پیش از بستن پوزیشن این 4 پرسش را از خود بپرسید!

424 بازدید

خروج از معامله

اگر پیام های گروه ها و انجمن های آنلاین را مروری کنید، متوجه خواهید شد که بیشتر بحث های معاملاتی حول محور نقطه ورود به معاملات می چرخد.

خروج نیکو

گرچه دانستن نحوه و زمان ورود به معامله بسیار مهم است، اما دانستن زمان خروج از آن نیز به همان اندازه ضرورت دارد.

بیشتر مردم یک برنامه دقیق و مفصل دارند و قوانینی را برای نحوه ورود به بازار برای خود مشخص می کنند، اما معامله گران تازه کار اغلب اهمیت داشتن یک استراتژی خروج را نادیده می گیرند.

در درس امروز از مجموعه مقالات روانشناسی معاملات فارکس، نکاتی را در مورد چگونگی ساخت و ایجاد یک استراتژی خروج با شما به اشتراک خواهم گذاشت.

برخی می گویند: “پیش از آغاز کار، پایان آن را مجسم کنید”.

پیش از اینکه وارد معامله شوید، باید استراتژی خروج خود را مشخص کرده باشید. سوالات زیر را از خود بپرسید:

 

چقدر حاضرید ریسک کنید؟

 

ما در IRTRADER معتقدیم که مدیریت ریسک یکی از مهمترین جنبه های معاملات فارکس است. برای کسب سود (و جلوگیری از هر گونه ضرر)، باید یاد بگیرید که چگونه ریسک خود را مدیریت کنید. اینگونه راه معامله گران از قماربازان جدا می شود.

شما همیشه باید بدانید که دارید چه مقدار از حساب خود را در معرض خطر قرار می دهید. اطمینان حاصل کنید که فقط مبلغی را به خطر می اندازید که با از دست دادن آن به مشکلی برنمی خورید.

 

از کجا جلوی ضرر بیشتر خود را می گیرید؟

 

گذاشتن حد ضرر در سطحی مناسب می تواند موفقیت معامله شما را رقم زند، بنابراین حد ضرر را باید حتی پیش از اینکه وارد بازار شوید در نظر بگیرید.

اطمینان حاصل کنید که حد ضرر خود را به درستی وارد کرده اید و به معامله خود فضای کافی برای تنفس داده اید.

نکاتی که در مورد نحوه تنظیم و گذاشتن حد ضرر در مدرسه سایت ارائه شده است را حتما مطالعه کنید.

 

چه رویدادهایی ممکن است تکنیکال معامله شما را بی اعتبار سازند؟

 

اگر فقط بگوییم بازارها غیرقابل پیش بینی هستند، حق مطلب را ادا نکرده ایم. رویدادهای پیش بینی نشده همیشه هستند که وسط می پرند و اغلب باعث تلاطم شدید بازار می شوند.

با این حال، برخی از آنها را ما می دانیم. گزارش‌های اقتصادی و سخنرانی مقامات کلیدی معمولاً پیشاپیش برنامه‌ریزی و اعلام می‌شوند. نتایج آنها معمولا به همان نحوی بر بازارها تأثیر می گذارد که رویدادهای پیش بینی نشده تاثیر می گذارند. پس چرا برای آنها آماده نشویم؟

همیشه بدانید که اجماع کارشناسان بازار چیست و نوع رفتار و واکنشی که باید انتظار داشته باشید چیست. زمانی که یک رویداد متفاوت از آنچه انتظار می رفت رخ می دهد، برای آن برنامه و طرح جایگزین تهیه کنید. مهمتر از همه، آماده باشید تا در صورت لزوم، اصلاحاتی را روی معامله خود انجام دهید.

 

برای چه مدتی قصد دارید معامله خود را باز نگه دارید؟

 

محض اطلاع، لزوماً لازم نیست محدودیت زمانی برای معاملات خود تعیین کنید. با این حال، بد نیست انتظارات خود برای مدت زمانی که می خواهید پوزیشن خود را باز نگه دارید را مشخص کنید.

به عنوان مثال، معامله گران بلند مدت ممکن است هفته ها، ماه ها یا حتی سال ها پوزیشن خود را نبندند. معمولاً معاملات آنها بیشتر به عوامل بنیادی یا فاند بازار وابسته است. اینگونه عوامل، مدت زمان طولانی تری بر بازارها تأثیر می گذارد. مطلع بودن از محدودیت زمانی به یک معامله گر سویینگ یا معامله گر پوزیشن کمک می کند تا شرایط بازار را بهتر تحت رصد داشته باشد.

در همین حال، معامله گران کوتاه مدت می‌توانند از این روش استفاده کرده و ارزیابی کنند که آیا یک ایده معاملاتی هنوز معتبر است یا خیر. شاید مرحله تثبیت قیمتی در یک جفت ارز خاص بیشتر از حد انتظار کش دار شده باشد و شاید بهتر باشد که پوزیشن خود را زودتر ببندید.

همانطور که می بینید، فرزندانم، خروج از معامله به اندازه ورود به معامله نیز مهم است، بنابراین به همان مقدار وقت و انرژی برای تحلیل آن بگذارید.

داشتن یک استراتژی خروج دقیق نه تنها شما را از اخذ تصمیم گیری های معاملاتی فی البداهه باز می دارد و احساسات شما را کنترل می کند، بلکه به شما کمک می کند بتوانید ریسک خود را مدیریت کرده و در بلندمدت سودآور باشید.

همیشه به یاد داشته باشید که نقطه پایان یا هدف را در ذهن خود مجسم کنید. گرچه دانستن نحوه و زمان ورود به معامله بسیار مهم است، اما دانستن زمان خروج از آن نیز به همان اندازه حائز اهمیت است.

3/5 - (2 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=8827
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
حدود 15 سال است که در بازار فارکس فعالیت دارم و درآمد اول من هست. معامله گری در فارکس یکی از شغلهای پر ریسک و پر خطر هست که بدون علم و دانش فقط یک قمار سراسر ضرر خواهد بود.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد پیش از بستن پوزیشن این 4 پرسش را از خود بپرسید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403