3 راه که سلامتی جسمانی شما بر معاملات اثر می گذارد

163 بازدید

سلامتی جسمانی

داشتن معاملات سودآور مستلزم داشتن تمرکز است و برای اجرای بی عیب و نقص استراتژی ها، ذهن و بدن شما باید در سطح خوب و بالایی کار کند.

در مقاله امروز می خواهیم ببینیم که چگونه اطلاع داشتن از وضع سلامتی بدن می تواند به معاملات شما در فارکس کمک کند:

 

ذهن و بدن سالم = تمرکز

 

بدنی که تناسب ندارد زمینه ساز و مستعد اشتباهات معاملاتی غیرضروری است.

برای مثال، کم خوابی می تواند منجر به اشتباهات تایپی در زمان ارسال سفارشات شود، و خوردن غذاهای ناسالم و هله هوله باعث تنبلی و سستی شده که خود می تواند منجر به عدم پایش بازار و از کف دادن فرصت های معاملاتی شود.

به عنوان معامله گر فارکس، وظیفه شما این است که به بدن خود گوش دهید تا نشانه هایی از سلامتی شما که بر عملکرد شما تأثیر می گذارند را بشنوید.

آیا وقتی غذای سالم نمی خورید اشتباهات معاملاتی بیشتری مرتکب می شوید؟ آیا وقتی خواب کافی ندارید فرصت های معاملات بیشتری را از کف می دهید؟ یا بیشتر ضرر می کنید؟

اگر به سؤالات بالا پاسخ بله دادید، وقت آن است که اصلاحاتی صورت دهید.

داشتن تناسب جسمانی به این معنا نیست که به باشگاه بروید و چند ساعت دمبل بزنید. بلکه می تواند ساده همچون داشتن خواب کافی، خوردن غذای سالم و انجام حرکات کششی و تمرینات هوازی سبک باشد تا فقط به حفظ گردش خون شما کمک کند. نکته این است که نباید با یک سلاح زنگ زده وارد نبرد (فارکس) نشوید!

 

حالت فیزیکی بدن بسیار مهم است

 

بخشی از موفقیت معامله‌گران سودآور بواسطه این است که محیط و فضایی را برای خود برپا می‌کنند که به آنها کمک می‌کند در معاملات برنده شوند.

از پخش موسیقی کلاسیک گرفته تا گذاشتن چندین مانیتور روی میزشان تا محیط فضای معاملاتی بگیرد، آن‌ها هر کاری که در توان دارند انجام می‌دهند تا کفه ترازو به نفع آنها سنگینی کند.

احتمالاً مثل “لباس موفقیت به تن کردن” را شنیده اید. این جمله می گوید که حداقل در محیط کسب و کار، ظاهر شما اهمیت دارد.

نحوه لباس پوشیدن شما نه تنها نشان دهنده این است که چگونه می خواهید دیگران شما را ببینند، بلکه بر ذهنیت شما نسبت به کاری که انجام می دهید نیز تأثیر می گذارد. افرادی که لباس موفقیت به تن می کنند، معمولا اعتماد به نفس بیشتری داشته و نقش خود را بهتر ایفا می کنند.

برای تبدیل شدن به یک معامله گر موفق، لازم نیست کت و شلوار و کراوات بپوشید (البته اگر بخواهید بپوشید هم ما مانع نمی شویم).

بلکه، باید به حالت فیزیکی بدن خود توجه کنید. دقت کنید چگونه هر گونه تغییر در حالت فیزیکی بدن بر حس و حال شما تأثیر می گذارد.

آیا صاف نشستن و عقب دادن شانه‌ها و چانه را بالا انداختن، اعتماد به نفس بیشتری در زمان انجام معاملات به شما می‌دهد؟ اگر پاهای خود را روی هم اندازید بهتر می توانید تمرکز کنید؟ آیا وقتی ایستاده اید یا راه می روید حس مثبت تری دارید و معاملات را بهتر انجام می دهید؟

شاید خودتان ندانید، اما حالت فیزیکی بدن شما در عملکرد معاملاتی شما اثر گذار است.

 

حالت روحی شما “حرفها” دارد

 

کنترل احساسات و هیجانات یکی از سنگ بناهای روانشناسی معاملاتی است. احساسات و عواطف شما در زمان اجرای معاملات بر تصمیمات و رفتار شما تأثیر می گذارد، بنابراین شناسایی احساسات و عواطف در اولین فرصت کلید کنترل آنها است.

درست همانطور که معامله گران فارکس برای دریافت سیگنال از پرایس اکشن و رفتار قیمت به اندیکاتورهای تکنیکال نگاه می کنند، شما نیز باید یاد بگیرید که به “حرفهایی” که بدنتان از وضعیت روحی شما می گوید توجه کنید.

آیا وقتی که برخلاف میل باطنی معامله می کنید، الگوی تنفس شما تغییر می کند؟ آیا وقتی می خواهید یک پوزیشن سودده را ببندید مشت های خود را گره می کنید؟ آیا درست قبل از معامله خبر شانه های شما منقبض می شود؟

حتی چیزی به سادگی یک انقباض عضلانی می تواند در مورد تغییرات عواطف به شما هشدار دهد.

به عنوان معامله گر، باید یاد بگیریم که از تمام ابزارهای موجود، از جمله بدن خودمان، برای کنترل اقدامات و تصمیم گیری بهتر استفاده کنیم.

اگر به تازگی متوجه مزایای توجه به بدن خود به عنوان راهی برای تسلط بیشتر بر بازار شده اید، توصیه می کنم مشاهدات خود را در دفترچه ثبت معاملات روزانه خود ثبت کنید. در هرحال، شما نمی توانید چیزی که نمی بینید را بهبود بخشید.

3/5 - (2 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=9897
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد 3 راه که سلامتی جسمانی شما بر معاملات اثر می گذارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1402