3 نوع گفتگوی درونی مفید برای معامله گران فارکس

403 بازدید

حرف زدن با خود

داشتن یک دفترچه ثبت دقیق معاملات فارکس همچنان برای شما کافی نیست؟ اگر به دنبال این هستید که دفترچه معاملاتی خود را یک درجه بالاتر ببرید، شاید بد نباشد به فکر نصب یک اپ ضبط صدا بر روی گوشی خود باشید تا بتوانید گفتگوی شما با خودتان را در حین معامله زدن ثبت و رصد کنید. عجیب و غیرمنطقی به نظر می رسد، نه؟

گفتگوی ذهنی

شاید همیشه از آن آگاه نباشید، اما معامله گران فارکس همچون من و شما این تمایل را داریم که در طول معاملات واقعی با خود صحبت کنیم.

ما اغلب در زمان جستجو برای پیدا کردن الگوها و تکنیکال های معاملاتی، تصمیم‌گیری در مورد اینکه آیا پوزیشن را بگیرم یا نه و.. با خود حرف می زنیم. گاهی حتی به بازارها فحش می‌دهیم. زمانی که قیمت مطابق با ما پیش نمی‌رود، تیکه می اندازیم، یا وقتی حد سود های ما می خورند به خودمان تبریک می‌گوییم.

این مکالمه ها در واقع بخشی از چیزی هستند که روانشناسان آن را اثر تداعی یا انگیختگی می نامند، که عبارتست از یک اثر حافظه ای ضمنی که در آن قرار گرفتن در معرض یک مورد انگیزشی خاص بر پاسخ به همان مورد انگیزشی بعداً تأثیر می گذارد.

به بیان ساده، واکنش ما به رویدادها عموما بر اساس چگونگی واکنش ما به آن رویدادها در گذشته شکل می گیرد.

به همین دلیل است که آگهی های بازرگانی معمولا سعی می کنند محصولات را با حس خوب مرتبط ساخته و بعد به مخاطب ارائه دهند.

به نوعی، با خود حرف زدن در حین معاملات فارکس مانند یک آگهی تبلیغاتی برای خودمان عمل می‌کند، زیرا افکار و احساسات ما را به رویدادهای خاص مرتبط می سازد، و ما را آماده می‌کند که پس از تکرار رویداد بعداً، همان نوع واکنش را داشته باشیم.

برای معامله گران فارکس، بطور کلی سه نوع گفتگوی درونی وجود دارد که آنها معمولاً مرتکب می شوند، که هر کدام پیامدهای مثبت و منفی دارند.

 

حرف های مبتنی بر محیط در برابر حرف های مبتنی بر احساسات

 

کسانی که محیط و فضای بازار را با صدای بلند توصیف می کنند (مانند پرایس اکشن، هر گونه تغییر در جو بازار، و غیره) احتمال موفقیت بیشتری در معاملات فارکس دارند تا کسانی که در مورد احساسات خود صحبت می کنند، چه احساسات مثبت و چه منفی.

یک توضیح علمی برای این امر وجود دارد. ببینید، ناحیه جلویی یا پیشانی مغز ما جایی است که فرآیند تصمیم گیری در آن اتفاق می افتد. با این حال، زمانی که ما بلحاظ احساسی تحت فشار هستیم، ضربان قلب ما افزایش می‌یابد و دسترسی به ناحیه جلویی مغز سخت‌تر می‌شود.

صحبت کردن با صدای بلند در مورد احساس خود می تواند به این معنی باشد که احساسات شما بالاتر رفته و برقراری تماس های منطقی (که برای معاملات فارکس لازم است) برای مغز شما سخت تر می شود.

 

گفتگوی فعالانه در مقابل منفعلانه

 

شاید احمقانه به نظر برسد، اما معامله‌گری که از ضمیر «من» استفاده می کند و مسئولیت اقدامات خود را برعهده می گیرد، نسبت به کسی که دیگران و یا بازار را در صحبت‌های خود مقصر می داند، احتمال موفقیت بیشتری دارد.

منطق پشت این جریان این است که کسی که دیگران را مقصر می داند خود را تحت تأثیر و پذیرنده ی رویدادها دانسته و از همین رو در برابر رویدادها آسیب پذیر است.

از سوی دیگر، «من» به معنای مشارکت فعالانه فرد است. وقتی می گویید: “من می خورم”، “من انجام می دهم”، “من سود می کنم” و “من معامله می کنم”. یعنی قصد دارید کنترل انجام این کارها را بدست بگیرید.

مطمئناً هیچ کس نمی تواند کنترل بازارها را به دست بگیرد. با این حال، موفقیت نصیب کسانی می‌شود که کنترل آنچه می‌توانند کنترل کنند را به دست می‌گیرند و تلاش می‌کنند در هر موقعیتی که قرار دارند مفید باشند.

 

حرف های در ارتباط با معاملات در مقابل حرف های الکی و فس فس کردن

 

نباید تعجب آور باشد که آن دسته از معامله گرانی که می توانند تمرکز خود بر روی بازارها را حفظ کنند، موفق تر از کسانی هستند که نمی توانند این کار را کنند.

معامله گران موفق فارکس، حتی زمانی که معامله نمی‌کنند، با مطالعه بازارها یا بحث در مورد استراتژی‌های معاملاتی با معامله گران دیگر، تلاش می کنند سرسختی خود را به رخ کشند. گویی آنها خود را برای رقابت آماده می کنند و از وقت آزاد خود برای یافتن دست بالا در بازار استفاده می کنند.

در همین حال، کسانی که تمرکز ندارند معمولاً در حال گشت و گذار در فضای وب یا چت کردن با دوستان خود دیده می شوند. این معامله گران فقط برای اجتناب از بازار خود را آماده می کنند.

اگر بیشتر از آنکه حرف های سازنده به خود گویید، درگیر صحبت های منفی با خود بودید، نگران نباشید. اثر انگیختگی در ناخودآگاه ما اتفاق می افتد. بنابراین، برای رفع آن، فقط باید آگاهانه تلاش کنیم تا از آن بر حذر باشیم.

اینجاست که یک اپ ضبط صدا (ریکوردر) به کارتان می آید. به چیزهایی که هنگام معامله زدن می گویید گوش دهید. اگر حوصله نصب آن را ندارید، می توانید در دفترچه معاملاتی فارکس خود آنها را ثبت و اینگونه کار را شروع کنید.

وقتی متوجه شدید که تمایل دارید در پی یک معامله برنده، خوشحالی و نشاط خود را فریاد بزنید، یا در ساعات معاملات دوست دارید بیشتر در مورد فیلمی که دیشب دیده اید حرف بزنید، اصلاح خودتان آسان تر خواهد بود.

دیگر مقلات ما

الپاری

روبو فارکس

اموزش فارکس

امارکتس

ارانته

فیبوگروپ

فارکس فکتوری

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
https://irtrader.net/?p=8819
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
حدود 15 سال است که در بازار فارکس فعالیت دارم و درآمد اول من هست. معامله گری در فارکس یکی از شغلهای پر ریسک و پر خطر هست که بدون علم و دانش فقط یک قمار سراسر ضرر خواهد بود.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد 3 نوع گفتگوی درونی مفید برای معامله گران فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403