤️ بررسی اعتبار، امنیت، مزایا و معایب

بروکر آمارکتس، بررسی مزایا و معایب

بیش از دو سال از انتشار اولین مقاله ما در مورد بروکر آمارکتس می گذرد. هر چند در این مدت سعی کردیم مقاله را به روز نگه داریم اما با توجه به تغییرات جدید، بهتر دیدیم که مقاله را به طور کلی بازنویسی کنیم. این بروکر در حال حاضر در لیست بهترین بروکر فارکس فعال در ایران بین 5 گزینه اول قرار می گیرد. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم این مقاله را با دقت مطالعه کنید تا با مزایا و معایب آمارکتس آشنا شوید.

پیش از ورود به اصل مقاله می توانید امتیاز ما به AMarkets را در بخش های مختلف مشاهده کنید. همچنین در انتهای مقاله نظر چند سایت جهانی را در مورد آمارکتس خواهیم گفت.

امنیت و اعتبار: 8 از 10
اسپرد و کمیسیون: 8 از 10
شارژ و برداشت: 8 از 10
پشتیبانی مشتریان: 9 از 10
پلتفرم و ابزارهای معاملاتی: 8 از 10
انواع حساب و شرایط معاملاتی: 8 از 10
جمع امتیاز : 8.2 از 10

در صورتی که به دنبال اطلاعات خاصی در مورد ای مارکتس هستید، می توانید از فهرست مطالب در سایدبار استفاده کنید.

معرفی و بررسی اولیه بروکر آمارکتس

بروکر آمارکتس در سال 2007 تاسیس شد و با سابقه 17 سال یکی از بروکرهای قدیمی ایران است. هرچند در اوایل، فعالیت چندانی در ایران نداشتند اما چندین سال است که به شدت بر روی بازار ایران سرمایه گذاری کردند و سهم خوبی از تریدرهای ایرانی را دارند.

این بروکر به خاطر داشتن پشتیبانی قوی و پاسخگو شهرت پیدا کرد. بعدها با ارائه سیستم های واریز و برداشت ریالی متنوع توانست طیف بیشتری از کاربران ایرانی را مجذوب خود کند و در حال حاضر به نظر می رسد یکی از 5 بروکر با بیشترین تعداد کاربر ایرانی باشد.

بروکر آمارکتس را با نام های ای مارکتس، بروکر آ مارکت و بروکر ای مارکت هم می شناسند. هرچند نام صحیح آن ای مارکتس است اما نام آمارکتس شهرت بیشتری دارد و به همین خاطر ما از همین نام استفاده می کنیم.

در AMarkets چهارنوع حساب در اختیار تریدرها قرار می گیرد. همچنین امکان معامله در دو پلتفرم متاتریدر 4 و متاتریدر 5 به کاربران داده شده است. شما می توانید از اهرم معاملاتی تا 1:3000 استفاده کنید و برای فعال سازی حساب معاملاتی باید حداقل 100 دلار حساب خود را شارژ کنید.

اولین چیزی که در بررسی بروکر آمارکتس به آن می پردازیم اسم بروکر است. 🙂 کاربران حداقل به 3-4 اسم این بروکر را صدا می زنند. بروکر آمارکتس ، بروکر ای مارکتس، بروکر آ مارکت یا بروکر ای مارکت. هرچند که صحیحش بروکر ای مارکتس هست ولی بین کاربران ایرانی آمارکتس معروف تر است و ما هم همین اسم معروف را استفاده می کنیم. ولی به طور کلی بدانید همه اسم های بالا اشاره به بروکر AMarkets دارند.

کارگزاری آمارکتس در سال 2007 میلادی تاسیس شد. دفتر مرکزی این بروکر در جزایر کوک ثبت شده و در کشورهای روسیه، اوکراین، انگلستان، ترکیه، قبرس، ارمنسان، تایلند، آفریقای جنوبی و چندین کشور دیگر دارای نمایندگی است.

رفته رفته در طی چند سال گذشته به لطف پشتیبانی فارسی قوی این بروکر و البته کمی هم بخت و اقبال، آمارکتس به یکی از گزینه های اصلی تریدرهای فارکس ایران بدل شده است. بخت و اقبالش را باید در خروج بروکرهایی مثل هاتفارکس، FXTM و FBS بدانیم. رفتن این بروکرها از ایران فضا را برای فعالیت بیشتر AMarkets مهیا کرد.

نام بروکر آمارکتس، ای مارکتس، آ مارکت
سال تاسیس 2007 میلادی
رگولاتوری FSC - Financial Commission
لوریج (اهرم) تا 1:3000
تعداد حساب 4 نوع حساب
تعداد پلتفرم متاتریدر 4 و 5
لینک ثبت نام کلیک کنید (نیاز به V P N)
پشتیبان تلگرام کلیک کنید
اسپردها از 0.0 پیپ
حداقل واریز 100 دلار
بونوس و پاداش دارد
حساب اسلامی دارد
شارژ و برداشت ریالی با IrPay.Pro

آیا امارکتس معتبر است؟

آمارکتس در Cook Islands به شماره LLC 14486/2023 ثبت شده و تحت نظارت کمیسیون مالی این کشور (FSC) قرار دارد. AMarkets LTD نیز در جزیره (Mwali (Comoro با شماره مجوز T2023284 ثبت شده و تحت نظارت سازمان خدمات بین المللی این کشور (MISA) می باشد. زیر مجموعه دیگر کارگزاری آمارکتس با شماره 22567 در جزایر سنت وینسنت ثبت شده و تحت نظارت اداره خدمات مالی (FSA) فعالیت می کند.

حقیقت این است که هر سه رگولاتور فوق جزو رگولاتورهای درجه 3 هستند و اعتبار چندانی ندارند. حتی اگر هم می داشت، دردی از کاربر ایرانی دوا نمی کرد. به این دلیل که رگوله های معتبر به ایرانی ها پاسخگو نیستند و برعکس، بروکرها را ملزم به قطع ارتباط با ایران می کنند. اما چیزی که در مورد اعتبار این بروکر می توان گفت، سابقه 17 ساله این بروکر است. همچنین بیش از 5 سال است که ما با این بروکر از نزدیک همکاری داریم و شکایتی در مورد پرداخت توسط این بروکر ندیده ایم.

همچنین آمارکتس تحت رگولاتوری Financial Commission که یک نهاد رگولاتوری مستقل است نیز قرار دارد. کمیسیون مالی به شکایت هر یک از مشتریان این بروکر رسیدگی کرده و پرداخت غرامت به مشتری را تا سقف 20،000 یورو در هر شکایت، ضمانت کرده است. پس اگر تصمیم گرفتید با این بروکر کار کنید نگران اعتبار بروکر آمارکتس نباشید.

مجوزهای بروکر آمارکتس

ورود به آمارکتس و سایت اصلی بروکر آمارکتس

بسیاری از کاربران در ورود به آمارکتس و سایت بروکر آمارکتس مشکل دارند. مشکل هم از اینجا ناشی می شود که دامنه های متعددی برای این بروکر وجود دارد و باعث سردرگرمی کاربر می شود. اما دلیل تعدد این دامنه ها چیست؟ به دلیل مسائل داخلی ایران و با توجه به اینکه وبسایت بروکرها مرتبا فیلتر می شوند، آمارکتس سعی می کرد با ارائه آدرس دامنه جدید به کاربران خود کمک کند تا بدون نیاز به فیلترشکن وارد سایت بروکر شوند. اما این سیاست چندان موفق نبود و دامنه های جدید نیز به سرعت فیلتر می شوند.

ما در معامله گر ایرانی به لطف ارتباطات دائمی که با بروکر داریم سعی می کنیم مناسب ترین لینک ورود به آمارکتس را در اختیار شما قرار دهیم. حتی الامکان سعی می کنیم این لینک نیاز به V P N نداشته باشد. اما در صورتی که باز نشد مجبور هستید فیلتر شکن خود را فعال کنید.

از نظر کلی سایت آمارکتس شرایط خوبی دارد و کاربر با ورود به آن می تواند اطلاعت کاملی از این بروکر را دریافت کند. سایت به طور کامل از زبان فارسی پشتیبانی می کند و اطلاعات انواع حساب، روش های واریز و برداشت، نمادهای قابل معامله و هزینه بهره شبانه به وضوح در وبسایت قرار داده شده است.

در سایت اصلی آمارکتس می توانید یک تقویم اقتصادی فارکس، ماشین حساب تریدر، تحلیل ها و سیگنال های اتوچارتیست، اندیکاتور سنتیمنت و کلی امکانات دیگر را مشاهده کنید. برای برخی از این امکانات نیازی به ثبت نام نیست اما برخی دیگر فقط در اختیار کاربران ثبت نام شده قرار می گیرند.

سایت اصلی بروکر آمارکتس

انواع حساب در بروکر آمارکتس

ای مارکتس یا همان آمارکتس خودمان 4 نوع حساب مختلف ارائه می دهد.

 1. حساب با اسپرد ثابت
 2. حساب استاندارد
 3. حساب ECN
 4.  حساب کریپتو

حداقل واریز اولیه برای حساب اسپرد ثابت و استاندارد 100 دلار است. برای حساب ECN حداقل 200 دلار نیاز است. در حساب کریپتو رمز پایه حساب MBT است که معادل 0.001 بیتکوین می باشد. حداقل واریز در حساب کریپتو 10 MBT می باشد.

در گذشته حداکثر لوریج در حساب اسپرد ثابت و استاندارد 1:1000 و در ECN حداکثر 1:200 بود. اما حالا این مقدار افزایش پیدا کرده و در هر 3 نوع حساب می توانید تا 1:3000 اهرم دریافت کنید. در جدول زیر مقایسه انواع حساب در بروکر آمارکتس را می بینید. از آنجایی که حساب کریپتو و استاندارد شرایط یکسانی دارند و فقط ارز پایه آنها متفاوت است حساب کریپتو را در جدول نیاوردیم.

نوع حساباسپرد ثابتاستانداردECN
واریز اولیه100 دلار100 دلار200 دلار
لوریج1:30001:30001:3000
حداقل حجم معامله0.01 لات0.01 لات0.01 لات
اسپردثابت از 3 پیپمتغیر از 1.3 پیپمتغیر از 0.0 پیپ
کمیسیوننداردندارد5 دلار در لات
استاپ اوت لول20%20%40%
ارز پایه حسابیورو – دلاریورو – دلاریورو – دلار
حساب اسلامیبلهبلهبله

دارایی های قابل معامله در بروکر آمارکتس

بعد از ثبت نام در بروکر آمارکتس و افتتاح حساب معاملاتی طیف وسیعی از ابزارها و نمادهای معاملاتی را در اختیار خواهید داشت که تقریبا نیاز هر تریدری را برطرف می کند.

 1. فارکس: 44 جفت ارز فارکس را می توانید معامله کنید.
 2. فلزات: 7 فلز شامل طلا ، نقره، مس، روی، الومینیوم، روی و پلاتینیوم را معامله کنید.
 3. کالاها: امکان معامله 11 کالا شامل نفت خام و نفت برنت، گاز ، گندم، سویا و … را دارید.
 4. شاخص ها: شما می توانید 16 شاخص از جمله شاخص داوجونز، نزدک و شاخص بورس های ژاپن، المان، انگلیس ، ایتالیا، چین، روسیه و همچنین شاخص دلار را معامله کنید.
 5. سهام: شما می توانید سهام 427 شرکت بزرگ دنیا از جمله تسلا، اپل ، گوگل ، آمازون،  BOA و … معامله کنید. این بروکر شاید اولین بروکر از حیث تعداد سهام قابل معامله در بین بروکرهای فعال در ایران باشد.
 6. کریپتوکارنسی ها: 27 رمز ارز شامل بیتکوین، اتریوم، لایتکوین، دش، بیتکوین کش، اتریوم کلاسیک و تعدادی دیگر از رمز ارزها.
 7.  اوراق قرضه: امکان معامله اوراق قرضه آمریکا و آلمان را دارید.

اسپرد انواع حساب در بروکر آمارکتس

در 3 نوع حساب بروکر آمارکتس کمترین اسپردها مربوط به حساب ECN است. البته باید در نظر داشته باشید که 5 دلار نیز در هر لات باید کمیسیون بپردازید. همچنین سهام، شاخص ها و رمز ارزها در تمام حساب ها دارای کمیسیون هستند. در مقاله بررسی و مقایسه بهترین بروکرهای فارکس، اسپرد آمارکتس را در حساب استاندارد بررسی کردیم. در جدول زیر اسپردها در جفت ارزهای پرطرفدار به اضافه طلا، بیتکوین و شاخص داوجونز را مشاهده می کنید. این اعداد بر اساس اطلاعاتی که در سایت رسمی بروکر قرار دارد و براساس اسپرد میانگین ثبت شده است.

 

نماد حساب Fixed حساب Standard حساب ECN
EUR/USD 3.0 پیپ 1.7 پیپ 0.5 پیپ + 5$ کمیسیون
GBP/USD 4.0 پیپ 3.0 پیپ 0.8 پیپ + 5$ کمیسیون
USD/JPY 3.0 پیپ 1.9 پیپ 0.7 پیپ + 5$ کمیسیون
AUD/USD 3.0 پیپ 2.6 پیپ 0.6 پیپ + 5$ کمیسیون
USD/CHF 4.0 پیپ 3.3 پیپ 1.3 پیپ + 5$ کمیسیون
Gold 60 سنت 28 سنت 14 سنت + 5$ کمیسیون
Bitcoin 12 دلار + 0.1% کمیسیون 12 دلار + 0.1% کمیسیون 12 دلار + 0.1% کمیسیون
داوجونز 6 پیپ + 10$ کمیسیون 6 پیپ + 10$ کمیسیون 6 پیپ + 10$ کمیسیون

تفاوت حساب کریپتو و استاندارد

حساب کریپتو در آمارکتس تقریبا همان حساب استاندارد است با چند اختلاف جزئی:

 1. بالانس حساب بر اساس رمز ارز بیتکوین است
 2. تنها امکان واریز و برداشت بوسیله بیتکوین وجود دارد
 3. در این نوع حسابها امکان معامله سهام وجود ندارد

در واقع اگر از طرفداران دو آتشه بیتکوین هستید و تمایل ندارید موجودی بیتکوین خود را حتی به دلار تبدیل کنید! این حساب مناسب شماست. بیتکوین خود را به حساب کریپتو منتقل کنید و سود خود را به بیتکوین دریافت کنید. با این کار هر میزان ارزش بیتکوین افزایش پیدا کند، سرمایه شما نیز رشد می کند.

پلتفرم های معاملاتی در بروکر آمارکتس

بعد از ثبت نام در آمارکتس دو پتلفرم معاملاتی محبوب متاتریدر 4 و متاتریدر 5 را در اختیار خواهید داشت. در زیر می توانید لینک دانلود هر پلتفرم برای نسخه های ویندوز، اندروید ، IOS و همچنین لینک پلتفرم تحت وب و بدون نیاز به دانلود را ببینید. لازم به ذکر است که استفاده از پلتفرم متاتریدر در سیستم های عامل IOS برای چند ماهی به مشکل خورده بود که در حال حاضر مرتفع شده است.

همچنین در بروکر آمارکتس امکان استفاده از پلتفرم مولتی ترمینال را نیز دارید. اگر مایلید بر روی چند حساب به صورت همزمان معامله کنید و معاملات خود را مدیریت کنید، می توانید از پلتفرم مولتی ترمینال آمارکتس استفاده کنید.

سیستم حسابداری Netting و Hedging در متاتریدر 5 چیست؟

هدجینگ یا نتینگ در آمارکتس چیست؟

در زمان ایجاد حساب معاملاتی جدید در بروکر آمارکتس با گزینه ای مواجه می شوید به نام Netting، به همین بهانه تصمیم گرفتیم توضیحی در مورد این اصطلاح بدهیم. اگر پلتفرم معاملاتی خود را متاتریدر 5 انتخاب کنید و نوع حساب شما استاندارد یا ECN باشد گزینه ای تحت عنوان حسابداری معاملات برای شما فعال می شود. در متاتریدر 5 دو حالت نتینگ و هجینگ برای حسابداری معاملات داریم.

به طور پیشفرض سیستم حسابداری Hedging فعال است. سیستم حسابداری هجینگ (Hedging) به این معنی است که هر معامله به صورت مستقل در صورتحساب شما لحاظ می شود و شما می توانید همزمان معاملات در دو جهت خرید و فروش داشته باشید.

سیستم حسابداری نتینگ (Netting) برخلاف سیستم هجینگ، تنها اجازه داشتن یک معامله فعال در هر نماد را به شما می دهد. بنابراین شما امکان داشتن معامله خرید و فروش به صورت همزمان روی یک نماد را نخواهید داشت.

فرض کنیم در سیستم نتینگ، شما 1 لات معامله خرید یورو دلار فعال دارید، حالا تصمیم می گیرید در قیمتی بالاتر 1 لات دیگر معامله باز کنید؛ چیزی که در صورتحساب شما نمایش داده می شود فقط یک معامله با حجم 2 لات است که در نرخ میانگین دو معامله باز شده است. حالا اگر بخواهید همزمان 0.5 لات معامله فروش نیز باز کنید، معامله باز شما تغییر خواهد کرد و حجم معامله خرید شما از 2 لات به 1.5 لات کاهش خواهد یافت.

پشتیبانی مشتریان در بروکر آمارکتس

بدون شک یکی از بزرگ ترین نقاط قوت بروکر آمارکتس پشتیبانی آن است. شاید در سال های گذشته تنها بروکر فعال در ایران بود که در هفت روز هفته و به صورت 24 ساعته به مشتریان پشتیبانی ارائه می کرد. هر چند حالا بروکرهای دیگری نیز هستند که پشتیبانی 24 ساعته و در 7 روز هفته ارائه می دهند. شما می توانید از طریق چت آنلاین سایت، تلگرام و ایمیل سوالات و مشکلات خود را مطرح کنید و پاسخ مناسب را دریافت کنید. آی دی پشتیبان فارسی بروکر در تلگرام: amarkets_supportbot
در این دو سه سال گذشته بی تردید آمارکتس یکی از بهترین بروکرها از نظر پشتیبانی بوده است. البته به نظر می رسد با افزایش مشتریان افراد جدیدی به تیم پشتیبانی اضافه شدند که اطلاعات فنی کافی ندارند. در برخی از موارد درست متوجه سوال ما نشدند و پاسخهای مناسب ندادند. البته نهایتا با توضیح بیشتر، پاسخ لازم را دریافت کردیم.

روش های شارژ و برداشت در بروکر آمارکتس

خوب مسلما یکی از موارد مورد توجه در انتخاب بروکر، روش های شارژ و برداشت در آن بروکر است. بروکر آمارکتس به دلیل حجم زیاد مشتریان ایرانی که دارد کاملا نیازهای تریدر ایرانی را درک می کند. روش واریز و برداشت ریالی و تتر محبوب ترین روشهای شارژ و برداشت در ایران هستند و آمارکتس از هر دو روش پشتیبانی می کند. در تصویر زیر می توانید لیست روش های واریز را مشاهده کنید.

 • ریالی از طریق صرافی IrPay.Pro
 • تتر شبکه ترون TRC20
 • تتر شبکه اتریوم ERC20
 • تتر شبکه BEP20
 • بیتکوین
 • اتریوم
 • لایت کوین
 • تاپ چنج
 • بایننس کوین
 • USD Coin

طبیعتا بی دردسر ترین روش شارژ و برداشت ریالی است. از طریق صرافی IrPay می توانید شارژ حساب خود را به صورت آنلاین ظرف مدت حدودا 5 دقیقه انجام دهید. برای ورود به سایت این صرافی از لینک زیر استفاده کنید.

حساب اسلامی در بروکر AMarkets

یکی از مزیت های بروکر آمارکتس نسبت به سایر بروکرها همین حساب اسلامی آن است. به ندرت می توانید بروکری را پیدا کنید که حساب اسلامی بدون محدودیت زمانی و بدون کمیسیون اضافه ارائه دهد. همچنین تقریبا هیچ یک از بروکرها بر روی حساب های ECN خود امکان حساب اسلامی یا بدون سواپ ارائه نمی دهند.

در آمارکتس ولی این امکان وجود دارد که شما برروی تمام انواع حساب ها درخواست حساب اسلامی کنید. کافی است حساب  معاملاتی خود را باز کنید و در ناحیه کاربری درخواست تغییر حساب به اسلامی را بدهید. بعد از تایید درخواست شما، سواپ از معاملات فارکس و فلزات شما حذف خواهد شد. دقت داشته باشید که برروی سهام و شاخص ها و کریپتوکارنسی ها کماکان سواپ خواهید داشت.

آمارکتس مناسب چه تریدرهایی است؟

کارگزاری امارکتس توانسته با ارائه طیف گسترده‌ای از خدمات، مناسب انواع استراتژی‌های معاملاتی باشد. اما شاید تخصصی‌ترین خدمتی که این بروکر به کاربران و مشتریان خود ارائه کرده، مربوط به فارکس و طلاست. ارائه اسپردهای رقابتی و همچنین حساب اسلامی بدون محدودیت شرایط مناسبی برای معامله فارکس و طلا فراهم می کند. در عین حال باید به این نکته هم توجه کنید که این بروکر برای معامله نفت و گاز و کریپتوها چندان مناسب نیست. هرچند که امیدواریم به زودی شرایط را بهبود دهند.

همچنین اگر تریدر اسکلپر(کوتاه مدتر)  هستید و اسپرد اهمیت زیادی برای شما دارد بهتر است حساب ECN را انتخاب کنید. در سایر حسابهای آمارکتس اسپرد مقداری بالاتر از نرمال است. اما اگر تریدر بلند مدت هستید تقریبا تفاوتی ندارد چه نوع حسابی را انتخاب کنید.

مزایا و معایب بروکر آمارکتس

با مجموع اطلاعاتی که تا اینجا در اختیار شما قرار دادیم دیگر لیست کردن مزایا و معایب بروکر آمارکتس کار سختی نیست. همانطور که تا کنون متوجه شده‌اید، بروکر آمارکتس یکی از معتبرترین و پرطرفدارترین بروکرهای فعال در ایران است و شما نیز ممکن است تمایل داشته باشید تا در این بروکر فعالیت کنید. نگاهی به لیست مزایا و معایب کمک می کند با چشمان بازتری شروع به ترید کنید.

مزایای بروکر آمارکتس

 

 • متنوع‌ترین سبد معاملات سهام در میان بروکرهای فعال در ایران
 • اهرم معاملاتی تا 1:3000
 • پشتیبانی 24 ساعته (عالی)
 • امکان واریز و برداشت ریالی (به کمک صرافی فارکس معتبر)
 • امکان کپی تریدینگ یا همان RAMM در آمارکتس
 • اعتبار و بیمه حساب‌ها
 • تنوع حساب‌ها و پلتفرم‌های معاملاتی
 • کابین شخصی حرفه‌ای و آسان (برای تریدرها)

معایب بروکر آمارکتس

 • نداشتن رگوله درجه 1
 • اسپرد بالاتر از نرمال در حساب استاندارد
 • نداشتن پلتفرم معاملاتی سی تریدر یا تریدینگ ویو

بونوس و طرح های تشویقی در ای مارکتس​

در حال حاضر طرح های تشویقی مختلفی برای کاربران وجود دارد. به عنوان مثال اگر شما در آمارکتس ثبت نام کنید و حساب معاملاتی افتتاح کنید می توانید تا 17 درصد واریز اولیه خود بونس یا هدیه معاملاتی دریافت کنید.

همچنین شما می توانید بسته به حجم معاملات خود و مدت زمانی که فعال هستید از طرح کشبک یا بونس وفاداری استفاده کنید. در این طرح که در 5 سطح اجرا می شود در صورتی که شرایط لازم را احراز کنید به ازای هر لات معامله تا 17 دلار بونس قابل ضرر دریافت می کنید. مثلا اگر در یک ماه 100 لات معامله کنید 1700 دلار بونس به حساب شما واریز خواهد شد. دقت کنید این مقدار قابل برداشت نیست و فقط در ضررها از شما محافظت می کند.

طرح جدید کشبک در بروکر آمارکتس

مشتریان Gold: اگر حداقل 20 هزار دلار حساب معاملاتی خود را شارژ کنید و مجموع معاملات شما به 150 لات برسد مشتری ویژه یا Gold محسوب می شوید. مشتریان Gold از این امتیازات برخوردار می شوند:

 1. بونس های معاملاتی بیشتر
 2. افزایش سطح برنامه کشبک
 3. پردازش سریعتر درخواست های برداشت
 4. تا 30 درصد کاهش سواپ
 5. VPS رایگان
 6. تحلیل های پیشرفته

خوب تا اینجا اطلاعات عمومی در مورد بروکر AMarkets را بررسی کردیم. اینها اطلاعاتی است که در صورتی که قصد کار با این بروکر را داشته باشید نیاز است بدانید. اگر این اطلاعات شما را برای کار با این بروکر مجاب کرده است از لینک زیر شروع کنید. در غیر اینصورت ادامه مقاله را بخوانید.

ثبت نام و احراز هویت در بروکر آمارکتس

خوشبختانه روند ثبت نام در بروکر آمارکتس ساده و روان و بدون پیچیدگی است. در چند مرحله کوتاه می توانید ثبت نام خود را تکمیل کنید:

 1. ساخت کابین شخصی
 2. تایید آدرس ایمیل
 3. تایید شماره موبایل
 4. تایید هویت

با طی همین 4 مرحله کار ثبت نام شما در آمارکتس تمام می شود و می توانید معاملات خود را شروع کنید. در این بروکر به خلاف بسیاری از بروکرها جهت احراز هویت ارائه قبوض خدماتی به نام شخص لازم نیست. صرفا با ارائه تصویر یکی از مدارک شناسایی خود احراز هویت شما انجام می شود.

در مقاله زیر به صورت گام به گام و تصویری نحوه ثبت نام در آمارکتس را آموزش دادیم.

بروکر آمارکتس از دید سایتهای معتبر خارجی

بررسی بروکر آمارتس از دید سایتهای معتبر خارجی

خوب بعد از اینکه دیدگاه ما را نسبت به بروکر آمارکتس دانستید اجازه دهید نگاهی هم به سایت های معتبر خارجی بیندازیم. با توجه به اینکه این بروکر رگوله معتبر اروپایی ندارد خیلی در سایت های معتبر نیز به آن پرداخته نشده است. ما از بین این سایتها سه وبسایت TradersUnion ، MyFxBook و TrustPilot  را مورد بررسی قرار دادیم.

TradersUnion :

تریدرز یونیون با اینکه یک از وبسایت های قدیم و با سابقه است اما خیلی به ریویوهای آن نمیشه تکیه کرد. مثلا سرعت پردازش معاملات در آمارکتس را 35 تا 50 میلی ثانیه اعلام کرده ولی ما حتی در سرورهای خارجی که تست کردیم خیلی بیشتر از این عدد بود. اما خوب اینگونه هم نیست که نظرات این وبسایت نامعتبر باشد. از اطلاعات TradersUnion می توان به عنوان تایید استفاده کرد. این سایت امتیاز 9.1 از 10 را به AMarkets داده است که جزئیات آن به صورت زیر است:

 1. کیفیت اجراز معاملات : 8.8
 2. ابزارهای شارژ حساب : 9.4
 3. سرعت انجام برداشت: 9.2
 4. پشتیبانی مشتریان : 9.0
 5. تنوع ابزارهای معاملاتی : 8.7
 6. پلتفرم معاملاتی : 9.5

طبق بررسی تریدرز یونیون بیشترین کاربر این بروکر از ایران و چندین برابر سایر کشورهاست.

MyFxBook :

این وبسایت که  اولین شبکه اجتماعی تریدرهای فارکس با قابلیت اتصال از طریق حساب معاملاتی است به بروکر آمارکتس امتیاز 3.7 از 5 را داده است. امتیازدهی ها در این سایت توسط کاربران سایت myfxbook  بوده و به صورت زیر است:

 1. در پلتفرم معاملاتی امتیاز 3.7
 2. در اسپرد و کمیسیون و کیفیت اجرای معاملات امتیاز 3.6
 3. در پشتیبانی مشتریان ، شارژ و برداشت امتیاز 3.8
 4. در سایر موارد نیز امتیاز 3.7

TrustPilot :

این وبسایت یکی از معروفترین سایت های ریویو و بررسی توسط کاربران است. ریویوهای این سایت به بروکرهای فارکس منحصر نمی شود و هر سایتی که در اینترنت وجود دارد و با کاربر سر و کار دارد ممکن است در تراست پایلوت ریویو داشته باشد.

در TrustPilot امتیازی که به بروکر AMarkets داده شده است 4.8 از 5 و از مجموع 1615 ریویو کاربر می باشد. البته دقت داشته باشید که به امتیازات این سایت به خصوص زمانی که تعداد نظرات کم است خیلی نمی توانیم اعتماد کنیم.

سیگنال و تحلیل اتوچارتیست در بروکر آمارکتس

اگر مایلید از سیگنال و تحلیل دیگران استفاده کنید این قسمت را به دقت بخوانید. در بروکر آمارکتس این امکان برای شما فراهم شده تا از تحلیل ها و سیگنال های سایت معروف AutoChartist استفاده کنید. این تحلیل ها بر روی تعداد زیادی از نمادهای معاملاتی به صورت اتومات و با استفاده از ربات انجام می گیرد. بیش از 16 الگوی تحلیل تکنیکال را در تایم فریم های مختلف بررسی می کند و در اختیار کاربر قرار می دهد. دسترسی به این تحلیل ها به سه طریق امکان پذیر است.
1- از داخل پنل کاربری بروکر ، منوی سرویس ها ، منوی سیگنال های معاملاتی
2- از طریق وبسایت Auto Chartist
3- با استفاده از اکسپرت مخصوص متاتریدر 4
در روش اول شما می توانید تحلیل های مختلف را بر اساس نماد، تایم فریم و همچنین الگوی تحلیلی مد نظر خود داخل پنل کاربریتان ببینید. در روش دوم از مسیری که برای روش اول توضیح دادیم دکمه ورود به AutoChartist را می زنید تا مستقیما وارد پنل کاربر اتوچارتیست شوید. مزیتی که روش دوم نسبت به روش اول دارد این است که امکانات ، اطلاعات و همچنین فیلترهای بیشتری برای استفاده از تحلیل ها در اختیار دارید.
اما روش سوم، ساده ترین روش برای تریدرهایی است که ازپلتفرم تحت ویندوز استفاده می کنند. شما به راحتی و با استفاده از اکسپرتی (ربات معامله گر) که برای این منظور طراحی شده است می توانید تحلیل ها را به طور مستقیم روی نمودار خود ببینید. کافی است که اکسپرت را از این لینک دانلود کنید و در متاتریدر خود نصب کنید.
اگر نیاز به راهنمایی دارید می توانید از پشتیبان بروکر کمک بگیرید. تصویر زیر نمایی از متاتریدر 4 که اکسپرت اتوچارتیست روی آن فعال است را نشان می دهد.

سیگنالهای اتوچارتیست در متاتریدر آمارکتس

شاخص کایمن در بروکر آمارکتس

شاخص کایمن چیست؟ شاخصی که نسبت خریداران به فروشندگان را در یک نقطه و در تایم واقعی نشان می دهد. این شاخص عددی بین 0 تا 100 دارد. عدد 50 نقطه سر به سر خریداران و فروشندگان است. هر چه از 50 به سمت 100 پیش رویم درصد خریداران بیشتر و هرچه از 50 به سمت 0 برویم درصد فروشنده گان بیشتر است. از این شاخص می توان برای پیدا کردن نقاط اشباع خرید و اشباع فروش استفاده کرد.
یکی از سرویس هایی که بروکر آمارکتس ارائه می دهد همین شاخص کایمن است. می توانید در ناحیه کاربری خود در سایت بروکر از منوی سرویس ها به منوی شاخص کایمن بروید تا اطلاعات بیشتر را در این مورد ببینید.

جمعبندی: آمارکتس آری یا خیر مساله این است!

در باب انتخاب بروکر، مسلما اولین فاکتور، امنیت و اعتبار بروکر است. بروکر آمارکتس هرچند تحت نظارت رگولاتوری معتبری نیست! اما سابقه 15 ساله آن و تجربه ما در انجام شارژ و برداشت های سنگین با این بروکر، می تواند اطمینان خاطری باشد در این مورد. ضمن اینکه شکایتی از هیچیک از کاربران در مورد مشکل در پرداخت دریافت نکردیم.

بعد از امنیت نوبت شرایط معاملاتی و پشتیبانی می رسد. هرچند از حیث شرایط معاملاتی آمارکتس بهترین بروکر نیست، اما پشتیبانی خوب این بروکر می تواند برخی ضعف های آن را پوشش دهد. در پایان این شما هستید که با توجه به استراتژی معاملاتی خود تصمیم بگیرید که AMarkets مناسب شما هست یا خیر. برای ورود به سایت آمارکتس مخصوص کاربران ایرانی از لینک زیر استفاده کنید.

اگر برای ثبت نام آمارکتس نیاز به آموزش و راهنمایی دارید از مقاله زیر استفاده کنید. ما در این مقاله به صورت تصویری و گام به گام آن را آموزش داده ایم.

امیدواریم که این مقاله مورد استفاده شما قرار گرفته باشد. چیزی که باعث پیشرفت جامعه تریدری ایران می شود به اشتراک گذاشتن تجربیات است. پس لطفا تجربه خود را در کار با این بروکر در قسمت نظرات همین مقاله با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

شاد و موفق و پرسود باشید.

سوالات متداول درباره آمارکتس

بروکر آمارکتس سایت های مختلفی برای مشتریان خود در سرتاسر دنیا دارد. همین مساله می تواند کاربران را سردرگم کند. برای ورود به سایت اصلی آمارکتس مخصوص کاربران ایرانی و بدون نیاز به فیلترشکن لینک زیر را کلیک کنید.

لینک مخصوص کاربران ایرانی بدون نیاز به فیلترشکن

بله خوشبختانه بروکر آمارکتس به کاربران ایرانی خدمات می دهد و مشکلی در این زمینه ندارد. ممکن است سایت بروکر توسط دولت ایران فیلتر شده باشد که می توانید با استفاده از هر نوع V P N ی وارد سایت آمارکتس شوید و نیاز با آی پی ثابت ندارد.

شما برای اینکه بتوانید حساب معاملاتی خود را در بروکر آمارکتس فعال کنید باید حداقل 100 دلار در حساب های فیکس و استاندارد و 200 دلار در حساب ECN حساب خود را شارژ کنید.

در بروکر آمارکتس 4 نوع حساب در اختیار کاربران قرار گرفته است:

 1. حساب فیکس اسپرد
 2. حساب استاندارد
 3. حساب ECN
 4. حساب کریپتو

در بروکر آمارکتس دو پلتفرم محبوب متاتریدر 4 و متاتریدر 5 در دسترس کاربران است. شما می توانید از این پلتفرمها بر بستر ویندوز، اندروید، IOS و تحت وب استفاده کنید.

در حساب های فیکس اسپرد و استاندارد شما فقط اسپرد پرداخت می کنید و هیچ کمیسیون اضافی نمی پردازید. اما در حساب ECN با توجه به اینکه اسپرد به مراتب پایین تر است 5 دلار به ازای هر لات معامله باید کمیسیون پرداخت کنید.

بله در آمارکتس هم می توانید مانند اکثر بروکرهای فارکس به صورت رایگان حساب دمو ایجاد کنید.

بروکر آمارکتس یک از قوی ترین سیستم های پشتیبانی از مشتریان را در بین بروکرها داراست. می توانید از طریق چت آنلاین سایت و ربات تلگرام، پاسخ سوالات خود را به سرعت دریافت کنید.

با تبدیل کردن حساب خود در آمارکتس به اسلامی یا بدون سواپ می توانید از قابلیت منحصر به فرد معامله بدون بهره شبانه بدون محدودیت استفاده کنید. این قابلیت حتی در حسابهای ECN نیز در اختیار شما قرار دارد.

سیستم کپی تریدینگ در بروکر آمارکتس یک ابزار ممتاز در اختیار هر دو طیف تریدر مبتدی و حرفه ای است. کاربران مبتدی می توانند با کپی کردن معاملات کاربران حرفه ای همانند آنها سود کنند. از طرف دیگر کاربران حرفه ای می توانند در ازای اجازه داده به سایر کاربران برای کپی کردن معاملات آنها مقداری کمیسیون دریافت کنند.

4.2/5 - (24 امتیاز)

نظرات

50 نظر در مورد بروکر آمارکتس (AMarkets) ❤️ بررسی اعتبار، امنیت، مزایا و معایب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. سلام وقتتون بخیر
  جناب حسینی با توجه به شرایط فعلی بین ویندزور و ای مارکتس پیشنهادتون کدوم هست و ممنون میشم دلیل انتخابتون رو هم بدونم

  1. سلام دوست گرامی،
   در حال حاضر مطمئنا آمارکتس گزینه بهتری هست به این دلیل که ویندزور دیگه با ایرانی ها کار نمی کنه و این بروکر جدیدی هم که معرفی کرده با نام wmmarkets دیگه اون ویندزور قدیمی نیست و عملا نه سابقه ای داره و نه تحت نظارت رگولاتوری معتبری هست.

 2. سلام من چهار ماه هست ک نمیدونم چکار کردند حساب دمو باز میشه ولی در معاملات متصل نمیشه و اصلا جواب کو نیستند بخدا فقط مردم ازار و سادیسم دارند حالا نمیدونم با چول های واقعیم ک در بروکرشون گذاشتم هم کمر شکن کردند بخدا ی عده شیاد هستند و پاسخ گو نیستد شرم اور هست خداوند ب بزرگیش داغ عریرانشان را بر جگرشون بگداره ک عمر و پول من رو هدر دادند و پاسخ نمیدهند ب والله ظاهر مودب در عین حال بیشعور و کار راه نینداز هستند تا هی پیام بدی و نمره بالا بهشون در نظر سنجی بدی بخدا مردم ازار و شیاد هستند فکرتون رو بکنید بعد فعالیت با این برکر بکنید سیستمش خوب اما کاربرانش اذیت کن و شیاد و پست هستند

  1. سلام دوست گرامی،
   به مشاورین سایت ما پیام بدید تا مشکلتون رو پیگیری کنیم. معمولا بروکر آمارکتس چنین مشکلاتی نداره.