5 مورد که در معاملات ساعتی و اسکالپ باید آنها را در نظر داشته باشید!

376 بازدید

5 عامل معاملات ساعتی

اخیرا طی صحبتی که با عده زیادی از دوستان تازه‌کار فارکس داشتم به این نتیجه رسیدم که آنها برای معامله، معاملات ساعتی و نیز اسکالپ را ترجیح می‌دهند.

و چرا که نه؟ گرفتن پوزیشن روی تکنیکال های فوری و متعدد در روز می تواند شانس برنده شدن در معاملات بیشتر را افزایش دهد.

معامله زدن در بازه های زمانی کوتاه به این معنی است که شما کسب درآمد دارید و نیز برای سایر کارهای خود همچون ورزش، سرگرمی و معاشرت های اجتماعی خود نیز وقت خواهید داشت… نه؟

شرمنده که حباب رویاهای شما را می ترکانیم، اما فارکس به این شکل نیست. معاملاتِ بیشتر لزوماً به معنای سودِ بیشتر نیست.

فارکس مثل تیراندازی با کمان است. در تیراندازی با کمان، هر چه تیر بیشتری بزنید لزوما به این معنا نیست که امتیاز بیشتری می گیرید. تنها زمانی امتیاز کسب می کنید که تیر شما به هدف بخورد.

معامله زدن بر روی نمودارهای کوتاه مدت نیز به معنای این نیست که می توانید وقت کمتری صرف تدارکات و تمرین و آمادگی پیش از معاملات خود کنید.

اما همچنان، معاملات کوتاه مدت می توانند سودآور باشند. نکته کلیدی این است که نقاط قوت و ضعف معاملات ساعتی را یاد بگیرید و انتظارات و استراتژی های خود را بر آن اساس تنظیم کنید.

اگر واقعاً فکر می کنید که معاملات ساعتی یا اسکالپ برای شما مناسب است، در مقاله امروز پنج نکته ارائه می گردد که باید آنها در نظر بگیرید:

 

سرمایه

 

بسیاری از معامله‌گران یک حساب کوچک باز می‌کنند و فکر می‌کنند که می‌توانند با گرفتن پوزیشن های ریز اما سودآور، 25 دلار خود را به 100000 دلار تبدیل کنند! اما باید بدانید فقط به این دلیل که می توانید با 25 دلار حساب باز کنید، به این معنی نیست که باید این کار را انجام دهید.

به یاد داشته باشید که لوریج یک شمشیر دو لبه است. دلیل شماره یک شکست معامله گران جدید این نیست که آنها در تحلیل های خود خرابکاری می کنند، بلکه به این دلیل است که آنها سرمایه کمی دارند و نحوه کار لوریج را بدرستی درک نمی کنند.

در مورد لوریج و مارجین می توانید در این مقاله بیشتر بیاموزید و ببینید که آیا عملکرد معاملاتی حال حاضر شما می تواند هزینه های ناشی از گرفتن چندین پوزیشن در طول یک روز را تحمل کند یا خیر.

 

هزینه معاملات و انتقالات پول

 

فارکس یک کسب و کار است و هزینه مربوط به معاملات، هزینه انجام فعالیت تجاری شماست. این هزینه شامل اسپرد کارگزار، کمیسیون و مالیات می شود. هر چه بیشتر معامله بزنید، معمولاً کارگزار شما اسپرد و کارمزد بیشتری از شما دریافت می کند.

به این معنی که برای سود زدن، باید به نسبت پیپ های بیشتری بزنید تا بتواند هزینه های کارگزار خود را درآورید. پیش از اینکه سراغ سیستم‌هایی روید که فقط 2 تا 3 پیپ در هر معامله سود می اندازند، به این موضوع فکر کنید.

با بروکر خود در مورد شرایط اسپرد/کمیسیون آنها مفصل صحبت کنید تا وقتی سود و زیان خالص خود را محاسبه می کنید، غافلگیر نشوید!

 

محرکان بازار (بازارساز ها)

 

آنچه برای معامله گران سویینگ و پوزیشن مهم است شاید برای معامله گران کوتاه مدتی مهم نباشد. روندهای بلندمدت و فضای بلند مدت بازار را رها کنید تا بتوانید عوامل محرک نوسانات کوتاه مدت را بیابید.

باید بدانید چه چیزی بازیگران اصلی بازار را در تایم فریم و ساعت انتخابی شما تحریک می کند.

 

استراتژی برای معاملات ساعتی/ اسکالپ

 

پس از آنکه عواملی که ارزها را در بازه‌های زمانی کوتاه‌تر به نوسان وامی دارند را شناسایی کنید، باید دریابید کدام استراتژی برای شما بهتر جواب می دهد؟ آیا معامله در پی شکسته شدن سطوح روانی را ترجیح می دهید؟

معامله بر روی قدرت روند چطور است؟ معامله پس از برگشت روند چطور؟ کدام اندیکاتورها دقیق ترین سیگنال ها را ارائه می دهند؟ پوزیشن گیری کوتاه مدت را تمرین کنید و سیستمی بسازید که متناسب با شخصیت معاملاتی شما باشد.

 

روانشناسی معاملات

 

معامله در تایم فریم های کوتاه مدت، از منظر چالش های روانشناسی بطور کامل مثل چراغ جادو است که از داخل آن خبری نداریم و ممکن است کار پیچیده تر شود. در حقیقت، معامله گران کوتاه مدت عموما در معرض استرس و فشار روانی بیشتری نسبت به معامله گران بلند مدت قرار دارند.

فشار تحلیل سریع قیمت با توجه به اخبار و اطلاعات موجود، ارسال سفارش و معامله پوزیشن های بزرگتر احتمال اشتباهات معاملاتی را افزایش می دهد. پیش از به خطر انداختن پول واقعی خود در معاملات ساعتی اطمینان حاصل کنید که انضباط معاملاتی و استراتژی های مدیریت ریسک شما کاملا قوی هستند.

بیشتر معامله گران فارکس شکست می خورند نه به این دلیل که پول ندارند یا آموزش های فارکسی ما را نخوانده اند، بلکه به این دلیل که انتظار دارند بدون هیچ آمادگی پول «مفت» به دست آورند!

بی دانشی در خصوص نحوه عملکرد لوریج و نیاز فوری به کسب درآمد ترکیب خطرناکی است که اغلب منجر به نابودی حساب می‌شود.

به یاد داشته باشید که فارکس یک تجارت است و رسیدن به سودآوری پایدار نیاز به زمان، تلاش و صبر دارد. اگر این موارد را پذیرفتید و تایید کردید، شانس بیشتری برای بقا در بازار فارکس خواهید داشت.

3.7/5 - (6 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=8300
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد 5 مورد که در معاملات ساعتی و اسکالپ باید آنها را در نظر داشته باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1402