با این 3 عادت ساده برای معاملات آمادگی کسب کنید

51 بازدید

با این 3 عادت ساده برای معاملات آمادگی کسب کنید

در فارکس، فقط یک چیز وجود دارد که شما می توانید آن را کنترل کنید: خودتان!

بازارها می توانند از فرش به عرش و بالعکس نوسان کنند، ای بسا معاملات برنده ای داشته باشید، و ای بسا روی برخی از معاملات خود نیز ضرر دهید، اما نکته اصلی این است که مقدار برد یا باخت شما در هر حال تحت کنترل شما است.

صد البته بررسی و تحلیل نقش مهمی در ارائه ایده‌های معاملاتی خوب دارند، اما همیشه رویدادهای شوکه‌کننده‌ در بازار وجود خواهند داشت که کاملا به ‌طور ناگهانی اتفاق می ‌افتند.

اینجاست که لزوم کسب آمادگی و اجرای صحیح معاملات برای کاهش ضررهای احتمالی شما ناشی از رویدادهای غیرمنتظره بسیار حائز اهمیت می شود.

آماده سازی شامل موارد زیر است: داشتن یک نسبت ریسک به پاداش بهینه، گذاشتن حد ضررهای خوب، تعیین سایز پوزیشن بر اساس ریسک و حد ضرر و پایبندی به برنامه معاملاتی.

اینها جنبه هایی هستند که شما بر آنها کنترل دارید و اگر می خواهید بهترین باشید، باید هر چه در کنترل شماست را انجام دهید تا بتوانید بهترین باشید.

“اگر در راه آماده سازی شکست بخورید، در حال آماده سازی برای شکست خوردن هستید.” – جان وودن

جان وودن را نمی شناسید، اجازه دهید مختصر ایشان را خدمت شما معرفی داشته باشیم:

بسیاری از طرفداران بسکتبال آقای وودن را بهترین مربی تمام تاریخ می دانند. او 10 بار قهرمانی در مسابقات قهرمانی ملی بسکتبال مردان NCAA را در کارنامه دارد.

همچنیناو به دلیل رویکرد ویژه اش نسبت به بسکتبال و به طور کلی زندگی شناخته شده است. او همیشه آماده بود و حتی به کوچکترین جزئیات هر چقدر هم مبهم بود توجه داشت.

برای مثال او حتی به بازیکنانش یاد می داد که جوراب خود را چگونه درست بپوشند. بله! او از بازیکنانش می خواست که جوراب های خود را به روش مخصوصی بپوشند!

دلیل چه بود؟ او نمی خواست جوراب بازیکنان چین بخورند، که ای بسا باعث تاول شود و یا باعث مصدوم شدن یکی از بازیکنانش شود.

وودن معتقد بود که باید در هر کاری که می‌خواهید انجام دهید، بهترین خود را انجام دهید و اینکه بهترین خود باشید، چیزی نیست جز اینکه روی هر چیزی که تحت کنترل شما است، بهترین عملکرد خود را داشته باشید.

به همین دلیل است که وودن همیشه آمادگی داشت. او تمام تمرینات را تا آخرین جزئیات دسته بندی می کرد و شرح می داد، به طوری که وقتی زمان بازی فرا می رسید، می دانست که تمام آمادگی ممکن برای رسیدن به موفقیت را انجام داده است.

پس، چه نوع عاداتی باید در خود ایجاد کنید تا به شما در راه آمادگی برای معاملات فارکس کمک کند؟

خیلی‌ موارد به ذهنم می‌رسند، اما من همگی را به سه تقسیم می کنم:

 

معاملات خود را یادداشت کنید

 

یک عادت خوب این است که ژورنال معاملاتی برای خود داشته باشید. مستند کردن معاملات به شما این اجازه را می دهد که قوانین خود را مرور کنید، اشتباهات خود را شناسایی کنید و حتی ایده های معاملاتی جدید بیاموزید. اینگونه حتی می توانید از وقوع اشتباهات مشابه در معاملات بعدی خود جلوگیری کنید.

 

به جزئیات توجه کنید

 

یک تمرین خوب معاملاتی دیگر، توجه به جزئیات است.

درست مانند جان وودن که با یاد دادن بازیکنانش که چطور جوراب بپوشند از آسیب‌دیدگی آنها جلوگیری کرد، جزئیات کوچکی که شما شناسایی می کنید یا از قلم می اندازید می‌ توانند تأثیر زیادی بر معاملات شما داشته باشند.

به عنوان مثال، کافی است یک 0 در زمان گذاشتن سفارش بیشتر بگذارید! چنین چیزی می تواند ضرر شما را ناخواسته به تصاعد برساند.

 

به یک روتین روزانه پایبند باشید

 

بهترین راه برای اینکه آمادگی مداوم داشته باشید، این است که یک روتین معاملاتی روزانه برای خود ایجاد کنید.

چه این باشد که چند ساعت برای خواندن اخبار بیشتر صرف کنید و چه این باشد که روی نمودارها بیشتر وقت بگذارید، یک روتین روزانه می تواند کمک زیادی در راه آماده سازی شما داشته باشد.

به خاطر داشته باشید که بازارها ممکن است دردسر ساز شوند و پرایس اکشن همیشه مطابق میل شما پیش نمی رود، اما از یاد نبرید که همزمان شما کنترل خود را در دست دارید!

با آماده شدن برای معاملات، شما احتمال تکرار یک اشتباه یا احتمال وقوع اشتباهات جدید را به حداقل می رسانید.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
https://irtrader.net/?p=17935
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد با این 3 عادت ساده برای معاملات آمادگی کسب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403